Jakub Żewłakow

CLJ U-19: Porażka w ostatnim meczu w roku

01.12.2023 13:05

(akt. 01.12.2023 18:07)

Legia U-19 (wicelider) przegrała na wyjeździe 2:3 z Pogonią Szczecin w ostatnim spotkaniu o stawkę w 2023 roku (17. kolejka Centralnej Ligi Juniorów). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Adkonis (rzut karny) i Jakub Żewłakow.

W wyjściowym składzie Legii U-19 pojawiło się czterech zawodników z III-ligowych rezerw, czyli Jakub Adkonis, Wojciech Urbański, Wiktor Puciłowski i Cyprian Pchełka.

Pogoń lepiej weszła w mecz, po 24 minutach wygrywała już 2:0. Miejscowi objęli prowadzenie po tym, jak doszło do prostopadłego zagrania z 18. metra na dalszy słupek i zamknięcia akcji poprzez strzał do pustej bramki. Szczecinianie podwyższyli prowadzenie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i skutecznym główkowaniu (piłka odbiła się od słupka).

Legioniści dobrze zareagowali i zdołali doprowadzić do remisu. Po pół godzinie gry Jakub Żewłakow wywalczył rzut karny, który wykorzystał Adkonis. Chwilę później Urbański podał do Oliwiera Olewińskiego, ten dośrodkował z tzw. wycofanej piłki (z ok. 25. metra), a Żewłakow udanie główkował w kierunku dalszego słupka.

Tuż przed przerwą Pogoń zdołała odzyskać prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Stołeczna drużyna miała zdecydowaną przewagę przez 3/4 meczu, ale zabrakło jej trochę szczęścia, w dodatku sędzia nie podyktował "Wojskowym" ewidentnej "jedenastki" w drugiej połowie.

Ostatecznie Legia uległa Pogoni 2:3 i poniosła jednocześnie drugą porażkę z rzędu.

17. kolejka CLJ U-19: Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:2 (3:2)
(11. min.), (24. min.), (43. min. – k.) – Adkonis (35. min. – k.), Żewłakow (38. min.)

Żółta kartka: Bochniak

Legia: Bobier – Olewiński (57' Saganowski), Dembek, Boczoń, Bochniak – Adkonis (67' Saletra), Urbański (67' Melich), Żewłakow – Puciłowski (78' Skrobała), Mizera (60' Gieroba), Pchełka (78' Kowalski)