Dyskobolia - Legia Warszawa 3:2 (2:2)

Źródło:

14.05.2005 13:07

(akt. 28.12.2018 21:01)

Pomimo świetnego początku spotkania oraz znacznej przewagi nad przeciwnikiem, na tarczy wracają z Grodziska Wielkopolskiego piłkarze Legii. Niewiele ponad 30 minut gry wystarczyło by dominację na boisku potwierdzić dwoma bramkami <b>Marka Saganowskiego</b>. Kolejne pół godziny spowodowało, że szary i mokry dzień w Grodzisku stał się dla kibiców Legii bardzo smutny. Gospodarze bezlitośnie wykorzystali błędy w obronie Legii i pokonali nasz zespół 3:2. Wynik ten ma niebagatelny wpływ na kształt ligowej czołówki u schyłku sezonu.<br><a href=http://relacja.legia.net class=link target=_blank>Relacja "minuta po minucie"</a><br><a href=http://legia.net/mecz.php?id=211 class=link target=_blank>Pełna relacja z meczu</a>
Legioniści rozpoczęli ze sporym animuszem. Od 8. minuty prowadzili 1:0 kiedy to Marek Saganowski wykorzystał 30 metrowe podanie Wojciecha Szali. W 33. minucie było już 2:0 dla Legii. Po wrzutce Tomasza Kiełbowicza z rzutu wolnego celną główką popisał się ponownie "Sagan". Groclin w 38. minucie zdobył bramkę kontaktową. Po podaniu Michała Golińskiego pięknym strzałem głową popisał sie Adrian Sikora. Ten sam zawodnik wyrównał stan meczu w 45. minucie, kiedy ponownie wykorzystał podanie byłego Lechity. Druga połowa rozpoczęła się od ataków legionistów, ale to gospodarze w 68. minucie zdobyli prowadzenie po strzale Marcina Radzewicza. Od 73. minuty podopieczni Legia grała w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Rzeźniczak i opuścił plac gry. Mimo dobrego początku porażka! Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Legia Warszawa 3:2 (2:2) 0:1 Saganowski 8' 0:2 Saganowski 33' 1:2 Sikora 38' 2:2 Sikora 45+3' 3:2 Radzewicz 68' Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.: Przyrowski - Piechniak, Mynar, Łukaszewski, Vranjes (33' Cilinsek) - Goliński, Sokołowski (17' Nowacki), Porazik, Radzewicz - Ślusarski, Sikora (83' Kaczmarczyk) Legia Warszawa: Boruc - Sokołowski II, Szala, Choto, Kiełbowicz - Kaczorowski (77' Sokołowski I), Rzeźniczak, Vukovic, Magiera, Włodarczyk(70' Smoliński) - Saganowski