Debiuty wypożyczonych legionistów

25.07.2011 13:48

(akt. 14.12.2018 00:58)

<p>W sobotę i niedzielę rozgrywki rozpoczęła I i II liga. Wypożyczeni piłkarze Legii zaliczyli debiuty w swoich nowych zespołach. Jak wypadli? Wojciech Lisowski znalazł się w wyjściowej jedenastce Piasta Gliwice w przegranym meczu 0:1 z Wisłą w Płocku. Obrońca Legii mógł wpisać się już w 12 minucie na listę strzelców, ale po jego strzale piłka minimalnie minęła cel. Później dwukrotnie po jego dośrodkowaniach Piast był bliski zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność. Lisowski należał do najlepszych na boisku.</p>

Adam Banasiak wystąpił w barwach Olimpii Elbląg przez 71 minut meczu z Bogdanką w Łęcznej. Jego zespół przegrał 0:2 ale "Banan" należał do najaktywniejszych zawodników na murawie. Starał się jak mógł ale nie zawsze wychodziło. W 63. minucie mógł pokusić się o trafienie dla swojego zespołu, ale jego uderzenie było niecelne. Dwoił się i troił, włączał do akcji ofensywnych, dośrodkowywał ale nic z tego nie wyszło. Banasiak w debiucie ujrzał żółtą kartkę.

Wojciech Trochim zagrał przez całe 90 minut dla Sandecji Nowy Sącz. która zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz w barwach, której debiutował były już piłkarz naszego klubu Kamil Majkowski. Trochim zobaczył żółta kartkę, grał nieustępliwie ale z pewnością miewał już lepsze występy.

Radosław Mikołajczak
również zagrał w całym meczu w barwach II ligowej Elany Toruń i jego zespół pokonał 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Trenerzy po meczu pozytywnie ocenili występ legionisty. Z kolei Znicz Pruszków w drugiej grupie II ligi wygrał 3:0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ale bez pomocy Dawida Dudy.

Ekstraklasowy GKS Bełchatów z Damianem Zbozieniem zremisował w sparingu 1:1 z cypryjskim Ermisem. "Ciupaga" zaliczył pełne 90 minut.