Długi poranek na boisku w Belek

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

15-01-2020 / 15:50

(akt. 22-01-2020 / 19:25)

Zawodnicy Legii Warszawa to co najtrudniejsze w środę, mają już za sobą. Wicemistrzowie Polski trenowali przez ponad dwie godziny nad różnymi schematami zagrań i taktyką. W czwartek „Wojskowych” czeka sparing z FC Botosani.

Długi trening, to i długa rozgrzewka. Piłkarze Legii mieli na środę zaplanowaną tylko jedne zajęcia na boisku, za to trwające blisko dwie i pół godziny. Wszystko przez nadchodzący sparing z FC Botosani. Warszawiacy zmierzą się z Rumunami w czwartek, a wcześniej przygotowywali się do nadchodzącego spotkania pod względem taktycznym. Środowe zajęcia były dość różnorodne: pracowano nad motoryką, schematem rozgrywania akcji, wykończeniem, a wszystko zwieńczyła gierka na skróconym polu gry o pełnej szerokości. 

Na początku trenerzy podzieli zawodników na cztery drużyny. Na zmniejszonym polu gry piłkarze mieli za zadanie wymienić kilka podań na małym obszarze i stworzyć sobie sytuację strzelecką. Istotny jest fakt, że we wszystkich ćwiczeniach udział brali Artur Jędrzejczyk oraz William Remy. Obaj obrońcy trenowali na pełnych obrotach i nie mieli kłopotów z grą kontaktową. Uwagę w trakcie gierek zwracał na siebie Mateusz Praszelik, który regularnie dochodził do sytuacji i potrafił pokonać bramkarza przeciwników. 

Gdy legioniści rywalizowali na pełnej szerokości boiska, zespół podzielony na dwie drużyny był instruowany w kwestiach taktycznych. Ponownie szkoleniowcy zwracali uwagę na grę na dwa kontakty z piłką. Trenerzy często chwalili Arvydasa Novikovasa. – Zaufanie ze strony trenera zawsze pomaga i pozwala poczuć większą pewność siebie. Najważniejsze, że po problemach z sercem z końca roku nie ma już śladu – opowiadał Litwin. Składy wyglądały następująco:

Różowi: Vesović, Astiz (Mosór), Jędrzejczyk, Karbownik - Wszołek, Cafu, Antolić, Rosołek (Pyrdoł) - Praszelik - Kante

Szarzy: Stolarski - Lewczuk (Remy), Wieteska, Rocha - Novikovas, Gwilia, Martins, Cholewiak - Luquinhas - Kostorz

W zależności od sytuacji i rodzaju gry, między słupkami stawali Radosław Cierzniak i Radosław Majecki. Ariel Mosór regularnie zmieniał Inakiego Astiza i Jędrzejczyka. Z kolei Piotr Pyrdoł pełnił rolę „dziesiątki” i skrzydłowego wymieniając się z Maciejem Rosołkiem oraz Praszelikiem. Nie brakowało walki. Rywalizacja regularnie objawiała się w trakcie kolejnych indywidualnych pojedynków zawodników. Ostatnim akordem długiego środowego treningu było rozciąganie pod okiem specjalistów do spraw motoryki. - Z treningu na trening czuję się coraz lepiej i chcę pokazywać się z jak najlepszej strony. Sztab szkoleniowy może na mnie liczyć. Wrażenia ze zgrupowania w Belek są bardzo dobre - przyznaje Mosór. 

Po południu warszawiaków czeka jeszcze sesja na siłowni. Pierwsza grupa odwiedzi ją o godzinie 16:40, a druga ma zaplanowane ćwiczenia na godzinę 18:00. W czwartek wicemistrzów Polski czeka sparing z FC Botosani - zaplanowany na godzinę 15. czasu polskiego.

 

Komentarze (98)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Nie ma leżenia!
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Ić stont.
Zgadza się wzięliśmy Hołownia, na uzupełnienie ławki, darmowy zawodnik, który ze względu na wasze kłopoty finansowe, nie chciał wracać do Legii. W przeciwieństwie do was, u nas obecnie nie ma poślizgu z wypłatami. Wzięliśmy chłopaka, by sobie troszkę zarobił, a może jak Sadlok będzie miał kontuzje też trochę pomoże. Podobają mi się wasze wzmocnienia, niby to my mamy spaść do 4 ligi, ale to wasze transfery raczej na takie wyglądają. Ciekawe kogo jeszcze sprzedacie.? Kasy podobno brakuje nawet na sprzątaczki, i sam Niezgoda tego nie załatwi...
"ze względu na wasze kłopoty finansowe, nie chciał wracać do Legii." Hahaha dalej już nawet nie czytałem...
Generał brygady
 • 0 / 0
A propos wypłacania pensji chyba pomyliła Ci się Legia z Lechią. Oni zmierzają prostą drogą w stronę waszych problemów, przez nadmiernie rozbuchane ambicje. Życie ponad stan. My możemy uzupełniać skład, bo będąc liderem udowodniliśmy, że mamy najlepszy zespół. Wy musicie posiłkować się niespełnionymi nadziejami serbskiej piłki, wyszukiwaniem kolejnych "wielkich talentów" z Kolumbii i oldbojami, którzy z litości, lub jakieś stare zobowiązania, przychodzą pokopać w Wiśle. Błaszczykowski jest jedynym piłkarzem Wisły, na którym ewentualnie, mimo posiadania czołowych skrzydłowych ligi, mogłoby Legii zależeć. Ale ulitował się nad Wisełką, skoro kasy brakuje wam nawet na sprzątaczki. Ale jak widać, sam Błaszczykowski tego nie załatwi, dlatego alarmujecie cały świat.
Generał brygady
 • 0 / 0
Swoją drogą cieszę się razem z wami, że mając linię pomocy dziurawą jak sito, reagujecie euforią na sprowadzenie 22-letniej "rewelacji" z Serbii, która zdołała zagrać na przyzwoitym poziomie całe pół sezonu, jest nastawiona na zawojowanie polskiej ligi i szybki wyjazd za granicę. Podoba mi się wasze podejście, że potraficie się cieszyć nawet stojąc jedną nogą w I lidze. Szacun :-)
Generał brygady
 • 4 / 2
Cisza jeśli chodzi o transfery. Źle to wygląda.
Nie słyszałeś, że transfery lubią ciszę;-)?
Transfery lubią pieniądze...
Sportowa,
pozamiatałeś. Nic dodać, nic ująć... Niestety!
Piotr Koźmiński
@UEFAComPiotrK
7 g.
Ok, teraz sprawdziłem jeszcze w dwóch amerykańskich źródłach. Nie mają żadnych sygnałów, aby transfer Jarosława Niezgody był zagrożony, raczej wszystko powinno być dobrze. Jak słyszę tamtejsze kluby często czekają z ogłoszeniem do momentu załatwienia ostatecznych spraw wizowych.
To Donald T jednak nie załatwił tej wizy ? ;)
Generał brygady
 • 3 / 0
Sorry, że trochę nie na temat Legii, ale zaintrygowały mnie słowa prezydenta Gdyni na temat sytuacji w Arce:

"Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki. Historia udowadnia, że nierozsądne i krótkowzroczne działania dotyczące klubów z tradycjami, do których bez wątpienia zalicza się Arka, prowadzić mogą do katastrofalnych konsekwencji. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do takiej sytuacji."

Może jestem naiwny, ale mam nadzieję, że będzie to jakaś mała, ale jednak jaskółka normalności. Może prezydent Gdyni da dobry przykład innym samorządom, i spróbuje unormować jakoś pomoc finansową udzielaną klubom z publicznej kasy? Np. uzależnić ją w większym stopniu od realizacji celów sprzyjających rozwojowi lokalnej społeczności. Zwłaszcza szkoleniu młodzieży, wspieraniu sportu masowego, wychowania fizycznego dzieci, ale też profilaktyki zdrowotnej młodzieży i dorosłych przez sport. Być może nawet jakieś środki mogłyby być wydawane na pensje zawodników pierwszego zespołu, jego utrzymanie, ale na pewno nie większość dotacji.

To może daleko idące wnioski, ale mam nadzieję, że zahamowanie dotacji, mimo ryzyka narażenia się na gniew potencjalnych wyborców zasiadających na trybunach, będzie pierwszym poważnym ostrzeżeniem dla Arki i innych klubów ciągnących miliony z samorządów. Swoją szosą zastanawiam się nad tym jak wygląda rozliczenie tych środków? Jaką kontrolę ma ratusz, jeśli idzie o wydatkowanie przeznaczanych środków? Bo np. wiele lokalnych instytucji(zwłaszcza kultury), otrzymujących zdecydowanie mniejsze dotacje, jest pod lupą i musi ściśle rozliczać się z każdej złotówki. A niektóre dotacje w ogóle nie przewidują pokrycia jakichkolwiek wynagrodzeń.

Samorządy mają w rękach solidny instrument nacisku na kluby, aby skłonić je do prowadzenia zdroworozsądkowej, długofalowej polityki. Pytanie tylko, czy w organach władz samorządowych są osoby tego świadome i czy nie ulegną presji środowiska, nastawionego w większym stopniu na krótkotrwałe igrzyska(wątpliwej jakości) na kredyt?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Myślę,że nowego napastnika zobaczymy dopiero w lutym,gdy okienka transferowe zamkną się w poważnych ligach.
Oby wkomponował się w tiki-takę, którą właśnie szlifujemy. ;)
Rybus może jak nie bedzie miał ciekawych opcji to wybierze powrót na stare śmiecie?
W ataku też zagra?
Zwolennikom transferów - Legia nie rozpocznie rozmów z nowym napastnikiem do czasu finalizacji transferu Jarka Niezgody. Info Koźmiński na Twitterze.
Przecież to dla myślących jasne jak słońce.
Świrku,
w Twojej wypowiedzi jest słowo - klucz:-) Trzeba o tym pamiętać.
Celtic sobie wziął Klimalę bo za pół roku mają sprzedać swojego głównego napastnika. My sprzedajemy swojego głównego napastnika już teraz, przed końcem ligi, bez następstwa, oczywiście. To dla myślących.
Generał brygady
 • 0 / 0
Może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

Przykład :
Znajomy podczas spaceru z psem opowiada o karmie dla psa - okazuje się, że kupuję po 1 kg na wagę w sklepie. Mówię mu, że to nie opłacalne, bo lepiej kupić od razu worek 14 kg -, wychodzi dużo taniej za 1 kg.
On mówi no tak, ale trzeba od razu zapłacić 400 zł a w tym czasie trzeba zrobić wyprawkę do szkoły dla dziecka, więc woli kupić drożej ale rozłożyć w czasie...
Pułkownik
 • 0 / 3
Niech ćwiczą. Mecze zweryfikuja skuteczność treningów.
Jakie to głębokie...
Proste surowe szczerość wypowiedzi, prawda
Generał broni
 • 2 / 4
Wychowanek Varsovii, 18-letni obrońca Radkowski, obecnie grający w Sosnowcu ma przejść do Belgii. Dziwi mnie to, ponieważ Varsovia jest klubem partnerskim Legii, jest pod nosem a chłopak nie trafił do Legii. Pewnie nie jest wyłącznie obiecującym talentem, bo w Zagłębiu rozegrał wiele spotkań w I lidze. Rozumiem że mogą nas uprzedzić skauci w przypadku zawodników z innych części Polski, ale żeby mieli lepsze rozeznanie w Warszawie?
to jest chyba napastnik?
def. pomocnik
Generał broni
 • 1 / 2
Obrońca/def. pomocnik a grał na obronie.
Niestety mamy skauting na kiepskim poziomie, więc mnie to nie dziwi.
Przepis o młodziezowcu obowiązuje na zapleczu, gral ale czy dobrze?
Generał
 • 1 / 1
Skoro chcą go Belgowie to "coś dobrego" grać musiał. Ten przykład pokazuje jak daleko Legii do bycia dobrym klubem skoro z własnego podwórka dajemy sobie wyrwać zdolnego młodego zawodnika. Ewentualnie i to mnie przeraża i nie chce w to wierzyć, ze w Legii nie ma niemal nikogo kto ma pojęcie o tym co robi.
Generał broni
 • 2 / 2
Jest jeszcze "lepiej" niż myslałem. Cytat z tyg. Sport
"FOT. ZAGLEBIE.EU


Kacper Radkowski jest wychowankiem Legii, gdzie grał w drużynach młodzieżowych 4 lata. W wieku 13 lat został zawodnikiem stołecznej Varsovii, klubu kojarzonego przede wszystkim z Robertem Lewandowskim. Kacper jest zresztą uważany za największy talent Varsovii od czasów gry w w tym klubie „Lewego”. Efektem korzystnej współpracy Zagłębia z klubami z Warszawy był transfer Radkowskiego na Stadion Ludowy.?
Podpułkownik
 • 0 / 1
Slyszalem o tym chlopaku ale chodziły słuchy że był już dogadamy z ajaxem.
Generał brygady
 • 0 / 0
@Boras44
No żeczywiście dziwna sprawa, że chłopak od nas jest niewidzialny dla klubu.
Może jest coś o czym nie wiemy. Wydawać się by mogło, że powinniśmy mieć rozeznanie na Mazowszu i w Sosnowcu, jakaś obserwacja tych chłopaków powinna być...
Ciekawe co powiedzieli by w klubie o tym piłkarzu, nie nadawał się, może nie chciał a może Legia nie chciała, dlaczego...?
Marszałek Polski
 • 1 / 5
Dawno takiej ciszy nie było. Nawet lokalsi nie rzucają plotami
Tzn że w gabinetach praca wre
JohnoQ,
coś Ty, przecież Gibon już do nas zawitał:-) Co napisze to jego;-)
Mosòr będzie wygranym tego zgrupowania. Róbcie screeny ;)
Kapitan
 • 0 / 4
Czy ktoś? coś?...
Nie jaka koprowniak ik czy jakoś tak wypytała m in. Kudładtego, że opcją rezerwową jest jakiś tajemniczy napastnik (wielokrotnie obserwowany, nawet przez samego mistrza skautingu, prezesa 100-lecia...).
Ten tajemniczy napastnik to....
... Koprowiak, może była w trakcie zmiany płci i dlatego na nią (niego) tyle czekamy.:)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Od przyjaciela doradcy , Gviila tam grał .Jeśli chodzi o te nazwisko, to było wymieniane przez kilak osób na forum ,ta lepsza opcja jak go wyciągnie będzie dobrze .Ponoć jest nim duże zainteresowanie w Europie !
~Kinoman
 • 0 / 1
Czy bedzie mecz w tv?
Wszystkie sparingi będzie można obejrzeć.
Tutak masz informacje:

https://legia.net/news/transmisje-czterech-sparingow-w-turcji/76217
Jak to jest z tymi piłkami dla Ekstraklasy? Czy różnią się tylko szatą graficzną czy może każda nowa piłka jest coraz bardziej zaawansowana technicznie. A może jest to powiązane z imprezami w danym sezonie?
PANIE KUCHARSKI? Mam pytanie. Dlaczego młodego Radkowskiego jednego z najlepszych młodych napastników pierwszej Ligii z naszego filialnego klubu Zagłębia Sosnowiec bierze jakiś klubik z Belgii???? PYTAM SIĘ JAK TO MOŻLIWE???? CZY LEGIA GO W OGÓLE OBSERWOWAŁA? CHYBA MUSI COŚ GRAĆ SKORO BIORĄ GO BELGOWIE
Oczywiście jest on obrońcą lub DCM
Minusują chyba rodowici mieszkańcy Wronek.
Porucznik
 • 1 / 3
Piszecie o Carlitosie ....trzeba jednak jechać nasi drodzy scauting do Hiszpanii i oglądać mecze 3 i 4 ligi hiszpańskiej....tam znajdziecie przyszłe gwiazdy extraklasy....
Proszę, ŁKS Łódź wziął zimą hiszpańskich 3 ligowcow i dziś oni rozniesli Neftczi Baku...vice mistrza ligi o poziomie rozgrywek podobnych do 32 ligi Europy zwanej szyderczo extraklasa.
Porucznik
 • 1 / 1
Ten wynik nie ma nic wspólnego z Hiszpanami tylko potwierdza, że nasza liga jest dużo mocniejsza od ligi Azerskiej tak samo jak od wielu innych lig, które w tym rankingu UEFA (gdzie Polska jedynie na podstawie występów klubów w europie zajmuje 28miejsce). Podpieranie się ciągle tym rankingiem jest już jakąś chorą obsesją pokaż mi klub w Azerbajdzanie, który sprzedaje piłkarzy po 4mln.euro(Nawet Karabach za tyle nie sprzeda piłkarza) Pokaż mi kluby z ligi Słowackiej, Słoweńskiej, Węgierskiej czy nawet Czeskiej(poza Slavią) , którzy sprzedają zawodników do Serie A albo sprzedają ich gdziekolwiek za kwoty przekraczające 3mln.euro
Daleko idące wnioski... jednak warto zwrócić uwagę na fakt że to są przedsezonowe sparingi które o niczym nie świadczą.
Porucznik
 • 0 / 1
Najdrożej sprzedany piłkarz w historii największego Azerskiego klubu czyli Karabachu to Dino Ndlovu za 650tys.euro
Podporucznik
 • 0 / 0
Nie przeceniałbym tej 3 ligi hiszpańskiej teraz wszystkie polskie kluby ściągają kogoś stamtąd i nikt nie trafił drugiego Carlitosa. To była taka perełka, którą w dodatku dobrze znał ówczesny trener Wisły. Na marginesie w ŁKS zagrał dziś tylko jeden nowy Hiszpan.
Pułkownik
 • 1 / 4
Luqi zapiernicza na treningu a jeszcze kilka dni temu dobrze poinformowani ludzi na forum pisali że był widziany z biletem do Rosji jak kupował futro z nutri
Pułkownik
 • 1 / 1
Niech liga już wraca, sezon ogórkowy to trudny czas
I w dodatku to sezon ogórków kiszonych ; - )
Podporucznik
 • 0 / 1
Kiszone to ja akurat lubie, ale nie z tego sloika :)
Ogórki kiszone, z wiadomych względów, na wszelki wypadek trzeba kupować w wiaderkach (nigdy nie wiadomo, kto wpadnie z wizytą ; - )))
Dla niewtajemniczonych - dlaczego milicjanci nie jedzą ogórków...
Generał broni
 • 3 / 3
Tyle było pisania o tym, że Cholewiak przychodzi do lewej obrony a w gierkach grają tam Rocha i Karbownik. No ale w sumie od przybytku głowa nie boli, gorzej jest w ataku, tam to dopiero moc - Kante-Kostorz.
Generał dywizji
 • 0 / 7
Carlitos wczoraj wylądował na warszawski lotnisku ,zero wygłupów ,co on robi w tym mieście .Chyba nie podkulają ogona , bo byłoby dopiero a jak wiadomo ,może grać tylko u nas w tym sezonie ?
Pułkownik
 • 4 / 1
przyleciał na pizzę
Generał dywizji
 • 0 / 7
Na profilu swoim w koszulce Legii jest ,czy ktoś wie czy po transferze zmieniał coś ?
Ale bym zlewał jakby wrócił do Legii:D
Generał dywizji
 • 1 / 5
Poważnie piszę choć szans na powrót są nikłe ,ale jak czytałem wywiad o Świerczoku i zachowaniu u Bułgarów , to nie widzę go bardziej w Legii niż Hiszpana chodzi mi o charakterek ( ponoć gwiazdorzy dziesięć razy mocniej niż Carlitos )
Generał brygady
 • 3 / 2
W temacie Carlitosa, może było tak:

"- Panie Carlitos, w kasie pustki. Chcesz pan postrzelać trochę w ciepłych krajach? Tutaj taki zgrabny, przytulny klubik zaprasza.
Pan się zgódź, to będą i mniłe wakacje, i trochę roboty. My zarobim. A w styczniu widzim się znów przy Łazienkowskiej. Dobra?
- Panowie, pewnie, ja wam zawsze, wszystko wyśpiewam!"

No i dziś mamy go z powrotem ;-)
Generał brygady
 • 2 / 2
Od razu nadmienię, że moja wypowiedź nie jest w żadnym wypadku stanowiskiem na temat całokształtu sytuacji z Carlitosem, a jedynie żarcikiem, wobec doniesień o ewentualnym jego powrocie. ;-)
Niczego nie oceniam, jedynie staram się nieco - możliwe, że nieudolnie - ale jednak rozładować atmosferę oczekiwań, spekulacji, ożywionych dyskusji i sporów. ;-)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
"przyleciał na pizzę "
Pizze jada w Krakowie:)
~Arz
 • 0 / 0
Gdzie oglądać ten sparing w internecie?
Podobni na youtube.com/user/LegiaWarszawaOFFC/
ale jeszcze podadzą
Musisz mieć kartę kibica żeby się zalogować i obejrzeć.
A myślałem, że paszport Polsatu i się łudziłem, że to zobaczę.
~Legionista89.21
 • 1 / 6
Cracovia się zbroi. Pozamiatają tą ligę.
Generał brygady
 • 0 / 0
Chętnie przyjrzę się temu "zamiataniu". Jak na razie skuteczność transferów Cracovii to jedna wielka sinusoida.
Się zbroi, ale spokojnie - dopiero od lipca. Ale inne zespoły widzę ściągają prawdziwych piłkarzy (Crvena Zvezda, Arsenal, Kajrat Ałmaty)))
Porucznik
 • 1 / 0
Pozamiatają czerwony dywan żeby Legia po brudnym nie chodziła.
Niech oni l, grając jedenastu na dziewięciu z Koroną Kielce, nauczą się chociaż remisowac.