Gracze Legii wystąpili w reprezentacjach młodzieżowych

Źródło: 90minut.pl

03.09.2010 20:54

(akt. 15.12.2018 15:36)

<p>Nienajlepsze wyniki zanotowały dziś młodzieżowe reprezentacje Polski. <strong>Michał Żyro</strong> wystąpił w zespole do lat 19 od początku spotkania. Polacy przegrali w towarzyskiej potyczce z Norwegią 1:2, a jedyną bramkę strzelili w 50. minucie. Mimo remisu to zawodnicy <strong>Stefana Majewskiego</strong> mają więcej powodów do wstydu. Prowadzona przez "Doktora" ekipa U-20 zremisowała w sparingu z reprezentacją... Uzbekistanu 1:1. W wyjściowej jedenastce znalazł się <strong>Michał Kucharczyk, </strong>którego po 65 minutach zmienił go <strong>Mateusz Klich</strong>. Polacy wyrównali wynik meczu dopiero w 85. minucie gry po strzale <strong>Tomasza Hołoty</strong>.</p>

W reprezentacji do lat 21 nie wystąpił Ariel Borysiuk. W Eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Polska która przegrała z Finlandią, zajmuje trzecie miejsce w czwartej grupie.

Norwegia - Polska2:1

Polska: (skład wyjściowy) Filip Bednarek - Julien Tadrowski, Michał Czekaj, Marcin Kamiński, Rafał Pietrzak - Bartosz Bereszyński, Wojciech Golla, Piotr Mroziński, Michał Żyro - Bartłomiej Pawłowski, Michał Strzałkowski.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 5 września o godzinie 14:00 w Grimstad.

Polska - Uzbekistan1:1
16' (0:1) Ivan Nagaev
85' (1:1) Tomasz Hołota

Polska: Wojciech Szczęsny - Wojciech Wilczyński, Krzysztof Hus, Tomasz Wełnicki, Piotr Malarczyk - Bartosz Salamon, Mateusz Możdżeń (46' Kamil Drygas), Marcin Budziński, Michał Kucharczyk (65' Mateusz Klich) - Mateusz Szczepaniak, Miłosz Przybecki (46' Tomasz Hołota).

Finlandia - Polska 2:0
26' (1:0) Hjelm (k)
73' (2:0) Mannström

Skład Polski: Michał Gliwa - Tadeusz Socha, Mateusz Siebert, Michał Steinke (26' Norbert Jędrzejczyk), Adam Marciniak - Maciej Makuszewski, Marcin Pietrowski, Kamil Wilczek, Tomasz Kupisz - Tomasz Chałas (56' Marcin Wodecki), Piotr Grzelczak (70' Maciej Korzym)