Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

30.01.2022 21:55

(akt. 30.01.2022 22:50)

Legia U-18 wygrała z AS Trenczyn U-19 1:0 w drugim sparingu na Słowacji. Jedyną bramkę dla warszawiaków zdobył Sebastian Kieraś.

W pierwszych minutach legioniści popełniali sporo błędów. Zdarzały im się proste straty piłki, przez co narażali się na kontrataki. Zespół z Trenczyna przeważał na boisku, ale żadna z akcji ofensywnych nie przyniosła większego zagrożenia pod bramką Macieja Kikolskiego. Legioniści grali defensywnie i czekali na dogodną okazję do kontry. W kolejnych minutach również zespół ze Słowacji zaczął popełniać błędy, przez co momentami dochodziło do zamieszania na boisku.

Pierwszą dobrą sytuację 'Wojskowi" stworzyli sobie w 33. minucie. Maddox Sobociński przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał mocny strzał z dystansu, jednak bramkarz zdołał sparować piłkę do boku. Końcówka pierwszej połowy należała do legionistów. Podchodzili do rywala wysokim pressingiem i starali się szybko rozgrywać po odbiorze piłki, z czym ewidentnie nie radzili sobie zawodnicy z Trenczyna. W 39. minucie piłkarze Grzegorza Szoki mieli kolejną dobrą okazję do zdobycia bramki. Kacper Wnorowski zdołał uderzyć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz piłka minimalnie minęła prawy słupek. "Wojskowi' szukali jeszcze okazji do strzelenia gola, najczęściej atakowali prawym skrzydłem, ale wynik nie uległ zmianie i obie drużyny udały się na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla legionistów. Sebastian Kieraś zagrał dwójkową akcję z Oskarem Lachowiczem, którą zakończył mocnym strzałem w lewe okienko bramki. Zaledwie minutę później mogło być już 2:0, ale nikt nie zdołał zamknąć dośrodkowania Patryka Romanowskiego z lewej strony boiska. Warszawiacy dominowali na boisku. Częściej utrzymywali się przy piłce, stwarzali więcej sytuacji ofensywnych, a w fazie defensywnej momentalnie po stracie doskakiwali do rywala, co często przynosiło zamierzony efekt. Spotkanie wyrównało się z upływem minut. Kilkukrotnie zmuszony do interwencji był Kikolski, lecz za każdym razem wychodził zwycięsko. W końcówce meczu legioniści cofnęli się do defensywy i nie wypuścili już prowadzenia z rąk, w drugim sparingu rozgrywanym na Słowacji wygrali z AS Trenczyn 1:0.

Legia Warszawa - AS Trenczyn 1:0 (0:0)

Bramka: Kieraś

Legia Warszawa (skład wyjściowy): Kikolski - Pacek, Wnorowski, Bednarz, Winiarski - Romanowski, Kieraś, Knera, Sobociński, Krajewski - Lachowicz