Igor Skrobała

CLJ U-19: Wysoka wygrana z beniaminkiem

30.09.2023 15:00

(akt. 30.09.2023 17:33)

Legia U-19 zwyciężyła w LTC aż 4:0 Odrę Opole (beniaminek) w 8. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki zdobył Przemysław Mizera, jedną Viktor Karolak, było też trafienie samobójcze.

Legioniści objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Igor Skrobała otrzymał podanie ze środka od Jakuba Żewłakowa, minął rywala i strzelił z prawej nogi w słupek, a piłkę do własnej siatki skierował zawodnik Odry.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo i szybko podwyższyli wynik. Żewłakow prostopadle podał do Przemysława Mizery, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skutecznie uderzył na dalszy słupek.

W 80. minucie Legia prowadziła już 3:0. Mateusz Konopka podał ze skrzydła do Macieja Saletry, ten przyjął piłkę na 25. metrze i w drugim kontakcie zagrał do nogi Viktorowi Karolakowi, który płasko uderzył w kierunku bliższego słupka.

Chwilę później miejscowi ustalili wynik. Fryderyk Misztal zagrał do Konopki, ten popisał się podaniem dochodzącym z prawej strony, idealnie na nogę Mizery, który wykończył akcję na 5. metrze.

Legia U-19, zajmująca obecnie 5. miejsce z dorobkiem 15 punktów i stratą 3 "oczek" do Lecha Poznań (lider), zwyciężyła 4:0, a w przyszłą niedzielę, 8 października (godz. 12:00), zagra na wyjeździe z "Kolejorzem".

8. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Odra Opole 4:0 (1:0)
(44. min. – sam.), Mizera (50. min, 84. min.), Karolak (80. min.)

Żółte kartki: Boczoń, Saletra, Skrobała

Legia: Zieliński – Jendryka (46' Olewiński), Dembek (60' Leszczyński), Boczoń, Karolak – Saletra (80' Misztal), Melich, Żewłakow – Skrobała (75' Konopka), Rojkowski (46' Mizera), Grzejszczak (83' Bochniak)