Lele  Sergio Monteiro

Futsal: Wysoka porażka na początek fazy play-off

24.04.2024 21:30

(akt. 25.04.2024 18:32)

Futsaliści Legii przegrali u siebie 2:6 z Rekordem Bielsko-Biała (obecny wicemistrz kraju) w pierwszym meczu I rundy (ćwierćfinał) fazy play-off. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Sergio Monteiro i Adam Grzyb.

Legioniści dobrze weszli w mecz, obejmując prowadzenie już w 3. minucie, po bramce Sergio Monteiro (muśnięcie piłki po strzale Rui’ego Pinto). Rekord odpowiedział za sprawą Michala Seidlera (finalizacja kontry), potem poszedł za ciosem (udana dobitka Gustavo Henrique), a następnie podwyższył rezultat (piętka Michała Kubika).

Chwilę po przerwie zespół z Bielska-Białej zdołał odskoczyć po kontrze, wykończonej przez Matheusa Ferreirę. W 25. minucie, po rzucie rożnym dla gości, drugą bramkę w meczu zdobył Seidler. Warszawiacy nieco zmniejszyli straty po golu Adama Grzyba (z dystansu), ale wynik – na 6:2 dla Rekordu – ustalił Artur Popławski.

Drugie spotkanie pomiędzy Legią a Rekordem odbędzie się w nadchodzącą sobotę, 27 kwietnia (godz. 19:00), w Bielsku-Białej, gdzie dzień później (28.04) może dojść do ewentualnej gry nr 3.

PIERWSZY MECZ 1. RUNDY (ĆWIERĆFINAŁ) FAZY PLAY-OFF: LEGIA WARSZAWA – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:6 (1:3)
Monteiro (3. min.), Grzyb (35. min.) – Seidler (9. min., 25. min.), Henrique (14. min.), Kubik (16. min.), Ferreira (23. min.), Popławski (40. min.)

Żółte kartki: Chuva, Luiz, Casillas – Seidler, Zastawnik

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Luiz, Pinto, Monteiro, Chuva

Więcej informacji o futsalu znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ.