Logo Legia.Net

Cztery powołania - najwięcej od czterech lat

Marcin Szymczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza

03-02-2011 / 08:39

(akt. 14-12-2018 / 23:50)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przyjechała dziś do Faro w Portugalii na zgrupowanie, które potrwa do 10.02. Przebywa na nim trzech legionistów - Michał Kucharczyk, Jakub Rzeźniczak i Ariel Borysiuk. Powołany był także Maciej Rybus, ale 22-letni skrzydłowy doznał kontuzji uda i do gry wróci za kilka tygodni. Ostatni raz taką liczbą powołań Legia mogła się pochwalić pod koniec 2006 r.
Polska spotkała się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, w kadrze byli: Sebastian Szałachowski, Łukasz Fabiański, Grzegorz Bronowicki i Bartłomiej Grzelak (zdobył dwie bramki), który kilka dni później podpisał umowę z Legią.

Z Legii do reprezentacji dostać się trudno, bo w drużynie z Łazienkowskiej Polaków jest niewielu. Rzeźniczak, Borysiuk i Kucharczyk mają pewne miejsce w składzie, ale liderami są obcokrajowcy. O grze decydują Chorwat (Vrdoljak) i Serb (Radović), a najskuteczniejszym jesienią napastnikiem był
Brazylijczyk (Mezenga). Pewniakami na środek obrony są Hiszpan (Astiz) i piłkarz z Zimbabwe (Choto).

Kucharczyk czeka na debiut, Borysiuk debiutował w listopadowym sparingu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Najbardziej doświadczony - Rzeźniczak - zagrał w białoczerwonej koszulce sześć razy. Legioniści wciąż są jednak młodzi, najstarszy - Rzeźniczak - w tym roku będzie obchodził 25. urodziny. Kucharczyk z Borysiukiem nie skończyli jeszcze 20 lat. Być może na własnej skórze przekonają się, czy Katarczycy na mundial w 2022 r. przygotują klimatyzowane stadiony.

Komentarze (5)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Voeller
  • 0 / 0
Akurat jedynym, który w ostateczności mógłby zasłużyć na powołanie, jest obecnie Komorowski. Borysiuk i Kucharczyk niech na razie okrzepną w lidze. Rzeźniczak nie prezentuje klasy reprezentacyjnej i niestety nie zanosi się, aby miał na to potencjał. Wawrzyniak zupełnie bez formy.
~Loren
  • 0 / 0
Moim zdaniem redakcja nie powinna liczyć Grzelaka, jako gracza Legii do tej listy. W końcu jak dostawał powołanie to jeszcze graczem Legii nie był. Więc nie dość, że nie był graczem Legii, z formalnego punktu widzenia, to jeszcze na dodatek powołanie dostał na podstawie gry w innym klubie.
~catsby
  • 0 / 0
W kadrze byli jeszcze Wawrzyniak ,jedrzejczak sumita Iwanski ,KIełbik czyli oprócz młodzieży wszyscy ,teza jest więc fałszywa z L bardzo łatwo dostać się do repry i jest podejrzane.
~Tinkin(L)
  • 0 / 0
te powołania pokazują raczej nędze naszej ligi niż siłę naszej Legii...
~autor autor
  • 0 / 0
5 nie 4 w 2006 roku.
W kadrze był jeszcze Maciej Iwański, który parę miesięcy później został zawodnikiem Legii. To z jego podań Grzelu strzelał gole a on sam dołożył jeszcze jednego.
Szkoda, że o obliczu Legii decydują "tacy" obcokrajowcy, aż żal d..pę ściska.