Igor Strzałek radość

Fotograficzne podsumowanie 2023 roku – cz. II

31.12.2023 09:00

(akt. 27.12.2023 14:56)

Druga część 2023 roku była bardzo dobra w wykonaniu Legii, która w końcu zdobyła Superpuchar Polski, w dodatku awansowała do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy po świetnych meczach w fazie grupowej i eliminacjach. Minusy? "Wojskowi" odpadli z rozgrywek PP i tracą aż 9 punktów do lidera Ekstraklasy. Zapraszamy na fotograficzne podsumowanie z okresu lipiec – grudzień.

LIPIEC

1.07

Legia wygrała 2:0 z Karabachem (mistrz Azerbejdżanu) w trzecim sparingu w letnim okresie przygotowawczym i zarazem drugim na obozie w Austrii. Bramki, obie w drugiej połowie, zdobyli Maciej Rosołek (asysta Marca Guala) i nowy zawodnik "Wojskowych", Juergen Elitim (zza pola karnego), który chwilę wcześniej popisał się udanym przechwytem. Warszawiaków wspierali polscy kibice, którzy odpalili pirotechnikę.

Maciej Rosołek radość

Paweł Wszołek Marko Vesović

Marc Gual Juergen Elitim Lindsay Rose

4.07

Stołeczna drużyna pokonała 2:0 RB Salzburg na zakończenie zgrupowania w Austrii. Bramki, obie w drugiej połowie, zdobyli środkowi obrońcy, czyli Rafał Augustyniak i Maik Nawrocki.

zespół drużyna radość

Maik Nawrocki radość

11.07

Legioniści rozpoczęli przygotowania do pierwszego spotkania o stawkę w sezonie 2023/24, czyli meczu o Superpuchar Polski z Rakowem w Częstochowie.

Yuri Ribeiro Josue Pesqueira

Tego dnia Jakub Kisiel został wypożyczony do I-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Jakub Kisiel Josue Pesqueira

15.07

Udana inauguracja sezonu 2023/24 w wykonaniu Legii. Stołeczna drużyna wygrała w Częstochowie z Rakowem (aktualny mistrz kraju) w rzutach karnych (6:5; po 90 minutach było 0:0) i zdobyła Superpuchar Polski, na który czekała od… 2008 roku, czyli od 15 lat. Zespół Kosty Runjaicia uniósł paterę przerywając serię porażek w meczach o to trofeum.

21.07

Wicemistrzowie Polski zwyciężyli u siebie 3:0 ŁKS (beniaminek) w 1. kolejce Ekstraklasy. Hat-tricka zdobył Tomas Pekhart, któremu dwukrotnie asystował Paweł Wszołek, a raz Bartosz Slisz.

Tomas Pekhart radość

Tomas Pekhart Paweł Wszołek

25.07

Kosta Runjaić przedłużył umowę z Legią do 30 czerwca 2026 roku. Dotychczasowy kontrakt Niemca wygasał wraz z końcem sezonu 2023/24.

Dariusz Mioduski Kosta Runjaić

26.07

Maik Nawrocki opuścił Legię. Środkowy obrońca z rocznika 2001 został nowym zawodnikiem szkockiego Celtiku. Podpisał 5-letni kontrakt.

Maik Nawrocki

27.07

Legia zremisowała 2:2 z Ordabasami w Szymkencie w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, mimo że od 48. minuty przegrywała 0:2. Zespół z Kazachstanu zaskoczył "Wojskowych" po lobie Wsiewołoda Sadowskija i dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po którym główkował Mamadou Mbodj. Warszawiacy odrobili straty po golach napastników, czyli Tomasa Pekharta i Blaza Kramera, którym asystowali odpowiednio Marc Gual oraz Paweł Wszołek.

kibice Legii oprawy oprawa Szymkent

Blaz Kramer radość

30.07

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Laurę Siegemund (6:0, 6:1) i w kapitalnym stylu wygrała turniej BNP Paribas Warsaw Open na kortach Legii.

Iga Świątek

SIERPIEŃ

1.08

Carlitos, który rozwiązał umowę z Legią za porozumieniem stron, dołączył do greckiego PAS Lamia.

Carlitos

3.08

Legia wygrała u siebie 3:2 z Ordabasami Szymkent w rewanżu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy (w pierwszym meczu było 2:2) i awansowała do kolejnej fazy kwalifikacji. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Paweł Wszołek, Yuri Ribeiro i Tomas Pekhart. Kazachowie dwa razy łapali kontakt (Wsiewołod Sadowskij, Serhij Małyj), ale ostatecznie przegrali i odpadli.

Sen o Warszawie oprawy oprawa kibice

Bartosz Slisz Paweł Wszołek

Ernest Muci Yuri Ribeiro Patryk Kun

Paweł Wszołek Ordabasy

Tomas Pekhart Ordabasy

6.08

Stołeczna drużyna pokonała 3:0 Ruch w 3. kolejce Ekstraklasy. Bramki zdobyli Marc Gual (pierwsza w barwach "Wojskowych"), Tomas Pekhart i Josue. Chorzowianie od 23. minuty grali w osłabieniu po bezpośredniej czerwonej kartce dla Konrada Kasolika.

Marc Gual radość

10.08

Piłkarze Legii Warszawa ulegli u siebie 1:2 Austrii Wiedeń w pierwszym meczu 3. rundy el. Ligi Konferencji Europy i oddalili się od awansu. Dwie bramki w barwach "Fiołków" zdobył Muharem Huskovic, a wynik spotkania ustalił Ernest Muci, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu Makany Baku. Błędy indywidualne i w wyprowadzaniu piłki były nie do odrobienia – tym bardziej, że szwankowała skuteczność. Dla "Wojskowych" to pierwsza, domowa porażka od… 18 kwietnia 2022 roku.

Rafał Augustyniak Austria

Yuri Ribeiro Ernest Muci

Ernest Muci radość

Tomas Pekhart Austria

11.08

Bartłomiej Ciepiela, który spędził poprzedni sezon w Stali Mielec na zasadzie transferu czasowego z Legii Warszawa, znowu został wypożyczony na rok – tym razem do I-ligowej Resovii.

Bartłomiej Ciepiela

13.08

Niedziela, godzina 17. i warunki nie były sprzyjające do gry w piłkę nożną... Legioniści pojechali do Krakowa na mecz z Puszczą Niepołomice po trzy punkty, ale do stolicy przywieźli tylko jeden. Stołeczny zespół zremisował 1:1 z beniaminkiem w 4. kolejce Ekstraklasy. Rywale objęli prowadzenie po rozegraniu autu i bramce Łukasza Sołowieja, a "Wojskowi" wyrównali za sprawą gola Josue z rzutu wolnego.

Yuri Ribeiro Josue Pesqueira radość

Puszcza Legia zespół drużyna

14.08

Legia zdobyła srebrne medale mistrzostw Polski w koszykówce 3x3.

Legia 3x3

17.08

Niesamowity wieczór w Wiedniu. Piłkarze Legii prowadzili już 3:0, by dać sobie wbić dwie bramki i stworzyć prawdziwy dreszczowiec zakończony szczęśliwie trafieniem Ernesta Muciego w 100. minucie. Ostatecznie "Wojskowi" wygrali na wyjeździe 5:3 z Austrią, odrobili straty z pierwszego meczu w Warszawie (1:2) i awansowali do 4. rundy el. Ligi Konferencji Europy. Na trybunach zespół wspierało 1500 kibiców, którzy momentami byli tak głośni, że słychać było tylko ich.

kibice Legii oprawy oprawa Wiedeń

Juergen Elitim radość

Marc Gual Tomas Pekhart radość

Legia drużyna zespół

Josue Pesqueira Artur Jędrzejczyk

20.08

W obecności 20 648 kibiców na trybunach piłkarze Legii wygrali w Warszawie z Koroną Kielce jak najmniejszym nakładem sił. Wybrańcy Kosty Runjaicia nie zachwycili, ale zwyciężyli 1:0 w 5. kolejce Ekstraklasy po golu Makany Baku.

Makana Baku radość

Artur Jędrzejczyk Korona

Lindsay Rose Kacper Tobiasz Dominik Hładun

22.08

Saga transferowa zakończona. Steve Kapuadi, środkowy obrońca, który grał do niedawna w Wiśle Płock, podpisał 3-letni kontrakt z Legią.

Steve Kapuadi trening

24.08

Legia zremisowała na wyjeździe 3:3 z FC Midtjylland w szalonym, pierwszym meczu 4. rundy el. Ligi Konferencji Europy. Duńczycy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale "Wojskowi" trzy razy doprowadzali do wyrównania, odpowiednio po golach Marca Guala, Bartosza Slisza i Blaza Kramera.

Marc Gual LKE radość

Tomas Pekhart LKE

Kacper Tobiasz LKE

Blaż Kramer radość LKE

26.08

Legia II, wsparta o zawodników z pierwszej drużyny, wygrała w LTC aż 5:0 z Concordią Elbląg w 5. kolejce III ligi (grupa I) w sezonie 2023/2024. Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Igor Strzałek, który asystował przy golach Wojciecha Urbańskiego, Patryka Sokołowskiego i Adama Ryczkowskiego.

Wojciech Urbański radość

27.08

Legia zwyciężyła w Szczecin Futsal Cup. "Wojskowi" wygrali 6:2 z gospodarzem zawodów, a także przegrali 2:4 z Żalgirisem Wilno (mistrz Litwy) i pokonali 5:1 Herthę Berlin.

Legia Futsal zespół

31.08

Legia pokonała FC Midtjylland w dwumeczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i awansowała do fazy grupowej! W Danii padł remis 3:3. W regulaminowym czasie gry w Warszawie było 1:1 (gol Tomasa Pekharta na 1:0, bramka Paulinho), doszło do dogrywki, potem do rzutów karnych, w których lepsi okazali się "Wojskowi" (6:5). Decydującą "jedenastkę" wybronił Kacper Tobiasz.

kibice Legii oprawy oprawa LKE

Josue Pesqueira LKE

radość Legia LKE

Josue Pesqueira Tomas Pekhart Radovan Pankov

WRZESIEŃ

2.09

Udana inauguracja sezonu 2023/24 w wykonaniu Legii Futsal. Stołeczna drużyna pokonała u siebie 3:1 Red Dragons Pniewy w 1. kolejce Ekstraklasy.

Maciej Pikiewicz radość

Futsal Legia zespół

3.09

Klasyk dla Legii! Wicemistrzowie Polski wygrali u siebie 3:1 z Widzewem Łódź w 7. kolejce Ekstraklasy. Dwa gole w barwach "Wojskowych" strzelił Ernest Muci, na 1:1 trafił Jordi Sanchez, a wynik po rzucie karnym ustalił kapitan gospodarzy, Josue. Co ciekawe, po asyście mieli… bramkarze, czyli Kacper Tobiasz (na 1:0) i Henrich Ravas.

kibice Legii oprawy oprawa Widzew

Marc Gual Widzew

Ernest Muci Widzew

Josue Pesqueira Widzew

Tego dnia Marco Burch został ogłoszony nowym zawodnikiem Legii. Szwajcar pojawił się na meczu z Widzewem, tuż przed spotkaniem wszedł na boisko, powiedział parę słów do kibiców, od których otrzymał gromkie brawa.

Marco Burch Łukasz Juras Jurkowski

4.09

Gil Dias, który grał m.in. w La Liga, Serie A, Ligue 1 oraz Bundeslidze, dołączył do Legii na zasadzie rocznego wypożyczenia z VfB Stuttgart. Stołeczny klub ma opcję pierwokupu.

Yuri Ribeiro Gil Dias Josue Pesqueira

8.09

Drużyna Kosty Runjaicia wygrała 3:2 w Puławach z miejscową Wisłą. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 3:0 po golach Igora Strzałka, Gila Diasa i Marca Guala, ale w drugiej połowie rywale zdobyli dwie bramki i złapali kontakt. Sparing, rozegrany w trakcie przerwy reprezentacyjnej, okazał się głównym punktem obchodów 100-lecia II-ligowca.

Gil Dias radość

10.09

Legia Futsal zagrała drugi mecz i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie 2023/24. Stołeczna drużyna zwyciężyła u siebie 3:2 Sośnicę Gliwice w 2. kolejce ligowej.

Mykyta Storożuk radość

Davidson Silva Tomasz Warszawski

16.09

Legioniści zremisowali na wyjeździe 1:1 z Piastem Gliwice w 8. kolejce Ekstraklasy. Rywale objęli prowadzenie po golu Serhija Krykuna, warszawiacy wyrównali po bramce Ernesta Muciego. Nie zabrakło kontrowersji, jaką było niesłuszne ukaranie Josue drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, co sprawiło, że wicemistrzowie Polski grali w dziesiątkę już od 42. minuty.

Bartosz Slisz Piast

21.09

Wicemistrzowie Polski pokonali w Warszawie 3:2 Aston Villę w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy! Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Ernest Muci, jedną Paweł Wszołek. Anglicy doprowadzali do wyrównania po golach Jhona Durana (na 1:1) i Lucasa Digne’a (na 2:2), ale ostatecznie przegrali.

22.09

Udana inauguracja sezonu 2023/2024 w wykonaniu "Zielonych Kanonierów". Koszykarze Legii zwyciężyli na Bemowie 90:72 Zastal Zielona Góra w 1. kolejce Orlen Basket Ligi.

Christian Vital mecz

Dariusz Wyka radość

Raymond Cowels radość

24.09

Legia wygrała u siebie 2:1 z Górnikiem Zabrze w klasyku 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Tomasa Pekharta, goście wyrównali za sprawą Sebastiana Musiolika, a bohaterem "Wojskowych" został Igor Strzałek, który zdobył decydującą bramkę w doliczonym czasie.

Juergen Elitim Igor Strzałek radość

Jurgen Elitim Igor Strzałek radość

Arkadiusz Malarz Igor Strzałek Bartosz Slisz

25.09

Futsaliści Legii zremisowali 4:4 z Eurobusem Przemyśl (beniaminek) w 3. kolejce Ekstraklasy. Mecz okazał się niezwykle szalony, obfitował w emocje i zwroty akcji.

Davidson Silva radość

27.09

Legia pokonała na wyjeździe 4:3 Pogoń w zaległym meczu 6. kolejki Ekstraklasy i została liderem! Gospodarze trzy razy wychodzili na prowadzenie, ale warszawiacy potrafili trzykrotnie wyrównać (Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Juergen Elitim), a następnie zwyciężyć po golu Steve’a Kapuadiego, mimo że od 45. minuty grali w osłabieniu po niesłusznej czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka. Dla "Wojskowych" była to jednocześnie pierwsza wygrana w Szczecinie od listopada 2017 roku.

Gil Dias Juergen Elitim radość

Steve Kapuadi radość

Artur Jędrzejczyk Josue Pesqueira

Tego dnia druga drużyna wygrała 3:2 z Ruchem Chorzów i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski! Rezerwy wychodziły na prowadzenie po golach Maksymiliana Stangreta, Aleksandra Wańka oraz Adama Ryczkowskiego. Beniaminek PKO Ekstraklasy zdobył bramki na 1:1 i 2:2.

Mateusz Możdżeń Adam Ryczkowski

Adam Ryczkowski

Poza tym, piłkarki Legii pokonały drugi zespół Ząbkovii Ząbki 5:2 i awansowały do finału mazowieckiego Pucharu Polski.

28.09

Koszykarze Legii przegrali w Turcji 66:74 z Monbusem Obradoiro (Hiszpania) i nie awansowali do finału turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzów. To oznacza, że "Zieloni Kanonierzy" nie trafili do Basketball Champions League, tylko do FIBA Europe Cup.

Shawn Pipes kosz

30.09

Rezerwy zremisowały na wyjeździe 1:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w 10. kolejce III ligi (grupa I). Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", na 1:1, zdobył Aleksander Waniek.

Aleksander Waniek gol

Tego dnia Legia Rugby wygrała 26:22 z Posnanią Poznań, juniorzy starsi zwyciężyli w LTC aż 4:0 Odrę Opole, a futsaliści pokonali 6:2 We-Met Kamienica Królewska.

Andre Luiz radość

PAŹDZIERNIK

1.10

Trener Kosta Runjaić dokonał paru zmian w składzie względem spotkania w Szczecinie, a Legia – po świetnych występach we wcześniejszych tygodniach – zaprezentowała się znacznie słabiej, ulegając 0:2 Jagiellonii w 10. kolejce Ekstraklasy i jednocześnie ponosząc pierwszą porażkę w lidze w obecnym sezonie. Od 87. minuty "Wojskowi" grali w osłabieniu, gdyż Marco Burch został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

Radovan Pankov Jagiellonia

pluszaki

pluszaki

Josue Pesqueira Jagiellonia

5.10

Legia przegrała na wyjeździe 0:1 z AZ Alkmaar w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Jedyną bramkę zdobył napastnik z Grecji, Vangelis Pavlidis. Od 65. minuty Holendrzy grali w osłabieniu, gdyż 20-letni Szwed, Mayckel Lahdo, został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką za faul na Yurim Ribeiro. Tematy piłkarskie zeszły na dalszy plan, gdyż po meczu doszło do zamieszek pod stadionem, prezes Dariusz Mioduski był popychany i uderzany przez policję, a Josue oraz Radovan Pankov spędzili noc w areszcie.

Radovan Pankov AZ

Blaz Kramer AZ

stadion AZ zamieszki

Dariusz Mioduski AZ

7.10

Legia II wygrała w LTC 2:1 z ŁKS-em Łomża (beniaminek) w 11. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Cyprian Pchełka i Jakub Jędrasik, którym asystowali odpowiednio Patryk Konik oraz Robert Pich.

radość Legia II

8.10

Legioniści ulegli u siebie 1:2 Rakowowi Częstochowa w 11. kolejce Ekstraklasy i jednocześnie ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Goście objęli prowadzenie po golu Władysława Koczerhina, tuż przed przerwą "Wojskowi" wyrównali za sprawą Pawła Wszołka, a o zwycięstwie obecnego mistrza Polski zadecydowała… samobójcza bramka Rafała Augustyniaka.

Paweł Wszołek Marco Burch radość

Blaz Kramer złość

Ernest Muci złość

Dawid Szwarga Blaz Kramer

10.10

Piłkarki Legii drugi raz zdobyły mazowiecki Puchar Polski, pokonując w finale Diamenty Warszawa 3:0.

Legia Ladies radość

11.10

Koszykarze Legii ulegli u siebie 61:62 Dzikom Warszawa w zaległych derbach 2. kolejki Orlen Basket Ligi.

Christian Vital kosz

Aric Holman kosz

15.10

Mieszany dzień dla stołecznych sekcji. Futsaliści przegrali 1:4 z liderującym Constractem Lubawa, juniorzy starsi wygrali w LTC aż 7:2 z Cracovią, a ampfutboliści ulegli 1:2 Śląskowi Wrocław i ostatecznie zajęli 5. miejsce w lidze.

kibice Legii futsal

18.10

Legioniści ulegli u siebie 3:6 Dremanowi Opole Komprachcice w 6. kolejce Futsal Ekstraklasy.

Futsal Legia porażka

21.10

Piłkarze Legii pojechali do Wrocławia na mecz ze Śląskiem wypoczęci, po przerwie reprezentacyjnej i mieli wrócić do wygrywania. Zamiast tego dostali srogą lekcję od trenera Jacka Magiery i jego zespołu. Warszawiacy ulegli obecnemu liderowi aż 0:4 (12. kolejka ligowa), ponosząc jednocześnie czwartą porażkę z rzędu. Po spotkaniu ponad 3 tys. kibiców gości śpiewało "Jesteśmy z Wami" i "Nie poddawaj się".

22.10

Zły dzień dla stołecznych sekcji. Futsaliści ulegli 3:6 Widzewowi Łódź, a piłkarki przegrały 3:5 z Diamentami Warszawa.

Maciej Pikiewicz Widzew

Amanda Moura Pietrzak mecz

25.10

Legia Ladies pokonała Ekosport Białystok aż 6:0.

radość Legia Ladies

26.10

Legia wygrała na wyjeździe 2:1 ze Zrinjskim (mistrz Bośni i Hercegowiny) w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, mimo że od 30. minuty przegrywała po skutecznym główkowaniu niepilnowanego Nemanji Bilbiji. "Wojskowi" szybko wyrównali po rzucie wolnym i samobójczym golu Slobodana Jakovljevicia, a w 62. minucie objęli prowadzenie po pięknej bramce Blaza Kramera, który ustalił wynik. Warszawiacy przełamali się po czterech porażkach z rzędu.

kibice Zrinjskiego

Josue Pesqueira Blaz Kramer

Blaz Kramer Josue Pesqueira Yuri Ribeiro

Josue Pesqueira Bartosz Slisz

28.10

Koszykarze Legii pokonali 87:67 Arkę Gdynia w Orlen Basket Lidze.

Legia Arka kosz

29.10

Legioniści ulegli u siebie 1:3 Stali Mielec w 13. kolejce Ekstraklasy. Bohaterem gości był Ilja Szkurin, który trafił na 1:0 i miał asysty przy bramkach Krzysztofa Wołkowicza oraz Kokiego Hinokio. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", ustalającego wynik, strzelił Blaz Kramer. Dla warszawiaków była to już czwarta ligowa porażka z rzędu.

Ilja Szkurin

Josue Pesqueira Stal złość

Blaz Kramer Stal

Legia zespół drużyna Stal

Tego dnia futsaliści wygrali aż 6:2 z Clearexem Chorzów, juniorzy starsi zwyciężyli 3:1 Arkę Gdynia, zawodniczki rozbiły Warszawską Akademię Piłkarską 10:0, a rugbiści przegrali 0:94 z zespołem z Białegostoku.

31.10

Legia II zakończyła grę w Pucharze Polski na szczeblu centralnym na 1/16 finału. Rezerwy przegrały po dogrywce w LTC 2:4 z Koroną Kielce (PKO Ekstraklasa). Bramki w barwach "Wojskowych", na 1:1 i 2:2, zdobyli odpowiednio Lindsay Rose oraz Adam Ryczkowski (rzut karny).

Lindsay Rose gol radość

Legia II gol radość

LISTOPAD

1.11

Koszykarze Legii wygrali na Bemowie 90:79 z CSM Oradea (wicemistrz Rumunii) w 3. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup. Dla "Zielonych Kanonierów" było to jednocześnie trzecie zwycięstwo z rzędu, które przybliżyło ich do awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

Lindsay Rose koszykówka

Marcel Ponitka kosz

2.11

Piłkarze Legii pojechali do Tychów na musiku, po serii ligowych porażek i pewnie zwyciężyli 3:0 GKS, dzięki czemu awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Stołeczna drużyna trafiała do siatki w 10., 13. i 35. minucie. Dwie bramki zdobył Blaz Kramer, jednego gola strzelił Marc Gual. Warszawiaków dzielnie wspierali kibice, którym po meczu podziękował trener Kosta Runjaić.

Bartosz Slisz Blaz Kramer radość

4.11

Legia II wygrała u siebie 2:1 z Legionovią Legionowo w 15. kolejce III ligi (grupa I). Bohaterem "dwójki" okazał się Bartosz Kapustka. Pomocnik pierwszej drużyny wrócił do gry po kontuzji, strzelił gola na 1:0 i miał asystę przy bramce Mateusza Możdżenia (na 2:0).

Tego dnia rugbiści ulegli 19:20 Hegemonowi Mysłowice, koszykarze zwyciężyli po dogrywce Twarde Pierniki Toruń (91:84), a futsaliści pokonali 4:1 AZS UW Wilanów.

Aric Holman kosz mecz

Legia Futsal radość zespół

5.11

Legioniści wygrali na wyjeździe 1:0 z Radomiakiem w 14. kolejce Ekstraklasy (mecz przyjaźni, kibice obu klubów mają zgodę) i zarazem przełamali się po czterech ligowych porażkach z rzędu. Jedynego gola strzelił Josue, który w 28. minucie wykorzystał rzut karny po faulu na Pawle Wszołku. Spotkanie nie należało do porywających, ciekawiej było na trybunach.

Josue Pesqueira Radomiak

9.11

Legia zwyciężyła u siebie 2:0 Zrinjskiego Mostar w 4. kolejce Ligi Konferencji Europy, utrzymała się na 1. miejscu w grupie E i jest coraz bliżej awansu. Bramki, obie w pierwszej połowie, zdobyli Rafał Augustyniak i Josue, który wykorzystał rzut karny. Dla "Wojskowych" to zarazem druga wygrana z mistrzem Bośni i Hercegowiny we wspomnianych rozgrywkach.

kibice Legii oprawy oprawa

Rafał Augustyniak radość

Josue Pesqueira radość mecz

Rafał Augustyniak Josue Pesqueira

plakaty

11.11

Mieszany dzień dla sekcji Legii. Futsaliści przegrali 1:3 z Piastem Gliwice, rezerwy wygrały 2:1 z drugim zespołem Jagiellonii Białystok, juniorzy starsi pokonali 2:1 Koronę Kielce, a koszykarze ulegli 69:77 Treflowi Sopot.

Legia Futsal oprawy

12.11

Legia zremisowała u siebie 0:0 z Lechem Poznań w hicie 15. kolejki Ekstraklasy, na który wyprzedały się wszystkie bilety. O ile przy Łazienkowskiej pojawiło się sporo walki i fauli, to nie było wielu klarownych szans.

oprawa powstańcza mecz

Steve Kapuadi Lech

Patryk Kun Ernest Muci radość

Paweł Wszołek Lech

15.11

Sekcje Legii odniosły cenne zwycięstwa. Futsaliści wygrali 4:3 w Lesznie, a koszykarze zwyciężyli 74:63 Patrioti Levice (Słowacja) w 5. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup i awansowali z 1. miejsca do kolejnego etapu rozgrywek.

Davidson Silva Michał Klaus radość

Christian Vital mecz kosz

18.11

Świetny dzień dla legijnych drużyn. Legia II wygrała w LTC aż 6:0 z GKS-em Bełchatów (beniaminek; dotychczasowy lider), a koszykarze pokonali 87:78 Sokoła Łańcut.

Wiktor Puciłowski Damian Byrtek

19.11

Futsaliści Legii wygrali na wyjeździe aż 7:2 z FC Toruń w 12. kolejce Ekstraklasy.

Rui Pinto radość

25.11

Legia zremisowała u siebie 2:2 z Wartą Poznań (16. kolejka Ekstraklasy), mimo że od 40. minuty przegrywała 0:2. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Josue (rzut karny) oraz Ernest Muci, któremu asystował Bartosz Kapustka (pierwszy występ w "jedynce" od 6 sierpnia br.). W trakcie meczu nie brakowało emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach, gdzie doszło do świętowania z okazji 50. urodzin Żylety.

Żyleta Warta

kibice Legii oprawy oprawa mecz

kibice Legii oprawy oprawa Żyleta

Josue Pesqueira radość gol

Ernest Muci radość gol

Tego dnia Legia II wygrała w LTC 2:0 z Olimpią Zambrów w ostatnim spotkaniu o stawkę w 2023 roku, koszykarze zwyciężyli 103:86 MKS Dąbrowa Górnicza, a juniorzy starsi przegrali na wyjeździe aż 2:6 z Wartą.

Robert Pich mecz

30.11

Legia przegrała na wyjeździe 1:2 z Aston Villą w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", na 1:1, zdobył Ernest Muci, który wykorzystał błąd Boubacara Kamary w wyprowadzeniu. Po meczu dużo mówiło się o tym, że Anglicy nie wpuścili kibiców gości na stadion w Birmingham, gdzie doszło do zamieszek.

oprawa Aston Villa

Gil Dias Ernest Muci Juergen Elitim

GRUDZIEŃ

2.12

Futsaliści Legii wygrali u siebie aż 6:1 z Jagiellonią Białystok (14. kolejka Ekstraklasy), mimo że od 2. minuty przegrywali 0:1.

Krzysztof Flis radość

3.12

Wicemistrzowie Polski zwyciężyli na wyjeździe 3:0 Zagłębie Lubin (17. kolejka Ekstraklasy) i odnieśli zarazem siódme zwycięstwo z rzędu przeciwko wspomnianemu rywalowi. Stołeczna drużyna miała świetny początek, gdyż po czterech minutach prowadziła już 2:0 za sprawą stoperów, czyli Rafała Augustyniaka i Radovana Pankova (pierwszy gol w barwach "Wojskowych"). Po godzinie gry wynik ustalił Josue, który wykorzystał rzut karny. Na meczu zabrakło kibiców z Warszawy, ponieważ wojewoda dolnośląski zamknął sektor gości.

Radovan Pankov radość Zagłębie

Gol Radovan Pankov radość Zagłębie

Josue Pesqueira radość Zagłębie

Blaz Kramer Juergen Elitim

6.12

Legioniści przegrali po dogrywce 1:2 z Koroną w Kielcach i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski w 1/8 finału. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", na 1:1, zdobył Tomas Pekhart. Bohaterem gospodarzy okazał się Martin Remacle, który strzelił decydującego gola w 120. minucie. Ten wynik oznacza, że stołeczna drużyna nie obroni trofeum.

oprawa kibiców Korony

Tomas Pekhart radość gol

Martin Remacle radość gol

Artur Jędrzejczyk złość

Korona Kielce radość

10.12

Zawodnicy Legii pojechali do Łodzi z dużymi nadziejami, gdyż rywale z czołówki tabeli potracili punkty, a ŁKS był ostatni w tabeli i przystępował do meczu z serią 11 ligowych spotkań bez zwycięstwa. Ostatecznie "Wojskowi" tylko zremisowali 1:1 (18. kolejka Ekstraklasy) i doświadczyli kolejnego rozczarowania. Beniaminek objął prowadzenie po golu Jędrzeja Zająca, a wicemistrzowie Polski wyrównali po bramce Pawła Wszołka. Warszawiacy nie byli w stanie lepiej wykorzystać drugiej połowy, w trakcie której mieli m.in. trzy poprzeczki i jeden słupek.

oprawy kibice ŁKS

ŁKS radość gol

ŁKS Legia mecz

Legia ŁKS zespół drużyna

Tego dnia stołeczni koszykarze ulegli na Bemowie 82:98 Śląskowi Wrocław w 12. kolejce Orlen Basket Ligi.

Legia Śląsk mecz

13.12

Stołeczni koszykarze wygrali na Bemowie aż 111:72 z BC Jonava (Litwa) w 2. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup (2. runda).

Dariusz Wyka kosz

14.12

Legia pokonała u siebie 2:0 AZ Alkmaar (Holandia) w 6. kolejce Ligi Konferencji Europy, wyszła z grupy E z 2. miejsca i awansowała do 1/16 finału, w której zmierzy się z norweskim Molde FK. Gole strzelili Yuri Ribeiro i Blaz Kramer, którym ładnie asystował Josue.