Co robią legijni analitycy?

Piotr Kamieniecki

Źródło: przegladsportowy.pl, Przegląd Sportowy

27-06-2015 / 10:23

(akt. 07-12-2018 / 22:37)

– Kiedy zaczyna się mecz warszawian, siedzimy blisko stanowisk dla dziennikarzy. Mamy kamery, dzięki którym widzimy, jak dokładnie poruszają się dwie formacje przeciwnika. Gdy tylko któraś z nich zachowuje się nie tak, jak przewidywaliśmy, od razu przekazujemy to na ławkę rezerwowych. Na początku przerwy mamy gotową krótką prezentację na wideo. Jeśli trener Berg sobie tego zażyczy, pokazujemy ją piłkarzom. A często sobie życzy - opowiada w "Przeglądzie Sportowym" jeden z legijnych analityków, Maciej Krzymień.

– Dążymy do tego, by analizować nie tylko mecze i treningi pierwszej, ale i drugiej drużyny, a później przejść z tym do akademii. Nasz plan jest taki, by 14-letni chłopak dostawał pakiet informacji, które są niezbędne na poziomie reprezentacji do lat 16, żeby 16-latek wiedział jak trzeba się zachowywać na poziomie 18-latków i tak dalej. W ten sposób łatwiej wprowadzać jeden model gry dla całego klubu, co robią m.in. Ajax, Benfica i Barcelona - dodał drugi z analityków, Goncalo Feio.

 

Cały artykuł można przeczytać w Przeglądzie Sportowym oraz na jego stronie internetowej "przegladsportowy.pl". 

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Olo
  • 0 / 0
Na coś takiego to już dawno Wisła Kraków wpadła kiedy trenował ją Kasperczak chciał żeby młodzież grała identycznym ustawieniem co pierwsza drużyna. Podobnie ma od kilku lat Lech Poznań. Więc nie rozumiem z czym się podniecają tam w naszym klubie? Nie chcę być upierdliwy, ale redakcja Legia.net wszystko bardzo ładnie koloryzuje. Ostatnio czytałem raport z niedzielnego treningu. Wszyscy wykonali swoje założenia taktyczne i wydolnościowe. Skuteczny atak, dobra obrona, umiejętne rozgrywanie piłki, szlifowanie stałych fragmentów gry zawodnicy strzelali w okienko bramki i wszystko wpadało do siatki. To jest nieporozumienie napiszcie coś o Legii czego nam brakuje, że kibic wiedział nad czym się pracuje gdzie są luki. A nie tylko przez cały rok słodkie pierdzenie. Jak raz w miesiącu napiszecie, że poszło na trenigu coś nie tak nie wiem np, że jakiś z naszych graczy nie wywiązał się z założeń taktycznych i należy wyciągnąć wobec niego odpowiedzialność. W ziemię również wszystko było cacy na treningach wiec skąd aż 9 porażek się wzięło. I brak sił w gonieniu za akcją?!
~ekspert
  • 0 / 0
Jak można zostać takim analitykiem ? co jest wymagane ?
Generał broni
  • 0 / 0
Trzeba mieć kamerę, miejscówkę niedaleko stanowisk dziennikarskich, telefon komórkowy i trzeba znać numer do trenera Berga. Poza tym wiedzę, tak więc dyplom AWF by się przydał.
~Brat L.T.Miaka
  • 0 / 0
Elo bracki, jak ty będziesz na Islandii ja w tym czasie będę nurkował na Wyspach Owczych, ustawimy się na "Ballantajnsa", potem siostry Gunnarson odwiedzimy:)
~eL.T.Miak 2
  • 0 / 0
A ja właśnie analizuje pewne detale dotyczące objazdu Islandii. Mapa rozłożona na cały stół i liczenie kilometrów. Ehh ten profesjonalizm i pasja do planowania wypraw. Taki już jestem.
~eLTMiak4
  • 0 / 0
Profesjonalizm w obciąganiu i pasja do lodzików :)
Ehh...
~Podaj nick
  • 0 / 0
I po co to zdradzać nas analizuje cała Polska wszyscy eksperci c+ i jak na tym wychodzimy było można zaobserwować w tym sezonie moim zdaniem takich informacji nie powinno się ujawniać
~edek
  • 0 / 0
Piwo pijo!
~1500
  • 0 / 0
Tytuł miazga.