News: Ondrej Duda poprosił o konsultację medyczną we Włoszech

FK Kukesi - Legia Warszawa 1:2 (mecz przerwany)

30.07.2015 19:51

(akt. 21.12.2018 16:15)

Piłkarze warszawskiej Legii grali w Albanii pierwszy z dwóch spotkań, których stawką jest awans do czwartej, ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Legioniści prowadzili po bramkach Nikolicia i Rzeźniczaka. Dla gospodarzy trafił Moreira. Niestety po golu na 1:2 Ondrej Duda został trafiony kamieniem rzuconym z trybun i mecz został przerwany. Nie wiadomo jednak, czy zespołowi Legii będzie przyznany walkower. Serwis Legia.Net zaprasza do śledzenia wiadomości pojawiających się w związku z tym wydarzeniami na naszej stronie.

Relacja na żywo - kliknij tutaj

Pierwszy mecz trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy Legia Warszawa rozgrywała w Tiranie przeciwko FK Kukesi. Spotkanie obu wicemistrzów swoich krajów rozgrywane było w dużym upale. Warszawianie pojechali do Albanii w niemal najmocniejszym składzie – brakowało jedynie Ivicy Vrdoljaka i Michała Żyro. Klasa rywala nie powalała, zespół jest w Polsce całkowicie anonimowy, dlatego oczekiwano od lidera Ekstraklasy zwycięstwa, które załatwiłoby sprawę awansu.

Pierwsze minuty były dość spokojne. Pierwszy groźniejszy atak przeprowadzili gospodarze, ale skończyło się na strachu. W odpowiedzi legioniści też kilkukrotnie szarpnęli, jednak brakowało im dokładności. Przez pierwszy kwadrans pierwszoplanową postacią był Michał Kucharczyk, ale był dość dokładnie pilnowany.

Jednak po pół godzinie Legia ostatecznie objęła prowadzenie po trafieniu Nemanji Nikolicia. Zdobywca bramki próbował uciszać publiczność, a ta obrzuciła go wieloma różnymi przedmiotami. Nikolić pokaz zakończył eLką, Legia uspokoiła grę i szanowała piłkę. W końcówce pierwszej połowy jakiś problem ze zdrowiem miał Tomasz Jodłowiec i został zastąpiony przez Michała Masłowskiego. Na przerwę Legia zeszła z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem spowodowanym wydarzeniami na trybunach. Legioniści słabo weszli w drugą połowę, w  wyniku czego po pięciu minutach mieliśmy już remis. Po rzucie rożnym w polu karnym do piłki dopadł Felipe Moreira i strzałem głową pokonał spóźnionego Dusana Kuciaka. Na szczęście Legia szybko zareagowała i już dwie minuty później po strzale Jakuba Rzeźniczaka piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce rywali.

Na kolejne trafienie nie czekaliśmy długo. Niestety nie miało ono walorów sportowych, gdyż trafiony w głowę kamieniem został Ondrej Duda. Słowak był wśród grupy cieszących się po zdobyciu gola. Mecz został przerwany. Sędzia wziął na konsultację kapitanów, potem wszyscy zawodnicy i trenerzy przenieśli się do szatni, gdzie trwały dalsze konsultacje. Ostatecznie delegat UEFA podjął jedyną słuszną decyzję i mecz przerwał. Można się spodziewać, że gospodarze zostaną ukarani walkowerem i mogą się cieszyć, jeśli dane im będzie rozegrać mecz rewanżowy, gdyż grozi im nawet usunięcie z rozgrywek.

Autor: Jerzy Zalewski

Nikolić (29. min.), Rzeźniczak (51. min.) - Moreira (49. min)

Żółte kartki: Flores, Jefferson, Moreira, Carioca - Duda (Legia)

Kukesi: Stajila - Muca, Mici, Flores, Hallaci - Hasani, Moreira, Carioca, Jefferson - Malota, Birungueta

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Jodłowiec - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić.