Igor Skrobała

CLJ U-19: Remis z Lechem

08.10.2023 14:45

(akt. 08.10.2023 16:05)

Legia U-19 zremisowała na wyjeździe 2:2 z obecnym mistrzem Polski i liderem, Lechem Poznań, w 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorów, mimo że od 58. minuty przegrywała 0:2. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Igor Skrobała i Przemysław Mizera.

Pierwsza połowa okazała się lepsza w wykonaniu Lecha, który wykreował sporo szans, oddawał groźne strzały, a w 33. minucie objął prowadzenie. Maksymilian Dziuba uderzył z lewej nogi, legioniści wybili piłkę z okolic linii bramkowej, ale Aleksander Nadolski dopadł do dobitki i udanie uderzył po ziemi.

W 58. minucie "Kolejorz" odskoczył po golu Kamila Jakóbczyka, lecz "Wojskowi" szybko złapali kontakt. Jakub Żewłakow oddał strzał z okolic pola karnego, Mateusz Pruchniewski odbił piłkę, a Igor Skrobała skutecznie dobijał z 3. metra.

Niecały kwadrans później goście doprowadzili do wyrównania. Skrobała stworzył akcję bramkową z Fryderykiem Misztalem, pierwszy z wymienionych zagrał sprzed linii na 16. metr, do Żewłakowa, ten uderzył, bramkarz Lecha obronił, a Przemysław Mizera popisał się dobitką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

W najbliższą środę, 11 października (godz. 14:00), Legia U-19, która zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 16 punktów i stratą 3 "oczek" do prowadzącego Lecha, zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa w zaległym meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

9. kolejka CLJ U-19: Lech Poznań – Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Nadolski (33. min.), Jakóbczyk (58. min.) – Skrobała (61. min.), Mizera (74. min.)

Żółte kartki: Misztal, Melich, Bogusiewicz

Lech: Pruchniewski – Sokołowski, Tomaszewski, Gurgul, Tudruj, Olejnik (65' Niedzielski), Nadolski (82' Dudek), Dziuba, Stachowicz (68' Skowroński), Jakóbczyk (82' Warciarek), Draszczyk (65' Stankiewicz)

Legia: Banasik – Olewiński (63' Jendryka), Dembek, Boczoń, Karolak (63' Bochniak) – Saletra, Melich (63' Misztal), Żewłakow (84' Bogusiewicz) – Skrobała (82' Grzejszczak), Mizera (89' Rojkowski), Konopka (46' Kowalski)