News: Hamalainen skorzystał na zmianie trenera

Hamalainen skorzystał na zmianie trenera

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17.10.2017 09:22

(akt. 02.12.2018 11:54)

W niedzielę Kasper Hamalainen po raz czwarty z rzędu wyszedł w podstawowej jedenastce – takiej serii w warszawskim klubie, a jest w nim od 21 miesięcy, dotąd nie miał. Trener Romeo Jozak w każdym spotkaniu daje mu szansę od pierwszej minuty – w spotkaniach Cracovią, Jagiellonią i Lechem piłkarz dotrwał do końca, z Lechią (1:0) został zmieniony po godzinie - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Zaliczył 24 podania (18 udanych – 75 procent). Jedno z nich było kluczowe – po prostopadłym zagraniu między obrońców Jarosław Niezgoda był sam na sam z Dusanem Kuciakiem, ale strzelił w słowackiego bramkarza Lechii. Z ośmiu pojedynków z rywalami fiński pomocnik wygrał trzy – dwa na ziemi, jeden w powietrzu. Kiedy zszedł z boiska, jego miejsce w środku zajął Guilherme, a na skrzydło powędrował Portugalczyk Hildeberto.

Serii czterech kolejnych spotkań w pierwszym składzie Legii Hamalainen jeszcze nie miał. Były zawodnik Lecha u żadnego z trenerów (Stanisław Czerczesow, Besnik Hasi, Jacek Magiera) nie dał rady przebić się do jedenastki. Zwykle był jednym z pierwszych rezerwowych wprowadzanych na boisko. Wiosną 2016 roku, po podpisaniu kontraktu z Legią, zagrał w 11 meczach ligowych, ale tylko w trzech od początku. Na boisku spedził 438 minut. W poprzednim sezonie nie było lepiej – 31 występów, 14 od początku i ledwie dwa całe (1297 minut). Przegrywał rywalizację z Vadisem Odjidją-Ofoe i Miroslavem Radoviciem. W tych rozgrywkach, kiedy Belga już w Legii nie ma, a Serb z polskim paszportem jest kontuzjowany, Fin jest graczem pierwszego wyboru. Zagrał w dziewięciu spotkaniach ekstraklasy, ośmiu od początku i w aż sześciu do końca. Nie przekłada się to na liczby – jedna asysta i dwa gole to niewiele, choć na boisku przebywał 692 minuty.