Debiut Michała Karbownika w reprezentacji Polski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

07-10-2020 / 20:45

(akt. 07-10-2020 / 20:41)

Michał Karbownik znalazł się w podstawowym składzie reprezentacji Polski na mecz towarzyski z Finlandią. Dla 19-latka to debiut w dorosłej kadrze.

Zapowiadało się, że Michał Karbownik zadebiutuje w reprezentacji Polski prowadzonej przez selekcjonera, Jerzego Brzęczka, już w marcu. Wówczas plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Po raz pierwszy na zgrupowaniu dorosłej kadry, 19-latek pojawił się we wrześniu. Był powołany na mecze Ligi Narodów - z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną, które obejrzał z ławki rezerwowych.

Debiut "Karbo" nastąpił w pierwszym z trzech październikowych meczów reprezentacji – dokładnie w sparingu z Finlandią. Zawodnik znalazł się w podstawowym składzie i rozpoczął rywalizację na lewej obronie – czyli na tej pozycji, na której debiutował w barwach "Wojskowych" w ekstraklasie, za kadencji Aleksandara Vukovicia.

Karbownik przystępował do tego spotkania już jako piłkarz Brighton, który został od razu wypożyczony do Legii na rok z opcją skrócenia wypożyczenia w zimowym oknie transferowym. Podpisał umowę ważną do czerwca 2024 roku.

Warto też dodać, że w meczu towarzyskim z Finlandią zadebiutował były piłkarz Legii, Sebastian Walukiewicz. Stoper z rocznika 2000 reprezentuje obecnie włoskie Cagliari.

Komentarze (198)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Niektórzy piszą, że to nie najsilniejszy skład Finów. My wyszliśmy z Drągowskim, Walukiewiczem, Karbownikiem, Moderem, a weszli jeszcze Bochniewicz, Pietrzak, Czerwiński, Jóźwiak. Te nazwiska kibicom i dziennikarzom w Finlandii również niewiele mówią.
Generał brygady
 • 0 / 0
Od bandy do bandy - łaska kibiców na pstrym koniu jeździ. Jasne, że Karbownik zaprezentował się wczoraj nieźle, ale na pewno daleko nam wszystkim powinno być jeszcze do zachwytów. Były i błędy, były przestoje. Rywal zaś na poziomie drużyny Kuopion Palloseura - przeciętni przecież Finowie nie wyszli nawet w najsilniejszym zestawieniu...

Ale Karbownik to dla Legii skarb - dla Legii w formie, nastawionej ofensywnie, dominującej w krajowej lidze, jak jesienią zeszłego roku; dla zespołu pewnego własnej siły, bo to wówczas oglądaliśmy go w tej najlepszej odsłonie. Wtedy ten chłopak pokazuje swoje atuty, bo podobnie jak jego docelowy zastępca - Mladenovic - więcej daje zespołowi w ataku niż w fazie obrony. Mam nadzieję, że Michniewicz skorzysta z umiejętności Michała na maksimum i że on sam pozostanie w Warszawie do końca sezonu. A w reprezentacji do przyszłorocznych finałów Euro - okrzepnie. Życzmy mu w tym wszystkim powodzenia.
Generał brygady
 • 1 / 0
Dobry mecz Karbo. Szczególnie druga połowa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby jeszcze pilkarsko nam pomógł
Generał broni
 • 1 / 0
Za słaby na pierwszą jedenastkę Legii na puchary, asysta w debiucie w kadrze. Dziękujemy, panie Michniewicz.
Chorąży
 • 1 / 0
Loczek trzeba bylo poczekac i sprzedac Karbo pozniej za lepsze pieniadze do lepszego klubu itd...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zapewne o tym już wie
Starszy kapral
 • 1 / 0
Teraz powinien dołączyć do młodzieżówki i pomoc jej w awansie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Karbo do młodzieżówki?
Gratulacje Karbo !
Zmiana ekstraklasy na ligę angielską, debiut w reprezentacji poparty dobrą grą i asystą.
W przerwie zimowej będziesz już w nowym klubie.
Dobrze będzie jak odejdzie w zimie. Zwolni się miejsce dla kolejnego młodzieżowca.
W pilce trzeba miec czuja, timing a tego Mioduski nie ma. Pozbywamy sie Novikovasa sieka bramki w Turcji i reprezentacji. Sprzedajemy Karbownika robi asyste.
Gdyby był w Legii to każdy pisałby aby się go pozbyć.
Jak Karbownik miał wcześniej zrobić adystę, jak dzisiaj debiutował w kadrze. Tak samo jest z każdym wyśmiewanym i zawalnianym zawodnikiem, przez kibiców Legii.
Idą do innych klubów i w większości tam rządzą, dobrze punktują...
I za każdym razem w takim przypadku będziesz pisał, trzeba mieć czuja ?
Dzisiaj piszesz; Gvilia won z Legii, w nowym klubie strzeli kilka goli i napiszesz, że Mioduski to debbil, tak to wygląda.
Podpułkownik
 • 2 / 1
Bieszczady - cóż, ja napiszę, że Mioduski to debil bez specjalnych popisów byłych piłkarzy Legii :)
Major
 • 0 / 0
Przecież Novikovasa nikt nie wypychał. Sam chciał odejść. Turcy kasiorą go skusili.
A Karbownik?
Gdyby był awans to być może w przypadku Michala nie byloby potrzeby trnasferu już teraz,
szkoda tylko ze patrzycie na te 2 transfery. a co z reszta opchnieta za duze pieniadze? pamiec za krotka?
W grudniu będą „mikołajki”. Kup Mioduskiemu szklaną kulę i sytuacja z miejsca się poprawi...
Generał
 • 0 / 0
Jaką resztą?
Majecki i Szymański?
Podstawowy bramkarz młodzieżówek ściągnięty i przytrzymany w klubie przez Leśnego i Szamo?
Poza nimi to kupowanie przeciętniaków i czym szybsze się ich pozbywanie, a w akcie desperacji sprzedanie Karbownika poniżej wartości.
I na dodatek prawdopodobna ucieczka młodych- Łakomego i Mosóra.
Ja mam dobrą pamięć.
Generał broni
 • 0 / 0
Bo to szkodnik jest i melepeta.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mioduski nawet przy dobrym timimgu nie stał. Do tego ma najzwyczajniej pecha
Podporucznik
 • 4 / 1
Mioduski znowu dał plamę, zamiast jeszcze poczekać ze sprzedażą Karbownika, to sprzedał go za drobne. Geniusz biznesu.
Major
 • 0 / 1
Daleki jestem od obrony prezesa, ale w tym przypadku to pilkarze zawalili. Gdyby był awans, to sprzedaż Karobownika nie byłaby potrzepna na cito.
Podporucznik
 • 0 / 0
Moim zdaniem kwota jest tak niska bo zagwarantowaliśmy sobie duży procent od kolejnego transferu
Podporucznik
 • 0 / 0
Nie chcę bronić Mioduskiego, ale on musiał go sprzedać do określonej godziny. Nie mógł czekać do meczu z Finlandią.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Niedługo puści za darmo Mosóra
Generał broni
 • 2 / 0
Z Michałem mało grano w pierwszej połowie ,wszystkie piłki szły do Grosika ,w drugiej połowie było już dużo lepiej .W sumie dobry występ .
Mówcie ci chcecie ale Mioduski dalej rozpoerda** budżet przeciez graniem w reprezentacji podnosi się swoją wartość i za jakiś czas odszedł by pewnie za więcej niż marne 5,5 dkatgeo dalej widać rękę mioduskiego kucharskiego, wiadomo w legi gra słabiej ale potencjał ma ogromny co już mogliśmy oglądać
Podporucznik
 • 4 / 3
Zacznijmy nieuku, że Legii piszę się w ten sposób. A dwa, pewnie nie wiesz boś albo młody, albo ułomny, ale cena 5.5 nie wzięła się z przypadku. A płacić trzeba.
Chodziło o to czytanie ze zrozumieniem że od tej śmiesznej kwoty występami podnosi się swoją wartość tym bardziej że jeśli masz 19 lat debituujesz w reprezentacji swojego kraju (a od czasów nawalki liczą się z naszą reprezentacja 1na świecie) bo nie jesteśmy już chłopcami do bicia więc przebić i zadebiutować to jest już coś i każdym występie podnosi się swoją wartość. Reprezentacja to jest najlepszy wyznacznik do podnoszenia wartości międzynarodowej bo granie w reprezentacji to zaszczyt i musiałeś sobie dibra gra na to zasłużyć
I dodając jeśli Moder zasłużył sobie na transfer o wartości 10,5 mln dobra runda tak jak karbownik (dobra runde miał) i 4 meczami w Europie na taką kwotę to weź pod uwagę że karbownik byl w waskim grupie Golden boy Europy także to też jest jakiś wyznacznik więc ta kwota jest śmieszna za jaką odszedł i zamiast sprzedać go teraz odrazu i ogrywać kolejnego młodego to go wypożyczyli na rok bez sensu zagranie gdzie grwmy tylko polskie podwórko a w kadrze mamy 31 zawodników z czego najwięcej środkowych oborncow bo u Michniewicza ma grać na środku nie na obronie. W poczynaniach mioduskiego i kucharskiego absurd goni kolejny absurd
Graniem w sparingu z Finlandią nie podnosi się wartości
Generał broni
 • 0 / 0
Wszyscy to wiedzą, tylko nie kudłaty.
Podporucznik
 • 0 / 2
Skąd to 5-1? Brzdęczek wczoraj dołączył do zespołu.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Kiedy ostatnio w meczu Legii Karbownik wjechał na pewności przed obrońcę i z głową w górze dał taką piłę? Z pół roku temu?
Generalnie bardzo przyzwoity mecz w jego wykonaniu, 3 grubsze straty, wszystkie od razu naprawione i odzyskane. Nie zapominajmy jednak, że to tylko Finowie, nawet nie wiem czy to pierwszy skład, bo nie znam ich piłkarzy.
Generał broni
 • 0 / 0
Z głową w górze? Pod nogi patrzył, kolego :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czemu miał wjeżdŻać jak dla trenera najważniejsza była obrona i ogólnie gra defensywna i takie były przykazania dla graczy
Brzęczek eee, yyyy. W pierwszej połówce, w drugiej połówce x20 w ciągu 5 min. wywiadu

Zagraliśmy z rezerwami Finlandii, które są tragiczne. Dwóch, trzech półamatorów wystąpiło. Ten mecz nie jest żadnym wyznacznikiem. Równie dobrze mogli zagrać sparing z zespołem z 1 ligi.
Generał broni
 • 3 / 0
Zagrali mecz międzypaństwowy z reprezentacją innego kraju, zagrali dobry, ciekawy mecz, wiec po ch... to deprecjonować?
Generał broni
 • 1 / 0
Nie umiesz się cieszyć, oglądając mecz? W końcu to tylko zabawa.
Nie deprecjonuje tego. Po prostu napisałem, że ten mecz to żaden wyznacznik
Generał broni
 • 1 / 0
Pamiętam mecze, w których dopiero strzał ręką zdecydował o zwycięstwie, a była to wtedy drużyna z samego dołu klasyfikacji Europy, wiec cieszmy się dobrą i skuteczną grą naszych orłów nawet, jeśli przeciwnik nie jest najmocniejszy.
Poza tym czy czegoś zabrakło w tym widowisku? Było zaangażowanie, dobra gra, ambicja, dużo sytuacji, sześć bramek, czego chcieć więcej od widowiska? Że nie było dogrywki, albo konkursu rzutów karnych? Nie zawsze jest dzień dziecka.
Podporucznik
 • 2 / 2
Polska też grała rezerwami.
Generał broni
 • 0 / 0
Nieważne, kto grał, o to już głowa trenera powinna boleć. Grały pierwsze reprezentację, nie drugie.
Sierżant
 • 4 / 0
Świetny występ Karbownika. Dać mu grać i robi dużą różnicę. Każdy kibic Legii powinien trzymać za niego kciuki, bo w Anglii z jego warunkami fizycznymi będzie mu ciężko, ale z drugiej strony Coutinho też sobie poradził.
Karbo > Coutinho ;)
Generał broni
 • 1 / 3
Miał przebłyski zarówno w obronie jak i na skrzydle widać, że trochę został zapuszczony w naszym klubie. Myślę, że gdyby był prowadzony bardziej indywidualnie przez jakiegoś odpowiedzialnego trenera a nie Wukowicza byłby już dużo dalej niż jest.
Kapitan
 • 1 / 1
Myślisz ze 3 treningi w reprezentacji go odmieniły?
Cala Legia jest stlumiona jako zespół i to jest nasz dramat, co roku wlasciwie to samo.
Byc moze szatnia jest problemem, za duzo zmian.
Generał broni
 • 2 / 0
Tak, na pewno Brzęczek postawił go na nogi, a był taki zapuszczony w klubie, że dopiero w kadrze go wykąpali, ubrali, uczesali, dali mu jeść i dopiero teraz zaczął wyglądać jak człowiek.
Brzeczek mógł powiedzieć Karbownikowi to co powiedział Bielikowi:

"- Nie otrzymałem żadnych zadań. Trener Brzęczek powiedział: „Krystian próbuj” "
Generał broni
 • 0 / 0
Wszyscy czytali nikt nie zrozumiał. Jest zapuszczony bo gdyby trener (nie cymbał Wukowicz) zadbał o jego rozwój grałby lepiej i w Legii i wczoraj a zamiast przebłysków zagrałby cały mecz dobry.
~Wentyl
 • 2 / 0
Novikovas dwie bramki w reprezentacji. W Turcji też już coś strzelił. Szkoda, że u nas nic nie pokazał. To nie pierwszy zawodnik, który po odejściu z Legii zaczyna rozwijać skrzydła. Ciekawe z czym to jest związane...
Major
 • 0 / 0
Brak kontuzji ;)
Podpułkownik
 • 1 / 0
Novikovas to miał w Legii pecha, nie grał gorzej od innych, ta fala hejtu nie była wg mnie sprawiedliwa. Teraz by się bardzo przydał.
Generał broni
 • 0 / 0
Ja bym niektórych odciął od internetu, szczególnie w klubie, za dużo bredni czytają i się tym przejmują.
Generał broni
 • 0 / 0
Bo u nas nie grał, bo miał "kontuzję".
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak grał to liczby robił
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Piekarski z Michniewiczem dalej upierają się, że Karbo to naturalna ósemka?
Generał broni
 • 0 / 0
A widziałeś jego mecze - od U15 począwszy - gdy grał na 8?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wnioskujesz że nie jest osemką bo zgaral dobrze przeciwko finlandii? W takim razie Gwilia to rozgrywający bo raz jak tam grał to strzelił dwie bramki
Porucznik
 • 1 / 1
Moim zdaniem cegiełkę do zwolnienia Vuko dołożył Karbownik, w sensie niewystawianie go na środku pomocy. Kibicostwo i przede wszystkim menadżerstwo miało tu inne zdanie. I wydaje mi się, że prezesostwo też. Jak powszechnie wiadomo kibic, menadżer i przede wszystkim prezes zna się na piłce lepiej, niż trener.
Generał broni
 • 0 / 0
Śmiała teza.
Nie trener, tylko przyuczający się do zawodu trenera, a to różnica.
Generał broni
 • 1 / 0
Nie przyuczajacy się, tylko trener z uprawnieniami, z najwyższą licencja trenerska, jaka jest obowiązująca w piłce nożnej. Masz z tym jakiś problem?
Starszy sierżant
 • 5 / 1
W Legii jak zwykle musza cos popsuc. Trafia sie wielki talent, dostaje szanse na LO i gra swietnie, nieszablonowo, asystuje, po prostu robi roznice. Tak czadami sie zdarza, ze zawodnik odoala na innej pozycji (jak Davies w Bayernie). I co ? Przesuwamy go najpierw na PO a potem na srodek pomocy i... gra slabo, nie robi juz roznicy. Historie zamykamy transferem znacznie ponizej potencjalu jakim dysponuje gracz. Gorzej juz nie mozna bylo tego rozegrac. Co dalo nam pojawienie sie takiego talentu w Legii ? Nic, absolutnie nic. Pokazalismy tylko, ze nie potrafimy go wykorzystac ani sprzedac za dobre pieniadze.
Pułkownik
 • 2 / 1
Tak tu chwalony Piekarski.
Ile to było z nim wywiadów i ciągle, że Karbo na środek.
Porucznik
 • 0 / 0
Ja dalej uważam, że Karbo NIE ZOSTANIE LEWYM OBRONCĄ.
Jego atuty to: świetny odbiór, dobre panowanie nad piłka, szybkość i dynamika. Minusy: brak lewej nogi i dosrodkowania, niespecjalny przegląd pola/ długie piłki. Wychodzi na to, że na każdej pozycji musi poprawić jakiś element. Pytanie czy łatwiej wytrenować druga nogę czy też inne aspekty gry...
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ale te atuty ktore wymieniles to wlasnie idealny boczny obronca. Karbo ze swoim krotkim prowadzeniem pilki i naturalnym czuciem dryblingu majac lepsza prawa noge z powodzeniem moze grac na lewej obronie (ewentualnie na lewym skrxydle) i tutaj ten jego drybling oparty na szybkiej zmianie kierunku jest najbardziej efektywny. W odbiorze i ustawieniu bedzie robil postepy. Srodkowych pomocnikow z niezla technika i krotko prowadzona pilka jest wielu, bocznych lewych obroncow z taka dynamika, dryblingiem i dajacych tyle w ofensywie jest niewielu.
Major
 • 1 / 1
Karbo więcej niż przyzwoity debiut. Oby tak dalej.
Grosik miał dziś dzień konia.
Piątek, był tam gdzie powinien + trochę szczęścia
Milik, mega pokrętło w tej lewej nodze. Perfekcyjne uderzenie.
Szkoda trochę straty tej bramki.

Podsumowując: przyjemnie i miło spędzone 92 min i zasłużone zwycięstwo.
Generał broni
 • 1 / 0
Ja wiem, czy szkoda? Przynajmniej troszkę ta strata przywoła ich do rzeczywistości, bo jeszcze gotowi pomyśleć, że są przezajebisci.

Zresztą zobacz jaki piach zagrał ten, co cały czas tak myśli o sobie, czyli Krychowiak. Po takim "występie" powinien się już dziś spakować i wyjechać ze zgrupowania. Był najsłabszy na boisku, wiecznie spóźniony, pasywny. Co to w ogóle było?
Major
 • 0 / 0
Zgadzam się, że Krycha dziś najsłabszy na boisku. Widać że brakuje mu jeszcze sił. Nie skreślamy go jeszcze zbyt szybko, bo w formie na pewno jest ważnym ogniwem tej reprezentacji.
Generał broni
 • 1 / 0
Ja uważam, że Krychowiak się już kończy, czas na zmiany, dzisiejszy mecz pokazał, że należy stawiać na młodych, ile razy narzekamy, że gramy słabo, haotycznie, że Zieliński nie kreuje, że tak naprawdę gramy piach... Krychowiak jest właśnie jednym z tych odpowiedzialnych za to, że nasza gra oparta jest tylko na umiejętnościach Lewandowskiego, kilka zrywów Grosika, a poza tym gra ty haos w środku pola, straty, piach i gruz?
Czy repra to klub "świętych krów" w którym jest Lewy, Krycha, Grosik i Glik, których nie można nawet skrytykować? A ty właśnie oni powinni na boisku pokazywać jakość, a nie debiutanci.
Major
 • 0 / 0
Jestem jak najbardziej za by wprowadzać odważnie młodych. Niech naciskają na starszych. Jak sprawdza sie w kilku meczach, również z lepszymi rywalami to ok, niech wchodzą na stałe. Dziś za wcześnie jeszcze, by skreślać już takich piłkarzy jak Krycha, Grosik, Zieliński, Glik. A już wyciąganie takich wniosków po meczu z Finlandią moim zdaniem jest nieuzasdnione.
Generał broni
 • 1 / 0
Tylko Krychowiak odstawał, no i Bochniewicz - piłkarz pusty przelot.
A wiec lewa obrona jako pozycja nominalna - na razie tam najlepiej wyglada. Bierze wtedy udzial w atakach na skrzydle, schodzi do srodka.
Porucznik
 • 1 / 0
Mize na Finlandię to wystarczy ale z mocniejszym przeciwnikiem, dysponującym dobrymi skrzydłami,będzie widać brak lewej nogi.
Major
 • 0 / 0
Trochę masy by mu się przydało. Aczkolwiek Michal zagrał tak, jak w Legii gdy był w formie.
Porucznik
 • 1 / 0
Zgadzam się z Kozikiem, nie pierwszy raz. Co nie zmienia faktu, że pchanie go na siłę na środek, czy to w Legii czy reprezentacji, przy tej konkurencji byłoby zabójcze (hamujące).
Wszystko przed nim :)
Generał broni
 • 0 / 0
Na jakiej podstawie taki wniosek, że LO to jego pozycja nominalna???
Na razie wyglada lepiej na LO niz na innej pozycji.
Plutonowy
 • 2 / 1
Karbo właśnie podniósł swoją wartość. Pewnie jakby nie gorąca głowa prezesa, to byśmy zimą się ścigali z Lechem o rekord...
Racja oczywsicta - ale wlasciciel nie chcial wlozyc wlasnych pieniedzy aby zlatac dzire. Prezesa nie mamy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Podniósł juz sam fakt transferu do klubu z Anglii, pewnie o 100% tego co zapłacił, a może i więcej.
Pułkownik
 • 1 / 1
A jakie prezes ma pieniądze?
Te co zarobił na Legii? Kupił po części na kredyt, resztę spłacił z dochodów klubu.
Wziol wspólników, bo brakowało na raty do ITI.Jak pojawiła się wieksza kaszę( LM) to postanowił pozbyć się wspólników.
Jako narcyz, tylko on się liczy.
Major
 • 1 / 0
Mimo, że nie jestem fanem prezesa, to za obecna sytuację przede wszystkim winię naszych pilkarzy. Gdyby awansowali to i sytuacja negocjacyjna z Michalem bylaby inna.
Prasa angielska pisze że Brighton zapłaciło Legii 3,8 mln za Karbownika a za Modera Amice 6,6 mln.
Mientowy,
no ale pewnie funtów ;-)
Mówią że to jest właśnie kwota po przeliczeniu na euro. Ciekawe kto mówi prawdę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
3,8 mln euro brzmi śmiesznie
Pułkownik
 • 0 / 0
Z małymi wyjątkami bardzo dobry występ Karbownika. Gratulacje.
Generał broni
 • 0 / 0
Szkoda, że debiutował nie jako nasz piłkarz...
Pułkownik
 • 0 / 0
Ano naprawdę szkoda.
Boję się że Angole go zabiorą i zmarnują na ławce rezerwowych.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby ppdobna forma jeszcze w Legii
Kurna prezes odejdź z tego kluu boś żałośny. Za 5,5 mln euro oddać taki talent przy 11 Modera to januszostwo biznesu
pare miesiecy temu byloby odwrotnie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ostatnio Miodek dużo januszowych decyzji
bardzo dobry występ i świetna asysta, naprawdę jestem z niego dumny.
Kapitan
 • 2 / 1
Żadne zaskoczenie. Wielki talent. Będzie jeszcze o nim głośno.
Pułkownik
 • 1 / 1
Jak to? Tyłu tu pisało, że zginie w Anglii.
Kapitan
 • 0 / 0
Ja wiem, przeraża mnie to. Ja konsekwetnie piszę że cena Karbo to powino być 10 mln.

Zresztą. Po tym meczu, pewnie ta cena poszybowała. Sprawdził się w reprezentacji. Ma 19 lat.
DareirL

A tylu tu pisało że nie jest wart nawet 2 mln...
Generał broni
 • 2 / 0
Bo to najlepsi kibice są, w zależności od wyniku, albo wszyscy won, bo (ONI) przegrali, albo jesteśmy potęgą, bo (MY) wygraliśmy.
Od ściany, do ściany.
Choroba dwubiegunowa.
Karbo > Moder
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Też tak myślę. Dlatego to 5,5 >11 wygląda jeszcze śmieszniej.
Generał broni
 • 0 / 0
Hmm, kontrowersyjna teza, kolego.
Mac

To nie kontrowersja, tak poprostu. Karbo wczoraj był jedynym piłkarzem który potrafi prowadzić piłkę krótko przy nodze. Za 2 lata jeśli będzie grać w Brighton będzie wart dużo więcej od Modera.
Porucznik
 • 0 / 2
Fajna promka z tym Karbo.
Szkoda, że po transferze...
Generał broni
 • 0 / 0
Ej, a miało Cię już nie być ;)
Mnie?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Promka dla brighton czy jak im tam
Marszałek Polski
 • 4 / 0
taki talent, taki talent i tylko 5mln euro:(
No ale wiesz, że cenę wyznaczyła Liga Europy... A w zasadzie jej brak. Smutne, wiem...
Marszałek Polski
 • 7 / 0
gówno prawda:) cenę wyznacza klub, a że biedny to oddał za pół darmo
A biedny, bo...?
Marszałek Polski
 • 5 / 0
bo właściciel klub jest za biedny by posiadać taki klub
Generał broni
 • 0 / 0
Jammm
dokładnie, słaba pozycja negocjacyjna i stąd niska cena.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
nie dość, że za biedny to jeszcze w tej bidzie podejmuje durnowate decyzje wyrzucając w błoto pieniądze
Pułkownik
 • 0 / 0
Tylu tu pisało, że prezes wkłada pieniądzem w klub.To ma czy nie?
Marszałek Polski
 • 2 / 0
rozumiesz słowa "za biedny"?
Marszałek Polski
 • 2 / 0
oki więc niewystarczająco bogaty
Nie oszukujmy się, pozycja negocjacyjna spowodowana była występami w Europie w ostatnich latach. Jedno wynika z drugiego. Smutne...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Jeszcze raz ci napisze bo widzę, żeś uparty. Niewystarczająco bogaty prezes:) oddał go za pół darmo, jakby był wystarczająco bogaty to by poczekał, i sprzedał w cenie adekwatnej do talentu, bo za to sie płaci w Europie aktualnie, mniej ważna jest aktualna forma.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Graliśmy kilka lat w Europie nawet w LM kto z tamtej ekipy odszedł za grube siano? Nikt.
A amica gdzie się nagrała w ostatnich latach w Europie? A poszedł za 10? poszedł.
Generał broni
 • 0 / 0
Jasne, że wszystko to, o czym tu piszecie, składa się na obecną sytuację finansową klubu.

Podpowiem, że wcale nie musicie tego pisać, bo wszyscy to wiedzą,... ale traktuje to jako pewien rodzaj terapii, jaką musicie odbyć, swoisty imperatyw wami rządzi, musicie to wyrzucić z siebie. Rozumiem.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Obecna sytuacja finasowa jest ciągle taka sam od kilku lat, tzn. ciągle będziesz słyszał, że nas na coś nie stać, teraz jest biednie, wcześniej po kilku transferach za ogromne pieniądze też było biednie i nas na nic nie było stać i za rok będzie to samo i za 2 to samo.
Jammm,
widzę, żeś sarkastyczny. OK, każdy z nas wie po prostu swoje i ma na to własne spojrzenie.
Porucznik
 • 0 / 0
A może po prostu scouci z Brighton lepiej umieją ocenic umiejętności i potencjał piłkarza niż kibice? No bo przecież gdyby było inaczej, to Wy byście jeździli oglądać potencjalne talenty piłkarskie.
Kozik,
pewnie masz rację. No ale kibice tak już mają :-)
Karbownik piękna asysta. Kurde ale to jest dramat z tym brakiem LE i tymi 5,5 mln...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zaraz będzie dramat z MP
Pułkownik
 • 1 / 0
Brawo Karbo. Miałem cichą nadziej ze będzie asysta i jest
Ładnie to teraz zrobił!
Super asysta!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ma ten dynamit. Szkoda że ostatnio bez formy
I Karbo z asystą, brawo!
Karbo asysta!
I to jaka! Znowu zrobił to tak, jak na początku w Legii, odważnie, z przekonaniem, że mu się uda. No a Milik nie zabrał mu na szczęście tej asysty ;-)
Pułkownik
 • 0 / 0
Vuco wolał go na PO.
No ale mimo wszystko tam wypłynął. O to nie mam do Vuko żalu.
Generał broni
 • 1 / 0
Może nie wolał, ale zakupiono Mladenovica, który gra na lewej, uznał, że sprawdzi możliwości Karbownika na prawej.
Bez względu na to co mówi sam Karbownik, najlepiej się prezentuje na lewej obronie.
Tylko nasza Polska Myśl Szkoleniowa nie widzi tego na treningach i zaczęła go rzucać po całym boisku.
W geniusz Brzęczka nie wierzę. Raczej w przypadek...
Asysta Karbo że skrzydła.
Nie chcę nic mówić, ale nasza zagraniczna myśl szkoleniowa, tj. Vuczko go ustawił na LO :-)
Major
 • 1 / 1
Nie chcę nic mówić, ale Vuczko nie ma nic wspólnego z zagraniczną myślą szkoleniową
Vuko niestety, jest typowym przedstawicielem PMS...
Cechą charakterystyczna: Po sukcesie uwierzył w swój geniusz i zaczął szukać kwadratowych jaj...
Pułkownik
 • 0 / 1
LO z przypadku ( fart), a potem PMS.
Vuco sukcesem Praszelik i inni młodzi.
Podporucznik
 • 6 / 0
Ale Krychowiak to Sandman. Gra taki piach że pytanie, co on tam robi w tej kadrze?
Gra w kadrze za formę jaką prezentuje w Lokomotivie.
Generał broni
 • 4 / 0
Krychowiak powinien dać sobie już spokój z "występami" w reprezentacji. Najsłabszy na boisku. Ciągle straty, wiecznie spóźniony, więc fauluje.
Gratulacje dla naszego starego-nowego zawodnika.
Starszy szeregowy
 • 5 / 3
Jakby Karbownik gral od poczatku sezonu na lewej obronie to by poszedl za wiecej niz 5,5miliona euro, widac ze Vukovic zrobil mu krzywde wystawiajac na prawej stronie i zanizyl wartosc
Generał broni
 • 1 / 1
Wartość zaniżyła przede wszystkim słaba pozycja negocjacyjną po odpadnięciu z pucharów, bo musieliśmy go sprzedać. Gdyby nie to, Mioduski olałby tę propozycję, wzruszając tylko ramionami i uśmiechając się lekko.
Wartość to zaniżyła forma całego zespołu od pandemii po dzisiaj, odpadnięcie z LE i dziura w budżecie. Bo pewnie nawet bez LE, gdyby nie dziura, to byśmy poczekali na powrót formy...
Generał broni
 • 0 / 0
O tym właśnie napisałem. Musieliśmy sprzedać, więc zamiast być panem negocjacji, byliśmy petentem. Stąd taka cena.
Pułkownik
 • 0 / 0
A skąd ta dziura? I tak od 4 lat.
Ciekawie, a kadra 31 chłopa.
DPS? Właściciel filantrop?
Generał broni
 • 0 / 0
A dziura stąd, że przed sezonem kontraktuje się nowych piłkarzy, by wejść do grupy pucharowej i zarobić dudki niestety forma nie pozwala awansować, więc odpadamy i zmieniamy trenera.
W efekcie płacimy sporej grupie piłkarzy, z czego część jest zupełnie zbędna, w tym spora grupka nietrafionych transferów bądź paralityków leczących się na koszt klubu, a także płacimy dwóm sztabom trenerskim... I tak 3razy z rzędu. A co.

Dodatkowo straty z dni meczowych od wiosny... bo Covid.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A jakby grał od początku w pomocy?
No to niech się tam załapie na stałe. Szczerze życzę.
To mówicie że gdyby Legia awansowała do LE to Grosicki miał trafić do Legii, bo WBA go nie chce i będzie tam siedział na trybunach... cała runde? No dziękuję bardzo panie Vukowicz :-)
Generał broni
 • 1 / 0
Podziękuj raczej temu, kto odpadał z LE.
Generał broni
 • 0 / 0
Na Grosika to nas nie byłoby stać. Szczególnie na komin płacowy, my płacimy zdecydowanie mniej, niż wyspiarze. Grosik wbrew pozorom, nie jest debilem, za drobne nie wróciłby do Polski.
Nie wiem czy to prawda czy nie, ale tak pisali na Twitterze. Być może byłoby to np. wypożyczenie i płacenie części pensji... to chyba lepsze niż posadzenie go na ławce, gdzie potem bez gry będzie trudniej się go pozbyć w zimie.
* sorry, na trybunach, a nie ławce.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mamy cholewiaka
Pułkownik
 • 3 / 0
Ale dzisiaj Grosikowi wchodzi ta Finlandia ;)
A tak na poważnie: przydałby się Legii, w polu karnym nie kalkuluje, tylko robi swoje.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skrzydłowy na skrzydle by się przydał
Pułkownik
 • 6 / 0
Redakcja pisząc o Walukiewiczu zapomniała dodać że nie chcieli go w Legii.Ot fachowcy.
Kapitan
 • 5 / 0
Nie zapomnimy w razie czego ogrzać się w blasku jego sukcesu, jeśli go osiągnie. Legia jakie to wspaniałe miejsce dla młodych graczy.
Zdaje się że chcieli, tylko nie mogli mu zagwarantować gry. A w Pogoni dostał z miejsca treningi z pierwszą drużyną, minuty, a potem plac nawet jak robił błędy. Trudno w Legii wszystkie interesy pogodzić - tu chyba zgoda? Gorzej że czasem ani młodzieży, ani wyników i wtedy mamy prawo być wkurzeni.
Pomyliłeś chyba Walukiewicza z Praszelikiem. Nasz paskudnie nędzny prezes przyznał w którymś z wywiadów, że dostał info od ludzi z akademii o dużym talencie, kiedy ten był już dogadany z Pogonią. Swoją drogą to jakoś dziwnie dużo młodych zawodników nie chce kontynuować swoich karier przy Ł3. Nie ma chyba w ekstraklasie drugiego takiego zespołu... poza Lechem sprzed kilku lat.
Pułkownik
 • 2 / 0
Nie pomyliłem.W przypadku Praszelika to wystarczyło aby dostał minuty i kontrakt automatycznie się przedłużał.
Generał broni
 • 0 / 0
Walunkiewicz w Legii trzy błędy i byłaby jazda po chłopaku ,u nas ciężko o młodych debiutantów ze względu na obowiązkowe MP .
Kapitan
 • 3 / 0
3 błędy to Remy w meczu robi, jakoś gra.
Ja czytałem że Walukiewicz był uważany za talent, ale ktoś z wychowanków, zdaje się że Wieteska który wracał z wypożyczenia był wyżej w hierarchii i w związku z tym oczekiwano od Walukiewicza że poczeka na swoją kolej. Nikt nie chciał go się pozbywać, ale też nikt nie uważał że zasługuje na szybkie dołączenie do pierwszej drużyny. Zatem skoro z Pogoni dostał od razu treningi w pierwszej drużynie + obietnice szansy, to logiczne że chcial odejść. Oczywiście można było zrobić więcej, coś mu zaproponowac u nas, ale też jak wielu zauważa, przy wolniejszym wprowadzaniu u nas, pewnie tak szybko by się nie rozwinął.
Pułkownik
 • 3 / 0
Przyzwoicie gra Karbo.Cieszy to chyba odzyskuje formę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z tą formą, szkoda że dopiero po wytransferowaniu
Podpułkownik
 • 4 / 0
Karbownik na lewej nienajgorzej. Widać że to będzie jego pozycja na boisku. U nas tylko kombinują jak koń pod górę.
Pułkownik
 • 3 / 0
Jeśli coś działa trzeba to zmienić, znana zasada w krajowym futbolu
A przez cały poprzedni sezon było mnóstwo komentarzy że Vuko robi mu krzywdę wystawiając na lewej obronie.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Nawet taktyk od pączków (michniewicz) Mówił wtedy u Kołtonia, że Karbownik grałby jeszcze lepiej na prawej obronie lub w środku. Vukovic twierdził, że lewa obrona to dla niego optymalna pozycja i nie zgadza się z Piekarskim, że to środkowy pomocnik. Jak widać miał rację. Może nie osiągnął z Legią wiele, ale na pewno osiągnął dużo więcej niż osiągnie pączek.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
U nas grał niemal wszędzie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szkoda że formę odzyskuje dopiero jak odchodzi powoli z Legii
Podporucznik
 • 0 / 5
Drągowski gra w Fiorentinie. Byłem 17 dni temu.
imgur.com/Hy6oAYz.jpg
Pułkownik
 • 1 / 2
2;0
Grosik do Liverpoolu.
Brzęczek do Legii.
Pułkownik
 • 2 / 0
Lepiej do nas.Po co mu Liverpool.
Pułkownik
 • 0 / 0
Też bym wolał.
Grosik już hattrick.
Ma dzień konia.
Pułkownik
 • 2 / 1
Lepiej Brzęczek do Liverpoolu, Klop do nas
Pułkownik
 • 0 / 0
O to jest myśl.
Tylko nie wiem czy stać Liverpool na Brzęczka.
Pułkownik
 • 0 / 0
Świetny pomysł.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To może na odwrót. Grosik do Legii, brzeczek do Liverpoolu
gratulacje
Brawo Michał! Fajnie że w końcu udało nam się wyprodukować jakiegoś reprezentanta, bo ostatnimi czasy było z tym słabo!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy czy zostanie na lewej obronie czy pójdzie do pomovy
Moderowi Brzęczek dał zagrać ogon z Bośnią chyba i cena poszła w górę bo już grał w dorosłej reprezentacji przed transferem.
Z Karbownikiem taka sama sytuacja jak z Szymańskim. Jak w Legii to nie zagrał. Chwilę po transferze już zagrał w kadrze.
To było z Holandią.
Generał broni
 • 0 / 0
Przypadek.
2/2 przypadek?