janior

Źródło:

11.12.2003 19:08

(akt. 02.01.2019 05:52)

Reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim spotkaniu Maltę 4:0 (0:0). Pierwszą bramkę dla biało-czerwonych zdobył Jarosław Bieniuk w 55 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Mili z rzutu rożnego. Chwilę potem w 57 minucie spotkania drugiego gola zdobył Mila po bardzo ładnej dwójkowej akcji i podaniu Andrzeja Niedzialana. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 82 minuty. Zdobył ją Adrian Sikora po podaniu z lewego skrzydła Radzewicza. Chwilę potem dwie doskonałe sytuacje zmarnował Sikora, który najpierw nie trafił do pustej bramki z trzech metrów oraz minutę później zamiast podać do wychodzącego na czystą pozycję Ireneusza Jelenia zupełnie niepilnowany zagrał do bramkarza gospodarzy. Jednak w 84 minucie golkiper Malty popełnił fatalny błąd, który wykorzystał Marcin Burkhart, który posłał piłkę z ponad 40 metrów do bramki bezradnych Maltańczyków. Polacy, którzy zagrali w eksperymentalnym zestawieniu, wygrali pewnie, choć mogli wygrać jeszcze wyżej. Dla Maltańczyków był to mecz pod wodzą nowego trenera. Pełne spotkanie rozegrał jedyny legionista w kadrze Łukasz Surma. Pomeczową wypowiedź Pawła Janasa można posłuchać na stronie TVP. Kliknij tutaj. Skład Polski: Szamotulski (46' Kuszczak) - Baszczyński (46' Baszczyński), Głowacki, Bieniuk, Adamski - Piechniak (68' Madej), Rachwał (73' Radzewicz), Surma, Mila (64' Burkhardt) - Rasiak (46' Jeleń), Niedzielan (80' Sikora).