Maciej Bochniak

CLJ U-19: Porażka z beniaminkiem

09.09.2023 15:30

(akt. 09.09.2023 19:08)

Legia U-19 przegrała na wyjeździe 0:1 z Sandecją Nowy Sącz (beniaminek), która przed meczem (5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów) zajmowała ostatnie miejsce w tabeli.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka i Karola Kosiorka (zerwania więzadeł krzyżowych). W wyjściowym składzie znalazło się za to dwóch zawodników III-ligowych rezerw, czyli Jakub Kowalski oraz Wojciech Banasik, który w czwartek trenował z "jedynką".

W pierwszej połowie przeważała Sandecja, która miała więcej sytuacji, a w 39. minucie objęła prowadzenie. Rywal otrzymał piłkę z lewej strony, zbiegł do środka i skutecznie uderzył zza pola karnego w kierunku dalszego słupka. Jeszcze przed przerwą stołeczna drużyna mogła wyrównać. Maciej Bochniak wywalczył rzut karny (ręka przeciwnika), ale zawodnik gospodarzy wybronił "jedenastkę" Tomasza Rojkowskiego.

Druga połowa wyglądała tak, że Legia naciskała Sandecję, która broniła się, wybijała piłki, grała na czas i ostatecznie dowiozła zwycięstwo.

"Wojskowi" przegrali 0:1 z beniaminkiem, a w przyszłą sobotę, 16 września (godz. 12:00), zmierzą się w LTC z Wisłą Kraków.

5. kolejka CLJ U-19: Sandecja Nowy Sącz – Legia Warszawa 1:0 (1:0)