Tomasz Rojkowski

CLJ U-19: Hat-trick Rojkowskiego, Legia rozbiła Cracovię

15.10.2023 15:30

(akt. 15.10.2023 22:59)

Legia U-19 wygrała w LTC aż 7:2 z Cracovią w 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Hat-tricka skompletował Tomasz Rojkowski, dwie bramki zdobył Jakub Zbróg, a po golu strzelili Jakub Żewłakow oraz Jakub Grzejszczak.

W wyjściowym składzie Legii znalazło się trzech zawodników z III-ligowych rezerw, czyli Wojciech Banasik, Franciszek Saganowski oraz Jakub Kowalski. Trener "Wojskowych", Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka oraz Karola Kosiorka (zerwania więzadeł krzyżowych). Coraz bliżej powrotu do gry jest Mateusz Szczepaniak, który w sierpniu br. trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Polski do lat 17, zdobył trzy bramki, wywalczył jedną asystę i przyczynił się do tego, że biało-czerwoni wygrali turniej o Puchar Syrenki. Skrzydłowy miał naderwane więzadło boczne w kolanie, w minionym tygodniu zaczął treningi indywidualne na boisku, a w poniedziałek (16.10) wznowi zajęcia z zespołem.

Legioniści objęli prowadzenie w 12. minucie. Rywale mieli rzut rożny, potem popełnili faul, Banasik szybko położył piłkę na ziemi i wznowił grę poprzez dalsze podanie za linię obrony, do Jakuba Żewłakowa, który wyszedł sam na sam z golkiperem i wykończył akcję. Miejscowi poszli za ciosem i podwyższyli wynik. Oskar Melich popisał się odbiorem na 20. metrze, zagrał do Tomasza Rojkowskiego, ten przełożył przeciwnika i płasko strzelił w kierunku dalszego słupka.

Chwilę później było już 3:0 dla Legii. Viktor Karolak zagrał do Żewłakowa, ten okiwał obrońcę i wystawił piłkę Rojkowskiemu na 15. metr, a napastnik "Wojskowych" uderzył po ziemi, w lewą stronę bramki. Goście zdołali nieco zmniejszyć straty, ale chwilowo, gdyż gospodarze odpowiedzieli kolejnym golem. Jakub Zbróg podał na 6. metr, do Rojkowskiego, który strzelił w bramkarza, lecz udanie dobijał, kompletując hat-tricka.

W 53. minucie Żewłakow dograł z rzutu rożnego, Zbróg skutecznie główkował, a kilka chwil później zdobył drugą bramkę. Żewłakow lekko wystawił piłkę Kowalskiemu, ten okiwał dwóch przeciwników i podał wzdłuż bramki do Zbroga, który sfinalizował akcję.

W 77. minucie Jakub Jendryka stracił piłkę we własnej "szesnastce", przyjezdni ją odebrali i strzelili drugiego gola w meczu, ale reakcja Legii okazała się błyskawiczna. Jakub Grzejszczak otrzymał dalsze podanie od Jana Leszczyńskiego na połowie boiska, zbiegł do środka, podprowadził futbolówkę i skutecznie uderzył zza pola karnego, ustalając wynik spotkania.

Legia zwyciężyła 7:2, a w najbliższą sobotę, 21 października (godz. 13:00), zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa.

10. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Cracovia 7:2 (4:1)
Żewłakow (12. min.), Rojkowski (20. min., 24. min., 31. min.), Zbróg (53. min., 56. min.), Grzejszczak (78. min.) – (27. min.), (77. min.)

Żółte kartki: Jendryka, Misztal

Legia: Banasik (75' Nowak) – Saganowski (59' Jendryka), Dembek (61' Leszczyński), Boczoń, Karolak – Saletra (57' Misztal), Melich (46' Bogusiewicz), Żewłakow – Zbróg, Rojkowski, Kowalski (71' Grzejszczak)