CLJ: Wysoka wygrana w LTC. Legia lepsza od Lecha!

29.04.2022 13:00

(akt. 30.04.2022 15:48)

Legioniści wygrali w LTC 6:3 z Lechem Poznań w 26. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Jordan Majchrzak, a po golu strzelili Jakub Jędrasik, Maddox Sobociński, Dawid Niedźwiedzki i Maciej Bochniak. Dla stołecznego zespołu to 13. zwycięstwo w tym sezonie.

Legia wyszła na prowadzenie w 19. minucie. Dawid Niedźwiedzki odebrał futbolówkę na własnej połowie, a następnie zabrał się do kontry. Po chwili płasko podał do Jakuba Jędrasika, ten wbiegł w pole karne z prawej strony i zagrał wzdłuż boiska, na 8. metr, do Jordana Majchrzaka, który był naciskany przez dwóch rywali, ale zdołał strzelić gola.

W 32. minucie Majchrzak podwyższył prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam. Moment później było już 3:0. Jędrasik miał przed sobą tylko bramkarza, którego minął i skierował piłkę do siatki. Potem zespół z Poznania odpowiedział golem (Kacper Sommerfeld), ale tuż przed przerwą zrobiło się 4:1 (skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Maddox Sobociński). Mecz z trybun oglądali m.in. Bartosz Kapustka, Paweł Wszołek, Igor Strzałek i Bartłomiej Ciepiela, czyli zawodnicy pierwszej drużyny.

Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony padł piąty gol dla stołecznego zespołu. Niedźwiedzki dopadł do prostopadłego zagrania i pokonał golkipera Lecha. Od 67. minuty "Wojskowi" musieli radzić sobie jednak w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką został ukarany bramkarz, Jakub Kowynia (faul taktyczny). Przyjezdni  podkręcili tempo i zdobyli drugą bramkę.

Końcówka rywalizacji okazała się ciekawa, warszawiacy już szósty raz trafili do siatki. Kacper Knera znalazł się na 16. metrze, chciał przelobować bramkarza, ale ten zbił piłkę do boku. Przechwycił ją Maciej Bochniak, który technicznie uderzył z prawej strony "szesnastki" na dalszy słupek – i podwyższył prowadzenie. Wynik, w 88. minucie, ustalili rywale.

Ostatecznie, Legia wygrała 6:3 z Lechem, a w przyszłą niedzielę (8.05, godz. 12:00) zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze.

CLJ: Legia Warszawa – Lech Poznań 6:3 (4:1)
Majchrzak (19. min., 32. min.), Jędrasik (36. min.), Sobociński (42. min.), Niedźwiedzki (58. min.), Bochniak (83. min.) – Sommerfeld (38. min.), Wełniak (75. min.), Wolski (88. min.)

Czerwona kartka: Kowynia (67. min. Legia, za faul taktyczny)

Legia: Kowynia – Wiśniewski, Kieraś, Romanowski, Krajewski – Knera, Sobociński, Lachowicz (67' Murawski) – Jędrasik (61' Kiedrowicz), Majchrzak, Niedźwiedzki (61' Bochniak)