Decyzja ws. Majkowskiego jutro

Emil Kopański

11.02.2011 14:33

(akt. 14.12.2018 22:45)

Od środy na testach w I-ligowej Pogoni Szczecin przebywa pomocnik Legii, Kamil Majkowski. W środę "Majka" niemal wprost z pociągu wyszedł na boisko, gdzie w barwach Portowców rozegrał sparing z Gryfem Kamień Pomorski. Pogoń rozbiła rywala 4:1, a jednym z bohaterów meczu był Majkowski. Pomocnik z Makowa Mazowieckiego zdobył pierwszą bramkę, a przy dwóch ostatnich asystował. Już jutro zapadnie decyzja, czy Kamil pojedzie z drużyną Pogoni na obóz przygotowawczy.
- Sparing rozpoczął się o 16.00, ja z pociągu wysiadłem o 13.00, więc wiele czasu nie miałem. Ważne, że udało się zagrać dobry mecz. W poniedziałek Pogoń wyjeżdża na obóz, więc decyzja o mojej przyszłości w nadmorskim klubie zapadnie w sobotę po meczu - mówi dla serwisu Legia.Net Kamil Majkowski. Na godz. 10.20 zaplanowano bowiem spotkanie sparingowe z GKP Gorzów Wielkopolski.

W spotkaniu z Gryfem pomocnik Legii spędził na boisku 85 minut, popisał się bramką i dwoma asystami. Już w 5. minucie meczu Majkowski wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i lobem z 18 metrów skierował piłkę do siatki. Swą obecność na murawie "Majka" zaznaczył także w 47. i 69. minucie, kiedy to zaliczył niemal bliźniacze asysty. Pomocnik wbiegł z prawej strony w pole karne i wyłożył piłkę odpowiednio Maksymilianowi Rogalskiemu i Przemysławowi Brzeziańskiemu, a tym nie pozostało nic innego, jak skierować futbolówkę do pustej bramki. W drugim środowym pojedynku Portowców, tym razem z Pogonią Barlinek, Majkowski nie wziął udziału.