Cyprian Pchełka

CLJ U-19: Wysoka wygrana z Wisłą

16.09.2023 13:13

(akt. 16.09.2023 16:24)

Legia U-19 wygrała w LTC aż 4:1 z Wisłą Kraków w 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Zbróg, Cyprian Pchełka, Maciej Saletra i Tomasz Rojkowski.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znalazło się dwóch zawodników z III-ligowych rezerw, czyli Cyprian Pchełka i Wojciech Banasik, który ostatnio miał okazję potrenować z pierwszym zespołem.

Legioniści dobrze weszli w mecz, obejmując prowadzenie już w 7. minucie. Pchełka dopadł do przerzutu Banasika, zgrał do boku, do Jakuba Zbroga, który skutecznie uderzył.

Sporo emocji pojawiło się w końcówce pierwszej połowy. Pchełka minął przeciwnika w "szesnastce" i strzelił w prawy, dolny róg, co sprawiło, że miejscowi podwyższyli prowadzenie. Wisła złapała kontakt po rajdzie i bramce Dawida Gapa, ale tuż przed przerwą Legia znowu lekko odskoczyła. Oliwier Olewiński pobiegł prawym skrzydłem, przełożył rywala, zszedł do środka i miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, Pchełka płasko wycofał do Tomasza Rojkowskiego, ten utrzymał się przy piłce pod presją i wystawił ją Maciejowi Saletrze, który ładnie uderzył z 18. metra.

Chwilę po zmianie stron Jakub Żewłakow dośrodkował wzdłuż bramki, do Rojkowskiego, który uderzył z lewej nogi w kierunku bliższego słupka. Ostatecznie Legia U-19 zwyciężyła 4:1 Wisłę Kraków, a za dwa tygodnie, 30 września (godz. 12:00), zmierzy się w LTC z Odrą Opole.

6. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Wisła Kraków 4:1 (3:1)
Zbróg (7. min.), Pchełka (38. min.), Saletra (44. min.), Rojkowski (49. min.) – Gap (40. min.)

Żółta kartka: Pchełka

Legia: Banasik – Olewiński (55' Jendryka), Dembek, Boczoń, Karolak (46' Bochniak) – Saletra (73' Leszczyński), Bogusiewicz (60' Misztal), Żewłakow (87' Grzejszczak) – Zbróg, Rojkowski, Pchełka (70' Knopka)