EURO U-19. Igor Strzałek: Mecz z Włochami to będzie mini finał

Źródło: laczynaspilka.pl

08.07.2023 13:40

(akt. 08.07.2023 13:44)

W czwartek, 6 lipca, reprezentacja Polski U-19 wygrała 2:0 z Maltą (gospodarz turnieju) w drugim spotkaniu mistrzostw Europy. – Pierwsze minuty naszego grania w dziesięciu nie wyglądały dobrze. Przetrwaliśmy jednak trudny okres, dźwignęliśmy się. Pokazaliśmy, że potrafimy grać mecze o wszystko, walczymy i dajemy z siebie maksimum – powiedział w rozmowie z laczynaspilka.pl Igor Strzałek, środkowy pomocnik Legii, który zdobył bramkę na 1:0.

W pierwszej sytuacji, tej z początku meczu, oddając strzał nie spojrzałem, gdzie ustawiony jest bramkarz. Nie było na to czasu. Po prostu uderzyłem. W drugiej, gdy dostałem piłkę i balansem ominąłem obrońcę, spojrzałem na bramkarza i widziałem, że idzie w stronę, w którą chciałem uderzyć, ale też jest za daleko, żeby obronić strzał po ziemi. Gdybym strzelił górą, miałby szanse na interwencję.

Wydaje mi się, że zdałem egzamin. Moim zadaniem było pokazanie, że zasługuję na to, żeby grać od pierwszej minuty. Z Portugalią trener zdecydował inaczej, trzeba było to uszanować i czekać na swoją szansę. W tamtym meczu dostałem kilkanaście minut, w których mogłem się wykazać. Z Maltą trener zaufał mi od pierwszej minuty i myślę, że pokazałem się z dobrej strony. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy.

W niedzielę, 9 lipca (godz. 18:00), Polacy zmierzą się z Włochami i będą musieli wygrać, by awansować do półfinału. – To będzie dla nas na tym etapie mistrzostw mini finał i musimy udowodnić, że zasłużyliśmy na wyjście z grupy – tłumaczył Strzałek. Całą rozmowę można przeczytać na laczynaspilka.pl.