Filip Rejczyk

CLJ U-19: Wygrana z Arką, występ Rejczyka

29.10.2023 18:00

(akt. 30.10.2023 12:29)

Legia U-19, która ma dwa punkty straty do lidera, wygrała u siebie 3:1 z Arką Gdynia w 12. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwa gole w barwach "Wojskowych" strzelił Jakub Żewłakow, który asystował Janowi Leszczyńskiemu przy bramce na 1:0. W pierwszej połowie wystąpił piłkarz "jedynki", Filip Rejczyk, który wraca do formy po przeciążeniu ścięgna Achillesa.

W wyjściowym składzie Legii II znalazło się też dwóch zawodników z III-ligowych rezerw, czyli Wojciech Banasik (bramkarz) i Jakub Kowalski (skrzydłowy).

Juniorzy starsi Legii objęli prowadzenie już w 8. minucie. Jakub Żewłakow dośrodkował z rzutu rożnego, a Jan Leszczyński skutecznie główkował. Po kwadransie meczu "Wojskowi" podwyższyli wynik. Oliwier Olewiński podał do Igora Skrobały, od którego "Żewłak" dostał zagranie zwrotne z prawego skrzydła w "szesnastkę" i wykończył akcję z tzw. pierwszej piłki.

Po pół godzinie gry Arka zdołała złapać kontakt, wykorzystując dośrodkowanie z bocznego sektora na dalszy słupek. W 68. minucie wynik ustaliła Legia, konkretnie Żewłakow, który bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego.

Stołeczna drużyna zwyciężyła 3:1, jest na 2. miejscu w tabeli, a w najbliższą niedzielę, 5 listopada (godz. 12:00), zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

12. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Arka Gdynia 3:1 (2:1)
Leszczyński (8. min.), Żewłakow (17. min., 68. min.) – (33. min.)

Żółta kartka: Dembek

Legia: Banasik – Olewiński (89’ Jendryka), Dembek (77’ Boczoń), Leszczyński, Bochniak – Saletra, Rejczyk (46’ Bogusiewicz), Żewłakow – Skrobała (88’ Konopka), Mizera (67' Rojkowski), Kowalski (69’ Misztal)