Górnik ukarany za... wpuszczenie kibiców Legii

Źródło:

08.08.2007 19:15

(akt. 22.12.2018 12:10)

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Górnika Zabrze łączną grzywną w wysokości 32 tys. złotych za naruszenie porządku podczas meczu z Legią Warszawą i za złamanie zasad dotyczących przyjmowania kibiców gości. W trakcie spotkania z trybun rzucono dwukrotnie nierozwinięte serpentyny, którymi został uderzony piłkarz Legii <b>Piotr Bronowicki</b>. W wyniku incydentów sędzia został zmuszony do przerwania spotkania na dwie minuty. Za to przewinienie Górnik będzie musiał zapłacić 12 tys. złotych.
Według komunikatu, "Komisja Ligi nie rozważała możliwości zamknięcia obiektu, zwróciła jednak uwagę Górnikowi Zabrze na konieczność dołożenia większych starań przy zabezpieczeniu imprezy celem uniknięcia powtarzania się podobnych zdarzeń". Ponadto Górnik został ukarany grzywną w wysokości 20 tys. złotych za złamanie zasady, iż organizator meczu może przyjąć kibiców drużyny gości tylko i wyłącznie w grupach zorganizowanych, zaakceptowanych przez klub wysyłający, wedle ściśle określonych reguł. Tymczasem przed meczem z Legią Górnik Zabrze sprzedał bilety kibicom Legii i umieścił ich niezgodnie z procedurą w sektorze gości. Nałożone kary są nieprawomocne, Górnikowi przysługuje prawo złożenia odwołania do Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN. Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa (0:3) odbył się 5 sierpnia.