Igor Skrobała

CLJ U-19: Występ Rejczyka, trzecie zwycięstwo z rzędu

11.11.2023 14:35

(akt. 11.11.2023 16:42)

Legia U-19 (wicelider) wygrała w LTC 2:1 z Koroną Kielce w 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów i odniosła zarazem trzecie zwycięstwo z rzędu. Gole w barwach "Wojskowych" strzelili Jakub Zbróg i Igor Skrobała. W spotkaniu wystąpił m.in. Filip Rejczyk (45 minut), zawodnik pierwszej drużyny, który wrócił do zdrowia po przeciążeniu ścięgna Achillesa.

Trener "Wojskowych", Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe). W wyjściowym składzie pojawili się Filip Rejczyk (środkowy pomocnik "jedynki"), Wojciech Banasik czy Franciszek Saganowski (zawodnicy rezerw).

Legioniści przeważali, mieli więcej szans i objęli prowadzenie już w 6. minucie. Bartosz Dembek posłał dalsze podanie za linię obrony, Igor Skrobała dopadł do piłki, miękko dograł wzdłuż bramki, pomiędzy golkipera a obrońcę, na 3. metr, a Jakub Zbróg sfinalizował akcję. Kwadrans później miejscowi podwyższyli wynik. Maciej Saletra podał do Jakuba Żewłakowa, ten zagrał zewnętrzną częścią stopy z lewej strony, na wysokości połowy, do Skrobały, który wykończył sytuację sam na sam.

Rezultat ustalili goście, konkretnie Hlib Polaszenko, który płasko uderzył z 19. metra. Korona przycisnęła po strzelonym golu, ale nie zdołała doprowadzić do remisu. Stołeczna drużyna zwyciężyła 2:1, a w najbliższy piątek, 17 listopada (godz. 12:00), znowu zagra w LTC, tym razem z Jagiellonią Białystok.

14. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Korona Kielce 2:1 (2:0)
Zbróg (6. min.), Skrobała (21. min.) – Polaszenko (72. min.)

Żółte kartki: Boczoń, Dembek, Saletra, Rejczyk

Legia: Banasik – Saganowski (59' Olewiński), Dembek, Boczoń, Bochniak (86' Karolak) – Saletra (89' Kosiorek), Rejczyk (46' Bogusiewicz), Żewłakow – Skrobała (64' Kowalski), Mizera, Zbróg (82' Mozie)