Jordan Majchrzak

CLJ: Wysoka porażka w derbach

29.08.2021 14:04

(akt. 30.08.2021 01:47)

Legia przegrała na wyjeździe 0:5 z Polonią Warszawa w derbach stolicy, w 3. kolejce Centralnej Ligi Juniorów.

Trener Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 zawodników na niedzielne derby. W kadrze znalazł się m.in.  Jakub Furman (stoper), który na co dzień trenuje z III-ligowymi rezerwami. W składzie zabrakło m.in. Kacpra ImiołkaRoberta ŻolikaKacpra Wnorowskiego i Marcela Krajewskiego, którzy zmagają się z kontuzjami.

W pierwszych fragmentach spotkania lepiej prezentowała się Polonia, która wykreowała dwie niezłe sytuacje strzeleckie, ale zarówno pierwsze, jak i drugie uderzenie okazało się trochę niecelne. Nieco później legioniści stworzyli dwie ciekawe, szybkie akcje, lecz poloniści poradzili sobie z dwoma dośrodkowaniami, a w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Furman niedokładnie wycofał piłkę, na 25. metrze dopadł do niej Jan Piasek, który prostopadle podał do niepilnowanego Kacpra Śmiglewskiego, ten wbiegł w pole karne, a następnie oddał płaski i skuteczny strzał z 15. metra.

Po stracie gola, "Wojskowi" starali się podkręcić tempo, byli aktywni. W pewnym momencie Jordan Majchrzak nieźle wypuścił Fryderyka Janaszka, ale napastnik Legii niedokładnie przyjął piłkę w "szesnastce", przez co miał mniej miejsca na oddanie strzału, który okazał się, ostatecznie, zablokowany. W 36. minucie padł drugi gol dla "Czarnych Koszul". Piasek popędził prawym skrzydłem, wycofał w pole karne do Kacpra Jakóbczyka, który płasko uderzył w kierunku dalszego słupka i pokonał Kikolskiego. Moment później gospodarze podwyższyli wynik. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z prawej strony boiska, do futbolówki na bliższym słupku dopadł Radosław Borowski, który oddał strzał z głowy i trafił do siatki.

W 56. minucie Polonia zdobyła czwartą bramkę i zarazem drugą po wykorzystaniu dośrodkowania z rzutu wolnego, z prawej strony boiska. Piłka, po centrze na 9. metr, trafiła do Kacpra Włocha, który udanie główkował. Potem było już 5:0 dla miejscowych. Piasek pojawił się po prawej stronie "szesnastki", zbiegł do środka i uderzył w kierunku bliższego słupka - futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W końcówce spotkania Dawid Kiedrowicz ruszył do prostopadłego podania, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego płaski strzał spokojnie złapał golkiper miejscowych.

Ostatecznie, Legia przegrała 0:5 z Polonią, a za tydzień (4.09, godz. 11:00) zmierzy się w LTC z Zagłębiem Lubin.

CLJ: Polonia Warszawa - Legia Warszawa 5:0 (3:0)

Śmiglewski (16. min.), Jakóbczyk (36. min.), Borowski (38. min.), Włoch (56. min.), Piasek (74. min.)

Legia: Kikolski – Pacek (75' Dziemidowicz), Furman (46' Winiarski), Bednarz, Rutkowski – Kieraś, Knera (67' Sobociński), Strzałek – Staniszewski (67' Kiedrowicz), Majchrzak, Janaszek (46' Dawid)