Doping kibiców Legii w Wiedniu na meczu z Austrią - wideo

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Katarzyna Dżuchil

Marcin Szymczyk, Katarzyna Dżuchil

20.08.2023 01:15

(akt. 20.08.2023 01:15)

W czwartek w Wiedniu w meczu z Austrią piłkarzy dopingowało około 1800 kibiców. Chętnych było więcej, ale Austriacy wycofali się z początkowej obietnicy na 2500 tysiąca wejściówek. Ci, którzy pojawili się na trybunach podróżowali głównie samochodami i autobusami.

Na miejscu wszyscy stawili się w miejscu wyznaczonej zbiórki i ruszyli na stadion. Było zagrożenie, że nikt na obiekt nie wejdzie, gdyż policja wraz z ochroną nie byli chętni do tego by wpuścić oprawę przygotowaną przez legionistów. Ostatecznie się jednak udało.

Opóźnienie jednak było i dopiero około 23. minuty rozpoczął się doping z sektora dla gości. Początkowo były jedynie powody do radości, Legia prowadziła 3:0, zaprezentowana została oprawa - sektorówka z kostuchą u napisem ULTRAS oraz setki stroboskopów. Niestety gospodarze zdobyli dwie bramki i rozpoczęła się huśtawka emocjonalna. Ostatnie 20 minut to ciągła zmiana wyniku, ale ostatni cios wyprowadzili legioniści za sprawą Ernesta Muciego. Ten gol przypieczętował awans. Radości nie było końca. Poniżej materiał wideo z dopingiem.