News: Hokej: Dębica ograna

Hokej: Dębica ograna

22.02.2014 18:23

(akt. 08.12.2018 21:22)

Hokeiści Legii wygrali 8:1 nad UKH Dębica w sobotnim meczu pierwszej ligi hokeja. Bramki dla stołecznej drużyny zdobywali: Łukasz Bułanowski (dwie), Damian Kran (dwie), Karol Szaniawski, Grzegorz Rostkowski, Karol Wąsiński oraz jego brat Patryk. Rewanż zaplanowano na niedzielę na godzinę 15:45.

Fotoreportaż z meczu

Mecze z dębickim zespołem są ostatnimi spotkaniami w sezonie zasadniczym. Sobotnie starcie legioniści rozpoczęli od zmasowanych ataków czego efektem było trafienie Łukasza Bułanowskiego w 8. minucie spotkania. Kluczowe podania przy jego golu zanotowali Patryk Wąsiński oraz Grzegorz Rostkowski. W premierowej odsłonie nie padło więcej bramek. Warto dodać, że starcie z Uczniowskim Klubem Sportowym oglądało duża grupa dzieci. Hokeiści przygotowali promocję dla najmłodszych oraz zaprosili podopiecznych domów dziecka i placówek wychowawczych, z którymi współpracują.

Dosyć nieoczekiwanie w 23. minucie do siatki trafił Gogol, który wyrównał stan rywalizacji. Jak się potem okazało było to jedynie trafienie honorowe, bo do ostatniej syreny strzelali już tylko legioniści. Podopieczni Lubomira Witoszka potrzebowali czasu na ponowne sforsowanie defensywy przyjezdnych, ale udało się to wreszcie w 34. minucie za sprawą celnego strzału Karola Szaniawskiego, któremu dograł Rafał Solon. Praktycznie 30 sekund później było już 3:1 za sprawą Rostkowskiego - asystę zaliczył Bułanowski. Trzy minuty później role się odwróciły - najlepszy legionista w klasyfikacji kanadyjskiej pokonał golkipera, a "Rostek" wykładał "gumę".

Przed trzecią tercją było widać, że legioniści praktycznie zacisnęli pętle na szyi dębiczan. Na 5:1 w 43. minucie podwyższył Damian Kran. Pięć minut później gola zanotował Karol Wąsiński, któremu podawał Karol Szaniawski oraz Rafał Solon. Po chwili do siatki trafił jego brat, a asysty na swoje konto zapisali Bułanowski, a także Mateusz Solon. Mimo że goście starali się jeszcze walczyć o honor i zagrażać bramce gospodarzy, to ostatnim ważnym akcentem pojedynku była bramka Krana w 58. minucie. Defensor ustalił wynik spotkania na 8:1.

Rewanż zaplanowano na niedzielę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45. Faworytami ponownie będą legioniści. Można się spodziewać ciekawego meczu, w którym padnie kilka bramek więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić na Torwar!

Legia - UKH Dębica 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)

Bramki: Bułanowski (7:03', P. Wąsiński, Rostkowski), K. Szaniawski (33:28', R. Solon, 5/4), Rostkowski (34:05', Bułanowski, 5/4), Bułanowski (37:32', Rostkowski), Kran (42:07', 5/4), K. Wąsiński (47:56', K. Szaniawski, R. Solon), P. Wąsiński (53:06', Bułanowski, M. Solon, 5/4), Kran (57:34', 4/5) - Gągol (22:40, Szeliga, 5/4).