Jan Szurek

Źródło:

23.08.2008 23:27

(akt. 20.12.2018 00:15)

Ten weekend nie należał do udanych dla zawodników, którzy zostali wypożyczeni z Legii do innych klubów. W większości przypadków zespoły, w których występują schodziły z murawy pokonane. W dzisiejszym spotkaniu Śląska z Odrą Wodzisław we Wrocławiu w podstawowym składzie Wodzisławian wyszedł <b>Maciej Korzym</b>. W przerwie spotkania został jednak zmieniony, a Odra uległa Śląskowi 0:4. Wyższość rywali musieli uznać także piłkarze Legii grający obecnie w Dolcanie Ząbki , który uległ na własnym boisku Widzewowi 1:3. Całe spotkanie rozegrał <b>Wojciech Trochim</b>, a przez 73 minuty na placu gry przebywał <b>Adam Frączczak</b>.
Z boiska pokonany schodził także pruszkowski Znicz, w którym występuje Adrian Paluchowski. Pruszkowian w Opolu 1:0 pokonała tamtejsza Odra, a „Paluch” na boisku przebywał przez całe spotkanie. Wchodząc na boisko w 63 minucie meczu. Debiut w oficjalnym spotkaniu w żółto-czerwonych barwach zaliczył Wojciech Wocial. Kolejnym zawodnikiem, który nie mógł dzisiaj cieszyć się z triumfu był Maciej Gostomski. Bramkarz Legii grający obecnie w Zagłębiu Sosnowiec wpuścił jednego gola, a jego zespół przegrał 0:1 z Chemikiem Police. Natomiast ze zwycięstwa mógł sie cieszyć w piątek Kamil Majkowski broniący barw Wisły Płock, która w Zabierzowie pokonała Kmitę 1:0. „Maja” przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Także całe spotkanie rozegrał w Rimini Calcio Błażej Augustyn. Zespół legionisty pokonał w sparingu Foligno aż 6:2.