Co czeka legijnych reprezentantów?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

06-06-2019 / 12:03

(akt. 06-06-2019 / 20:13)

Niektórzy piłkarze Legii Warszawa nie mają okazji skorzystać z urlopów, gdyż przebywają na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Mecze w kadrze do lat 20 są już za Radosławem Majeckim, ale inni wciąż mają walkę w narodowych barwach przed sobą.

Artur Jędrzejczyk (Polska) - Obrońca jest jedynym zawodnikiem Legii Warszawa, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni rozegrają dwa kolejne mecze eliminacji mistrzostw Europy. Drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się najpierw z Macedonią Północną. Mecz w Skopje zostanie rozegrany w piątek 7 czerwca o godzinie 20:45. Trzy dni później o tej samej porze, Polacy będą rywalizowali z Izraelem na PGE Narodowym.

Marko Vesović (Czarnogóra) - Przy okazji poprzednich meczów kadry, Vesović zdobył bramkę w rywalizacji z Anglią (1:5). Teraz jego zespół czekają kolejne dwa mecze eliminacji ME. Czarnogórcy rozpoczną zmagania w piątek od walki z Kosowem (20:45). W poniedziałek 10 czerwca drużynę legionisty czeka wyjazdowe spotkanie z Czechami, które rozpocznie się o tej samej godzinie.

Dominik Nagy (Węgry) - Skrzydłowy ponownie został powołany do swojej reprezentacji. Węgrzy 8 czerwca zmierzą się w ramach eliminacji ME z Azerbejdżanem (18:00). Potem ekipę legionisty czeka spotkanie w Budapeszcie z Walią, które zostało zaplanowane trzy dni później o godzinie 20:45.

Jose Kante (Gwinea) - Napastnik, który ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Gimnastic Tarragona, przebywa w Maroku na zgrupowaniu kadry Gwinei. Jego zespół rozegra dwa spotkania towarzyskie przed startem Pucharu Narodów Afryki. Przeciwnikami będą Egipt (16.06), oraz Benin (19.06). Potem ekipę gracza Legii czekają spotkania w grupie mistrzostw kontynentu: rywalami będą Madagaskar, Nigeria oraz Burundi.

Jose Kante

Mateusz Wieteska, Sebastian Szymański (Polska U-21) - Środkowy obrońca rozpoczął przygotowania do młodzieżowych mistrzostw Europy z kadrą Czesława Michniewicza. Biało-czerwoni trenują w Grodzisku Wielkopolskim, a przed startem turnieju rozegrają jeden mecz kontrolny - 10 czerwca rywalem będą Niemcy. Od 13 czerwca Polacy będą przebywali we Włoszech, gdzie będą rozgrywane spotkania turnieju. Grupowymi rywalami będą Belgia, Włochy oraz Hiszpania. Pierwszy mecz turnieju przeciwko "Czerwonym Diabłom" odbędzie się 16 czerwca.

Sandro Kulenović (Chorwacja U-21) - Kulenović przygotowujesię do udziału w mistrzostwach Europy U-21, choć ostateczna kadra nie została jeszcze ogłoszona. Legionista trenuje razem z innymi zawodnikami, choć bez piątki, która dostała również powołania do pierwszej reprezentacji i dopiero dołaczył do drużyny młodzieżowej, w Goricy. Chorwatów przed turniejem na boiskach Włoch i San Marino czeka jeden sparing. 12 czewca drużyna Nenada Gracana przejdzie test rywalizując z Danią. "Vatreni" w grupie zmierzą się z Anglią, Francją oraz Rumunią.

W swojej kadrze miał zagrać Kasper Hamalainen, który do końca czerwca formalnie pozostaje piłkarzem Legii. Selekcjoner fińskiej reprezentacji nie powołał jednak zawodnika tłumacząc, że to kwestia drobnego urazu.

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
  • 0 / 0
Odpowiadając wprost na tytuł artykułu: dostani żywot!
To Jedza, Nagy, Vesovic co do tej pory robili od 19 maja. Nie mieli urlopu?
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Ciekawe, że w Roland Garos Halep przegrała w dwóch setach z 17-latką. Szkoda, że Iga nie dała rady, ale chyba psychicznie już odpuściła po wcześniejszym meczu.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Rodzice tej siedemnastolatki są zorientowani na karierę tenisową córki.
Sama dziewczyna zresztą też ma piekielną motywację.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Ciekawe jest to, że w półfinałach zagrają dwie nastolatki i obie nie są rozstawione...
Jak można być "zorientowanym" na karierę tenisową córki?...
Marszałek Polski
  • 0 / 0
To taki eufemizm.
Dużo ludzi tutaj stosuje eufemizm których dosyć często poprawiasz a tu taka wtopa... nie ladnie...
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Aj, aj, aj. :-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Nieładnie piszemy razem.
Wyjątek stanowią zwroty typu: „nie ładnie, lecz brzydko”.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Warto też wiedzieć, że eufemizm to słowo lub wyrażenie użyte zastępczo w celu złagodzenia wyrażeń drastycznych, dosadnych lub nieprzyzwoitych.