Adam Dawidziuk

Źródło:

15.05.2005 20:13

(akt. 28.12.2018 20:41)

Były król strzelców polskiej ekstraklasy piłkarskiej Serb <b>Stanko Svitlica</b> (LR Ahlen) popisał się klasycznym hat-trickiem w meczu drugiej ligi niemieckiej przeciwko Rot-Weiss Essen (3:1). Svitlica wpisał się na listę strzelców w 48., 76. i 86. minucie. Niecodziennym wyczynem popisał się na dwa dni przed 29. urodzinami.
W obecnym sezonie 2.Bundesligi Svitlica strzelił 11 bramek.Liderem jest mający polskie korzenie Łukasz Podolski (FC Koeln) - 21 goli. W sezonie 2002/03 Svitlica, w barwach Legii Warszawa, został królem strzelców polskiej ekstraklasy. Zanotował wówczas 24 trafienia. Inny były napastnik Legii Marcin Mięciel zdobył bramkę dla PAOK Saloniki w wyjazdowym meczu greckiej ekstraklasy piłkarskiej przeciwko Apollonowi Kalamaria (1:2). 30-letni Mięciel wpisał się na listę strzelców w szóstej minucie.