radość Puchar Polski

Fotograficzne podsumowanie 2023 roku – cz. I

29.12.2023 09:00

(akt. 26.12.2023 16:10)

Pierwsza część 2023 roku była bardzo dobra dla Legii, która po 5 latach zdobyła Puchar Polski, plus została wicemistrzem kraju. Zapraszamy na fotograficzne podsumowanie z okresu styczeń – czerwiec.

STYCZEŃ

1.01

Nieudany początek 2023 roku mieli koszykarze Legii, którzy przegrali na Bemowie aż 68:96 ze Stalą Ostrów Wielkopolski w 14. kolejce Energa Basket Ligi.

Geoffrey Groselle

3.01

Piłkarze Legii wrócili do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej.

Mattias Johansson Filip Mladenović

6.01

Stołeczny zespół poleciał do Turcji, gdzie rozpoczął obóz przygotowawczy przed rundą wiosenną. Piłkarze dotarli na miejsce z przygodami, 2-godzinnym opóźnieniem z powodu usterki samolotu, a wieczorem trenowali w 28-osobowym składzie.

Igor Strzałek

8.01

Legia zremisowała 2:2 z Sabail FK (Azerbejdżan) w pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Turcji. Obie bramki w barwach "Wojskowych", które doprowadzały do wyrównania, zdobył Maciej Rosołek (asysty Bartosza Slisza i Jakuba Jędrasika). Nie obyło się bez kontrowersji, gdyż sędzia nie uznał gola Roberta Picha (strzelonego prawidłowo) oraz podyktował niesłuszną "jedenastkę" dla rywali. Spotkanie towarzyskie obserwował z bliska m.in. Marko Vesović.

Maciej Rosołek radość

10.01

Legioniści mieli za sobą 5. dzień zgrupowania w Belek. W deszczowy wtorek "Wojskowi" ćwiczyli dwukrotnie, na drugim treningu odwiedził ich Michał Probierz (obecny selekcjoner reprezentacji Polski).

Kosta Runjaić Michał Probierz

11.01

Warszawiacy bezbramkowo zremisowali z Mezokovesd Zsory (Węgry) w drugim sparingu na obozie w Turcji. Spotkaniu towarzyszyła ogromna ulewa, znacznie utrudniająca grę obu drużynom.

Maciej Rosołek

15.01

Piłkarze Legii zakończyli zgrupowanie w Belek dwoma wygranymi sparingami po 3:2 – najpierw z Chemnitzer FC (bramki Patryka Sokołowskiego, Mattiasa Johanssona i Macieja Rosołka), a potem z FK Cukaricki (dwa gole Ernesta Muciego, trafienie Carlitosa).

Patryk Sokołowski

Ernest Muci Yuri Ribeiro

16.01

Zimowy obóz w Turcji został zakończony. Chwilę później rozpoczęła się ostatnia faza przygotowań do drugiej części sezonu 2022/2023.

20.01

Stołeczny klub zremisował przy Łazienkowskiej 2:2 z 1. FC Magdeburg (2. Bundesliga) w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej. Dwie bramki zdobył Carlitos, któremu dwukrotnie asystował Filip Mladenović (dośrodkowania). Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Sporym utrudnieniem okazał się stan boiska, pozostawiający wiele do życzenia. Na stadionie pojawiło się mało kibiców, na spotkanie mogli przyjść jedynie karnetowicze.

Filip Mladenović Kosta Runjaić

Carlitos

Carlitos

26.01

Futsaliści wygrali u siebie 2:1 z Widzewem Łódź w klasyku 18. kolejki Ekstraklasy.

Sergio Monteiro

29.01

Legia zagrała pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej, w trakcie którego pokazała dwie twarze. Warszawiacy zwyciężyli przy Łazienkowskiej 3:2 Koronę Kielce (beniaminek, ostatnia drużyna w tabeli), choć do 65. minuty prowadzili 3:0 po bramkach Josue (rzut karny), Maika Nawrockiego oraz Bartosza Kapustki. Potem "Wojskowi" się posypali, mieli problemy z koncentracją i stracili dwa łatwe gole, ale dowieźli wygraną do końca.

Josue Pesqueira

Paweł Wszołek

Filip Mladenović Carlitos Bartosz Kapustka

30.01

Tomas Pekhart, król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2020/21 i dwukrotny mistrz Polski, wrócił do Legii. Czeski napastnik podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/24, a dzień później odbył pierwszy trening z zespołem.

Tomas Pekhart

LUTY

4.02

Drugi, oficjalny mecz w 2023 roku i zarazem druga wygrana. Legia pokonała na wyjeździe 2:1 Zagłębie Lubin po golach Pawła Wszołka i Ernesta Muciego, którym świetnie asystował Josue. Bramkę w barwach "Miedziowych", ustalającą wynik spotkania, zdobył były piłkarz "Wojskowych", Łukasz Łakomy.

Ernest Muci

6.02

Artur Jędrzejczyk przedłużył umowę z "Wojskowymi" o rok, czyli do końca sezonu 2023/24.

Artur Jędrzejczyk Josue Pesqueira

8.02

Futsaliści Legii przegrali u siebie 3:5 z BSF-em Bochnia (beniaminek) w zaległym meczu 16. kolejki ligowej.

Davidson Silva

11.02

Stołeczni koszykarze przegrali na Bemowie 77:92 z Kingiem Szczecin w 20. kolejce Energa Basket Ligi. W zespole z Warszawy zadebiutował nowy środkowy, Aric Holman.

Aric Holman

12.02

Legia zremisowała u siebie 2:2 z Cracovią w 20. kolejce Ekstraklasy, mimo że dwukrotnie przegrywała po golach Michała Rakoczego i Jakuba Jugasa. Bramki w barwach "Wojskowych", obie dające wyrównanie, zdobyli Maik Nawrocki oraz Tomas Pekhart. W 54. minucie, przy stanie 0:1, do siatki mógł też trafić Josue, ale nie wykorzystał rzutu karnego, z jego strzałem uporał się Karol Niemczycki.

Maik Nawrocki

Tomas Pekhart radość

13.02

Bartosz Kapustka podpisał nowy kontrakt. Umowa została przedłużona o 3 lata, czyli do końca sezonu 2025/26.

Bartosz Kapustka

14.02

Mateusz Możdżeń, były piłkarz m.in. Lecha Poznań, dołączył do III-ligowych rezerw Legii.

Mateusz Możdżeń

18.02

Nowym trenerem Legii Futsal został Ołeksandr Kosenko. Selekcjoner reprezentacji Ukrainy miał udany debiut, gdyż "Wojskowi" wygrali na wyjeździe 2:1 w derbach stolicy z AZS-em UW Wilanów i awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli ligowej.

Ołeksandr Kosenko

19.02

Zawodnicy Kosty Runjaicia zwyciężyli na wyjeździe 1:0 Piasta Gliwice w 21. kolejce Ekstraklasy po golu Josue (50. ligowy występ w barwach "Wojskowych"), który wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Tomasa Pekharta. Od 84. minuty zespół z Warszawy musiał radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Bartosz Slisz.

22.02

Igor Strzałek, utalentowany środkowy pomocnik z rocznika 2004, podpisał nowy kontrakt (do 30.06.2026) z opcją przedłużenia o kolejny rok.

24.02

Ciekawy klasyk, rozegrany przy prawie pełnym stadionie, dostarczył sporo emocji. Legia zremisowała przy Łazienkowskiej 2:2 z Widzewem w 22. kolejce Ekstraklasy. Warszawiacy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golu Pawła Wszołka i samobójczej bramce Marka Hanouska, ale łodzianie byli w stanie dwa razy wyrównać po trafieniach Kristoffera Hansena oraz Bartłomieja Pawłowskiego.

ULTRAS oprawa oprawy kibice Legii

28.02

"Wojskowi" pokonali na wyjeździe 3:0 III-ligową Lechię Zielona Góra i spokojnie awansowali do półfinału Pucharu Polski. Bramki zdobyli Tomas Pekhart, Bartosz Kapustka oraz Carlitos.

MARZEC

4.03

Udany początek rundy wiosennej w wykonaniu rezerw. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 2:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (lider) w pierwszym, oficjalnym meczu w 2023 roku (18. kolejka III ligi). Gole strzelili Dawid Kiedrowicz i Jakub Jędrasik.

Maksymilian Stangret

Kilka godzin później pierwsza drużyna Legii pokonała na wyjeździe 1:0 Górnika Zabrze (23. kolejka PKO Ekstraklasy) w emocjonującym klasyku po golu Tomasa Pekharta, któremu asystował Ernest Muci. Od 65. minuty "Wojskowi" grali w dziesiątkę, gdyż ich kapitan, Josue, został napomniany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

Maik Nawrocki Yuri Ribeiro Tomas Pekhart

Rafał Augustyniak Konrad Paśniewski

9.03

Filip Rejczyk, utalentowany środkowy pomocnik, przedłużył kontrakt o półtora roku z opcją kolejnej prolongaty.

Filip Rejczyk

11.03

Juniorzy starsi Legii przegrali w LTC 0:1 z Cracovią w pierwszym, oficjalnym meczu w 2023 roku (18. kolejka CLJ U-19). Jedynego gola strzelił Kacper Śmiglewski, który miesiąc wcześniej zadebiutował w Ekstraklasie, w spotkaniu z... "Wojskowymi", na stadionie przy Łazienkowskiej.

Rezerwy wygrały u siebie 3:2 z Pelikanem Łowicz w 19. kolejce III ligi (grupa I), mimo że od 20. minuty przegrywały 0:1 po golu Marka Grądzkiego. Między 50. a 68. minutą bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mateusz Możdżeń, Dawid Dzięgielewski i Dawid Kiedrowicz.

Julien Tadrowski

Aleksander Waniek Jan Ziółkowski radość Legia II

12.03

Legia zwyciężyła u siebie 2:0 Stal Mielec w 24. kolejce Ekstraklasy. Bramki, obie w drugiej połowie, zdobyli Tomas Pekhart i Filip Mladenović, którym asystowali odpowiednio Ernest Muci oraz Igor Strzałek.

Igor Strzałek Filip Mladenović

Filip Mladenović Igor Strzałek

17.03

Legia wygrała na wyjeździe 2:0 z Radomiakiem Radom w 25. kolejce Ekstraklasy. Bramki zdobyli Josue (rzut karny) i Maciej Rosołek, któremu asystował Paweł Wszołek. Dla "Wojskowych" było to czwarte zwycięstwo z rzędu, licząc z rozgrywkami Pucharu Polski.

19.03

Dzień ze zmiennym szczęściem dla legijnych sekcji. Ampfutboliści przegrali 0:2 z Kuloodpornymi Bielsko-Biała, rezerwy zremisowały 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 20. kolejce III ligi (grupa I), koszykarze pokonali 101:86 MKS Dąbrowa Górnicza w Energa Basket Lidze, a futsaliści zwyciężyli 5:2 Red Devils Chojnice.

Aric Holman

Davidson Silva Andre Luiz

24.03

Legioniści wygrali 3:0 z I-ligowym GKS-em Katowice w sparingu w LTC. Stołeczny zespół objął prowadzenie po golu Ernesta Muciego, a po przerwie dwie bramki zdobył Patryk Sokołowski.

Tego dnia stołeczni koszykarze zwyciężyli Start Lublin (108:90) w 24. kolejce Energa Basket Ligi.

Aric Holman

25.03

Rezerwy bezbramkowo zremisowały w LTC z Sokołem Ostróda w 21. kolejce III ligi (grupa I). Stołeczna drużyna miała przewagę, częściej utrzymywała się przy piłce, tworzyła więcej sytuacji, ale zabrakło jej konkretów.

Dawid Dziegielewski

29.03

Rezerwy z awansem do ćwierćfinału mazowieckiego Pucharu Polski! Stołeczny zespół (obrońca trofeum) wygrał w LTC 3:0 z Mławianką Mława po golach Kacpra Wnorowskiego, Szymona Grączewskiego i Juliena Tadrowskiego.

Kacper Wnorowski

31.03

Koszykarze Legii zwyciężyli na Bemowie 96:88 Astorię Bydgoszcz w 25. kolejce Energa Basket Ligi.

Dariusz Wyka

KWIECIEŃ

1.04

Emocje, bramki, świetny mecz, hit dla Legii! Stołeczna drużyna zwyciężyła przy Łazienkowskiej 3:1 liderującego Rakowa Częstochowa w 26. kolejce Ekstraklasy po golach Tomasa Pekharta, Rafała Augustyniaka i Pawła Wszołka. Ten wynik sprawił, że walka o mistrzostwo Polski wciąż trwała, gdyż "Wojskowi" zmniejszyli stratę do czerwono-niebieskich do 6 punktów.

kibice Legii oprawa oprawy

2.04

Dobry dzień dla stołecznych sekcji. Futsaliści wygrali 9:5 z Dremanem Opole Komprachcice i wykonali kolejny, duży krok w kwestii utrzymania, a Legia Ladies zwyciężyła 6:1 WAP.

Rui Pinto Davidson Silva

Julia Jasińska

4.04

Legioniści zwyciężyli na wyjeździe II-ligowy KKS Kalisz (1:0) i awansowali do upragnionego finału Pucharu Polski! Jedynego gola, już w 2. minucie, strzelił Igor Strzałek, któremu asystował Yuri Ribeiro.

8.04

Futsaliści wygrali u siebie aż 7:3 z Clearexem Chorzów w 27. kolejce Ekstraklasy, mimo że 2-krotnie przegrywali. Poza tym, III-ligowe rezerwy pokonały 5:2 Broń Radom.

Davidson Silva Rui Pinto Andre Luiz Sergio Monteiro Tomasz Warszawski

Dawid Kiedrowicz

10.04

Drużyna Kosty Runjaicia zremisowała na wyjeździe 2:2 z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica w 27. kolejce PKO Ekstraklasy, choć 2-krotnie przegrywała. Obie bramki w barwach "Wojskowych" – pierwszą po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, drugą po "jedenastce" – zdobył Josue. Ten wynik oznacza, że stołeczna drużyna nie wykorzystała szansy na zbliżenie się do liderującego Rakowa na 4 "oczka" i dalej miała 6-punktową stratę.

Josue

16.04

Legia zremisowała u siebie 2:2 z Lechem Poznań w emocjonującym hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie po golu Tomasa Pekharta, potem stracił dwie bramki za sprawą Afonso Sousy, a wynik spotkania ustalił Paweł Wszołek.

19.04

Patryk Kun, dotychczasowy wahadłowy Rakowa, podpisał 3-letni kontrakt z Legią.

Patryk Kun

21.04

Legia przegrała na wyjeździe 0:1 z Wartą Poznań (29. kolejka PKO Ekstraklasy) po golu Adama Zrelaka. Ten wynik sprawił, że "Wojskowi" przerwali okazałą serię, która zakończyła się na 19 meczach bez porażki.

Makana Baku

22.04

Rezerwy wygrały w LTC aż 4:1 z Mławianką Mława (dotychczasowy lider) w 25. kolejce III ligi (grupa I). Dwie bramki zdobył Szymon Grączewski, po golu strzelili Blaz Kramer i Rafał Maciejewski.

23.04

Legioniści przegrali na wyjeździe 2:5 z wiceliderem ligi, Constractem Lubawa (28. kolejka Futsal Ekstraklasy), mimo że do 30. minuty prowadzili 2:1. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Davidson Silva i Krzysztof Jarosz.

28.04

Legia zwyciężyła u siebie 2:0 Wisłę Płock w 30. kolejce Ekstraklasy. Bramki zdobyli Josue (rzut karny) i Ernest Muci.

Ernest Muci

29.04

Futsaliści Legii pokonali 4:2 Red Dragons Pniewy w przedostatnim meczu sezonu 2022/2023. Kolejny koncert w stolicy sprawił, że "Wojskowi" zapewnili sobie utrzymanie na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Tomasz Warszawski

MAJ

2.05

Legia wygrała na Stadionie Narodowym z Rakowem Częstochowa i po 5 latach zdobyła Puchar Polski! Stołeczna drużyna, mimo że od 6. minuty rywalizowała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Yuriego Ribeiro, dała radę, dzielnie się broniła, walczyła, przetrwała regulaminowy czas oraz dogrywkę (0:0) i okazała się lepsza w rzutach karnych (6:5). Bohaterem został Kacper Tobiasz, który zagrał świetny mecz, a w ostatniej serii "jedenastek" obronił uderzenie Mateusza Wdowiaka. Dla "Wojskowych" był to jednocześnie 20. triumf w tych rozgrywkach.

3.05

Koszykarze Legii zwyciężyli na Bemowie 87:81 Zastal Zielona Góra w 30. kolejce Energa Basket Ligi i zakończyli sezon zasadniczy na 4. miejscu.

koszykówka mecz

7.05

Legia przegrała na wyjeździe 1:2 z Pogonią Szczecin w 31. kolejce PKO Ekstraklasy. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", na 1:1, strzelił Maciej Rosołek, któremu asystował Maik Nawrocki. Ten wynik sprawił, że Raków Częstochowa zapewnił sobie mistrzostwo kraju.

Ernest Muci Paweł Stolarski

zespół Legia drużyna

11.05

Marc Gual, dotychczasowy napastnik Jagiellonii, został ogłoszony nowym zawodnikiem Legii. Hiszpan podpisał 3-letni kontrakt z "Wojskowymi" i dołączył do stołecznego zespołu w trakcie przygotowań do sezonu 2023/24.

Marc Gual Makana Baku

Kilka godzin później stołeczni koszykarze pokonali na wyjeździe 93:82 Spójnię Stargard w trzecim meczu 1. rundy fazy play-off, odnieśli trzecie zwycięstwo w serii (3:0) i awansowali do półfinału mistrzostw Polski!

Aric Holman koszykówka

Legia Kosz drużyna zespół

12.05

Legia wygrała u siebie aż 5:1 z Jagiellonią Białystok (32. kolejka Ekstraklasy), mimo że od 15. minuty przegrywała po golu Marca Guala. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Josue (strzał z rzutu wolnego), Ernest Muci, Maciej Rosołek, Maik Nawrocki oraz Blaz Kramer.

Marc Gual radość

Ernest Muci radość

Maik Nawrocki radość

Blaz Kramer radość

13.05

Legia II uległa w LTC 2:4 Pilicy Białobrzegi w 28. kolejce III ligi (grupa I), ponosząc jednocześnie pierwszą porażkę w 2023 roku, która znacznie oddaliła marzenia o awansie. To nie był dzień "dwójki", goście wykorzystali jej proste błędy. Bramki w barwach "Wojskowych", obie w drugiej połowie, zdobyli Jan Ziółkowski i Igor Korczakowski (rzut karny).

Dawid Dzięgielewski Pilica

Dużo lepsze nastroje mieli rugbiści Legii, którzy pokonali 28:12 AZS AWF Warszawa w derbach stolicy i zarazem ostatnim meczu sezonu zasadniczego (14. kolejka I ligi).

14.05

Anna Kowalczyk strzeliła dwa gole, a Legia Ladies wygrała 2:1 z Zamłyniem Radom.

Anna Kowalczyk

20.05

Legia, która przystępowała do rywalizacji w Gdańsku jako wicemistrz Polski, przegrała 0:1 z Lechią w przedostatnim meczu sezonu 2022/23 (33. kolejka Ekstraklasy). Jedynego gola, z ponad połowy boiska, w ostatniej minucie czasu doliczonego, strzelił Maciej Gajos.

Cezary Miszta kibice

Lindsay Rose Ilkay Durmus

21.05

Legionistki zajęły 2. miejsce w 8. i zarazem ostatnim turnieju MP w rugby 7, który odbył się w Warszawie (AWF, ul. Marymoncka). Stołeczna drużyna znowu została wicemistrzem Polski!

Tamara Czumer-Iwin

24.05

Legia II przegrała w LTC 0:1 z Concordią Elbląg w 30. kolejce III ligi (grupa I). Ten wynik sprawił, że "dwójka", która kończyła mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Lindsay'a Rose'a i Igora Korczakowskiego (po dwóch żółtych), w zasadzie wypisała się z walki o awans.

Lindsay Rose Legia II

Mateusz Możdżeń Legia II

27.05

Legia wygrała u siebie 3:1 ze Śląskiem Wrocław w ostatnim meczu sezonu 2022/23 (34. kolejka PKO Ekstraklasy), mimo że od 6. minuty przegrywała 0:1 po trafieniu Erika Exposito. Dwie bramki zdobył Rafał Augustyniak, jednego gola strzelił Maciej Rosołek. Warszawiacy utrzymali twierdzę przy Łazienkowskiej, gdzie nie przegrali od… 18 kwietnia 2022 roku.

kibice Legii oprawy oprawa Śląsk

Rafał Augustyniak radość

Rafał Augustyniak Ernest Muci

Rafał Augustyniak Artur Jędrzejczyk

Josue Pesqueira medal

Legia drużyna zespół

Tego dnia juniorzy starsi zapewnili sobie utrzymanie w CLJ U-19, rezerwy straciły szanse na awans do II ligi, a koszykarze ponieśli trzecią porażkę w serii półfinałowej i nie awansowali do finału mistrzostw Polski.

Dariusz Wyka Śląsk

Aric Holman Legia

CZERWIEC

3.06

Stołeczni koszykarze przegrali na Bemowie 73:85 ze Stalą w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski.

Aric Holman Stal

4.06

Piłkarki Legia Ladies rozbiły Zawiszę Rzgów aż 15:0.

Legia Ladies radość

6.06

Koszykarze Legii wygrali na wyjeździe 88:85 ze Stalą Ostrów Wielkopolski w drugim meczu o 3. miejsce. "Zieloni Kanonierzy" nie zdobyli jednak brązowego medalu, gdyż w pierwszym spotkaniu przegrali różnicą 12 punktów.

Kyle Vinales Stal

7.06

Legia U-17 przegrała w LTC aż 1:4 z Górnikiem Zabrze w drugim, finałowym spotkaniu o mistrzostwo Polski. Rywale okazali się lepsi w dwumeczu (6:4) i zajęli 1. miejsce w kraju, "Wojskowi" wywalczyli srebro.

Legia U-17 wicemistrz Polski

Kilka godzin później Legia II zwyciężyła 3:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki na stadionie Hutnika Warszawa i drugi raz z rzędu wywalczyła wojewódzki Puchar Polski! Bramki, wszystkie w drugiej połowie, zdobyli Jakub Jędrasik, Dawid Kiedrowicz oraz Kacper Wnorowski.

Mazowiecki Puchar Polski

Legia II Puchar Polski radość

Dawid Kiedrowicz radość

Kacper Wnorowski radość

10.06

Iga Świątek pokonała w trzech setach Karolinę Muchovą (6:2, 5:7, 6:4) i została mistrzynią Roland Garros! Była tenisistka Legii trzeci raz wygrała turniej wielkoszlemowy na kortach w Paryżu (wcześniej w 2020 i 2022 roku).

Iga Świątek

12.06

Filip Mladenović został piłkarzem greckiego Panathinaikosu. Podpisał 2-letnią umowę z klubem z Aten.

Filip Mladenović

13.06

Radovan Pankov, 4-krotny mistrz Serbii z Crveną zvezdą Belgrad, podpisał 3-letni kontrakt z Legią.

Radovan Pankov

16.06

Kacper Skibicki definitywnie rozstał się z "Wojskowymi" po wypożyczeniu do GKS-u Tychy, który go wykupił, podpisując z nim kontrakt do czerwca 2025 roku.

Kacper Skibicki Michał Król

17.06

Rezerwy pokonały w LTC aż 5:0 Jagiellonię II Białystok w ostatnim meczu sezonu 2022/23 (34. kolejka III ligi; grupa I). Cztery gole strzelił Maksymilian Stangret, jedną bramkę (na 1:0) zdobył Dawid Kiedrowicz.

18.06

Piłkarki Legii wygrały 6:2 z Kolejarzem Łódź w ostatnim meczu sezonu, dzięki czemu zajęły 3. miejsce w tabeli III ligi.

Legia Ladies

19.06

Legioniści rozpoczęli zajęcia przygotowujące do sezonu 2023/24. Tego dnia trenowali dwa razy. Brakowało Aleksandara Rogicia, dotychczasowego asystenta Kosty Runjaicia i szefa działu rozwoju indywidualnego, który trafił do Al-Ahli Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Patryk Kun Marc Gual Dawid Goliński

Josue Radovan Pankov

24.06

Legia wygrała w LTC 3:1 z I-ligową Lechią Gdańsk w pierwszym sparingu podczas letnich przygotowań do sezonu 2023/24. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Carlitos, Josue (rzut karny) i Ramil Mustafajew. W meczu towarzyskim zagrali nowi zawodnicy stołecznego klubu, czyli Patryk Kun, Marc Gual i Radovan Pankov.

Josue Pesqueira sparing

Patryk Sokołowski radość

26.06

Drużyna Kosty Runjaicia dotarła do Kranzach w Austrii, gdzie rozpoczęła przedsezonowe zgrupowanie. Tego dnia odbyła też pierwszy trening na obozie.

Ernest Muci zgrupowanie

Bartosz Kot Kacper Tobiasz

Yuri Ribeiro Radovan Pankov Patryk Kun

27.06

Juergen Elitim, środkowy pomocnik, podpisał 3-letni kontrakt z Legią. Klub z Warszawy opuścił Joel Abu Hanna, który został nowym zawodnikiem Maccabi Netanja, czyli zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Izraelu.

Juergen Elitim obóz

28.06

Legia odniosła wysokie zwycięstwo w drugim sparingu w letnim okresie przygotowawczym i zarazem pierwszym na obozie w Austrii! Warszawiacy wygrali aż 5:0 z FC Botosani (Rumunia), zdobywając bramki między 10. a 42. minutą. Hat-tricka skompletował Blaz Kramer, a dwa gole strzelił Marc Gual.