Grali legioniści i przyjaciele

Jakub Trepczyński

12.10.2009 21:15

(akt. 17.12.2018 01:49)

W miniony weekend zawodnicy Ekstraklasy nie wybiegli na boiska, by walczyć o ligowe punkty. Powodem była przerwa na mecze reprezentacji. To jednak nie znaczy, że piłkarze odpoczywali. <b>Martins Nnabugwu Ekwueme</b> wystąpił w sparingu Zagłębia Lubin z Energie Cottbus. „Miedziowi” ulegli drużynie 2. Bundesligi 1:3. Zagrali także futboliści z niższych lig, a wśród nich wypożyczony aktualnie legionista i zawodnicy zaprzyjaźnionych z Legią klubów. Resovia Rzeszów wygrała z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:0. W spotkaniu pierwszej drużyny nie wystąpił <b>Damian Łanucha</b>. Rozegrał natomiast 45 minut w meczu rezerw Resovii z Jednością Niechobrz (5:3).
Świt Nowy Dwór Mazowiecki bez Michała Kucharczyka, który przebywa na zgrupowaniu kadry, rozgromił Concordię Piotrków Trybunalski 5:1. We wtorek Znicz Pruszków, bez kontuzjowanego Kamila Majkowskiego, przegrał z ŁKSem Łódź 0:3, a w sobotę pokonał na własnym obiekcie Wartę Poznań 1:0. Dziś Pogoń wygrała w Szczecinie z Dolcanem Ząbki 2:0. Bramki strzelili Maksymilian Rogalski z rzutu wolnego i Piotr Dziuba. W 14. kolejce grupy zachodniej II ligi Zagłębie Sosnowiec ograło Polonię Słubice 2:0, a gole dla gospodarzy zdobyli Tomasz Szatan i Michał Filipowicz. Sosnowiczanie zajmują szóstą lokatę w tabeli. Olimpia przegrała w Elblągu z GKSem Jastrzębie 1:3. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił gracz z Jastrzębia Zdrój – Tomasz Copik. Olimpia plasuje się na 13. pozycji w grupie wschodniej II ligi.