Jakub Żewłakow

CLJ U-19: Drugie zwycięstwo w sezonie

20.08.2023 14:55

(akt. 21.08.2023 00:20)

Legia U-19 znowu wygrała u siebie 3:1, tym razem z Pogonią Szczecin. Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Przemysław Mizera, jedną Kacper Bogusiewicz, który w 59. minucie został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znalazł się bramkarz III-ligowych rezerw, Jakub Zieliński. Warszawiacy objęli prowadzenie w 23. minucie. Viktor Karolak podał do Jakuba Żewłakowa, ten miękko dograł z bocznego sektora w pole karne, do Przemysława Mizery, który skutecznie główkował.

Miejscowi poszli za ciosem i szybko podwyższyli wynik. Żewłakow podał wzdłuż linii (z lewej strony) do Jakuba Grzejszczaka, ten minął rywala po zwodzie na zamach i wycofał sprzed linii końcowej do Kacpra Bogusiewicza, który uderzył z 11. metra, na bliższy słupek.

Początek drugiej połowy okazał się niełatwy dla gospodarzy. W 55. minucie Pogoń złapała kontakt. Napastnik gości wygrał pojedynek fizyczny i podał w pole karne do Patryka Paryzka, który strzelił gola praktycznie do pustej siatki. Chwilę później "Portowcy" grali w przewadze, gdyż Bogusiewicz opuścił boisko z powodu czerwonej kartki (po dwóch żółtych).

Legioniści, mimo walki w osłabieniu i straty gola, dali radę, co potwierdzili w 77. minucie, gdy ponownie odskoczyli. Oliwier Olewiński popisał się udanym odbiorem, pojawił się przed linią końcową (pole karne), wycofał do Oskara Melicha (16. metr), ten dośrodkował z tzw. pierwszej piłki na dalszy słupek, do Mizery, który strzelił do pustej siatki, ustalając wynik. Była to niemalże identyczna bramka, jak na 1:1 w meczu z Wartą Poznań.

Stołeczna drużyna znowu wygrała 3:1 w LTC (tak jak w 1. kolejce z Wartą), a w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia (godz. 12:00), zmierzy się na wyjeździe z wicemistrzem Polski, Górnikiem Zabrze.

2. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)
Mizera (23. min., 77. min.), Bogusiewicz (27. min.) – Paryzek (56. min.)

Żółte kartki: Bogusiewicz, Dembek, Misztal
Czerwona kartka: Bogusiewicz (59. min., Legia, za dwie żółte)

Legia: Zieliński – Olewiński (84' Jendryka), Dembek, Dorczyk (74' Melich), Karolak – Saletra (69' Boczoń), Bogusiewicz, Żewłakow (62' Misztal) – Skrobała (89' Rojkowski), Mizera (83' Majchrowski), Grzejszczak (59' Konopka)

Pogoń (skład wyjściowy): Zwoliński – Rutowski, Gil, Jakubowski, Seniowski – Broniewski, Kasprzycki – Paryzek, Wojciechowski, Kroczek – Bogusławski