Gol Iwańskiego, wygrana Polaków

Źródło: 90minut.pl, AS Info

23.01.2010 12:32

(akt. 16.12.2018 15:09)

W swoim ostatnim meczu w turnieju o Puchar Króla Tajlandii reprezentacja Polski wygrała z Singapurem 6-1 (3-1). Bramki dla podopiecznych Franciszka Smudy zdobyli Robert Lewandowski (dwie), Maciej Iwański, Piotr Brożek, piąty gol był samobójczym trafieniem bramkarza Singapuru, a wynik spotkania ustalił Tomasz Nowak. Aż trzy gole dla biało-czerwonych padły po strzałach z rzutów karnych. Dotychczas w historii dla Polski nie podyktowano aż tylu jedenastek w jednym meczu.

W 24. minucie po dośrodkowaniu Macieja Rybusa z lewej strony futbolówkę do siatki posłał Jacek Kiełb, ale sędzia bramki nie uznał, bo dopatrzył się faulu bin Yunosa na Dawidzie Nowaku i zdecydował się podyktować rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Robert Lewandowski. W 37. minucie biało-czerwoni podwyższyli prowadzenie. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem do Lewandowskiego popisał się Maciej Iwański, a napastnik Lecha Poznań pewnie po raz drugi pokonał Hassana bin Abdullaha Sunny'ego. W 40. minucie Singapur zdobył kontaktową bramkę. Bin Ishak wycofał piłkę do ustawionego przed polem karnym Shi Jiayi, który przy biernej postawie polskich obrońców strzałem prawą nogą pokonał Przyrowskiego. Chwilę później mógł być już remis. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Lewandowski został sfaulowany w polu karnym przez Muhammad Safuwan bin Baharudin i kenijski sędzia po raz drugi podyktował jedenastkę dla Polski. Bramkarza Singapuru z rzutu karnego pewnie pokonał Iwański.

W 69. minucie Piotr Brożek podwyższył prowadzenie. Zawodnik Wisły Kraków przejął piłkę przed polem karnym i silnym strzałem prawą nogą pokonał bramkarza rywali. W 80. minucie podopieczni Franciszka Smudy zdobyli piątego gola. Piłka uderzona przez Małeckiego trafiła w słupek, odbiła się jeszcze od pleców bin Abdullaha Sunny'ego i wpadła do siatki. W 87. minucie Tomasz Nowak został sfaulowany w polu karnym i arbiter podyktował trzecią w tym spotkaniu jedenastkę. Gola z rzutu karnego zdobył sam poszkodowany i ustalił końcowy wynik meczu.

Polska 6-1 Singapur
26' (1:0) Robert Lewandowski (k)
37' (2:0) Robert Lewandowski
40' (2:1) Shi Jiayi
45' (3:1) Maciej Iwański (k)
69' (4:1) Piotr Brożek
80' (5:1) Hassan bin Abdullah Sunny (s)
88' (6:1) Tomasz Nowak (k)