Futsal: Wysoka wygrana z zespołem z Chorzowa

29.10.2023 19:45

(akt. 30.10.2023 02:57)

Legia wygrała u siebie aż 6:2 z Clearexem Chorzów w 8. kolejce Futsal Ekstraklasy i przełamała się po trzech porażkach z rzędu. Po dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Andre Luiz i Michał Klaus, po golu strzelili Rui Pinto oraz Mariusz Milewski.

Legioniści objęli prowadzenie w 11. minucie, po golu Michała Klausa, a po chwili podwyższyli wynik, po bramce Rui’ego Pinto, który wykończył kontrę Andre Luiza. W końcówce pierwszej połowy Clearex próbował złapać kontakt, ale nie dość, że tego nie osiągnął, to miejscowi odskoczyli za sprawą Luiza.

Tuż po przerwie zespół z Chorzowa zmniejszył straty. O ile Tomasz Warszawski uporał się ze strzałem Przemysława Dewuckiego, to przy dobitce Sebastiana Brockiego był bezradny. W kolejnym fragmencie meczu było sporo walki, fauli. W jednej z akcji, groźnie wyglądającej kontuzji doznał Maciej Pikiewicz, który opuścił boisko na noszach i został odwieziony do szpitala z podejrzeniem zerwania więzadeł krzyżowych.

Między 29. a 30. minutą "Wojskowi" strzelili dwa gole (Klaus, Luiz), by chwilę później znowu odjechać, tym razem dzięki Mariuszowi Milewskiemu. Chorzowianie ustalili wynik w 35. minucie, po bramce Brockiego. Ostatecznie Legia wygrała aż 6:2, a w najbliższą sobotę, 4 listopada (godz. 19:00), zagra u siebie w derbach Warszawy z AZS-em UW Wilanów.

8. kolejka Futsal Ekstraklasy: Legia Warszawa – Clearex Chorzów 6:2 (3:0)
Klaus (11. min., 29. min.), Pinto (13. min.), Luiz (18. min., 29. min.), Milewski (33. min.) – Brocki (22. min., 35. min.)

Żółte kartki: Warszawski, Silva – Brocki, Dewucki

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Luiz, Pinto, Monteiro, Silva