12 lutego

Grano dzisiaj (12.02). Remis we Wrocławiu, debiut Masłowskiego

12.02.2023 01:00

(akt. 08.02.2023 16:39)

Do tej pory Legia tylko raz grała 12 lutego, 8 lat temu, gdy zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Śląskiem Wrocław w 1/4 finału Pucharu Polski.

Tuż przed przerwą gola w barwach "Wojskowych" strzelił Michał Żyro. W drugiej połowie z boiska przedwcześnie zeszli Tomasz Hołota Ivica Vrdoljak, którzy obejrzeli po czerwonej kartce. W końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Marco Paixao. Dla Michała Masłowskiego był to debiut w Legii. – Nie jestem zbyt zadowolony z remisu, mieliśmy szanse na więcej goli, prowadziliśmy, ale nie potrafiliśmy wykorzystać tych okazji. Ale gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie, jest ważny. Mimo to jestem zawiedziony, bo prowadziliśmy, graliśmy przez jakiś czas w przewadze, lecz nic z tego nie wynikło. Bramka stracona to coś, co nie powinno mieć miejsca – ocenił ówczesny trener stołecznego zespołuHenning Berg. Fotoreportaż jest dostępny TUTAJ.

W rewanżu, po 90 minutach również było 1:1 – do półfinału awansowali warszawiacy, którzy okazali się lepsi w serii rzutów karnych.