Gol Rogera, wygrana Polaków 3:2

19.11.2008 22:56

(akt. 18.12.2018 15:57)

Od początku mecz Irlandia - Polska zagrał lewy obrońca Legii <b>Jakub Wawrzyniak</b>. Polacy już od 3. minuty prowadzili 1:0 po wrzutce <b>Łukasza Garguły</b> i ładnym uderzeniu piłki głową przez <b>Mariusza Lewandowskiego</b>. Po zmianie stron na boisku pojawił się drugi z piłkarzy Legii <b>Roger Guerreiro</b>, który już po minucie zaznaczył swoją obecność na murawie. Legionista doszedł do piłki przed polem karnym i przymierzył na tyle precyzyjnie, że <b>Shay Given</b> musiał wyciągać futbolówkę z siatki. W 88. minucie bramkę dla Irlandii zdobył z rzutu karnego <b>Stephen Hunt</b>. To jednak nie był koniec meczu. Na 3:1 gola dla Polski zdobył pięknym uderzeniem <b>Robert Lewandowski</b>. W doliczonym czasie gry natomiast wynik spotkania ustalił <b>Andrews</b>.
Jakub Wawrzyniak zagrał przez pełne 90 minut i był to naprawdę przyzwoity występ. "Rumiany" nie włączał się co prawda zbyt często do akcji ofensywnych, ale wynikało to raczej z założeń taktycznych selekcjonera Leo Beenhakkera. W obronie było natomiast naprawdę nieźle, choć dwa razy dał się zwieść Damienowi Duffowi. W końcówce meczu w pięknym stylu ofiarnym wślizgiem powstrzymał akcje Caleba Folana. Roger pokazał, że gra w Legii i reprezentacji Polski to dwie zupełnie inne sprawy. Z "eLką" na piersi ostatnio szło mu jak po grudzie, trener Urban posadził go nawet na ławce rezerwowych. W kadrze Guerreiro to jednak zupełnie inny piłkarz. Chwilę po wejściu na murawę zdobył bramkę, dużo widział, dobrze rozgrywał i dryblował. Pokazał selekcjonerowi, że ten cały czas może na niego liczyć.