News: Hokej: Druga porażka z Zagłębiem

Hokej: Druga porażka z Zagłębiem

16.11.2014 20:45

(akt. 08.12.2018 07:03)

Hokeiści Legii przegrali w drugim meczu tego weekendu z Zagłębiem Sosnowiec 2:9 na wyjeździe. Trafienia dla stołecznej drużyny zanotowali Maciej Stępski oraz Mateusz Solon. Po dwa gole dla miejscowych strzelili Dominik Nahunko, Jakub Jaskólski i Marcin Kozłowski. Bramki zdobyli również Łukasz Kisiel, Łukasz Rutkowski oraz Sebastian Wrana.

W niedzielę legioniści dłużej bronili się przed stratą pierwszego gola, ale spotkanie miało podobny przebieg - od pierwszych chwil atakowali gospodarze. W sumie Zagłębie oddało na stołeczną bramkę 41 strzałów, podczas gdy podopieczni Lubomira Witoszka uderzali zaledwie 16 razy. Pierwsze trafienie dla miejscowych zanotował w 9. minucie Łukasz Kisiel. Szybko było 2:0 za sprawą Dominika Nahunko. Wynik pierwszej tercji ustalił swoją bramką Jakub Jaskólski.

105 sekund po wznowieniu gry bramkę zdobył wreszcie legionista - Michała Kielera pokonał Maciej Stępski, któremu asystował Patryk Wąsiński. Nadzieje warszawiaków na odrabianie strat szybko zabrał Marcin Kozłowski, który zmienił rezultat na 4:1. Kolejny cios spadł ze strony Łukasza Rutkowskiego, dzięki któremu Zagłębie schodziło na przerwę prowadząc czterema bramkami.

Trzecia tercja również rozpoczęła się od trafienia zawodnika Legii. "Gumę" do siatki posłał Mateusz Solon - najskuteczniejszy jak do tej pory zawodnik "Wojskowych". Nie minęło 60 sekund, jak gola dla gospodarzy zdobył Jaskólski. W krótkim odstępie czasu z bramek cieszyli się również Nahunko i Sebastian Wrana. Wynik spotkania na 9:2 dla gospodarzy ustalił Kozłowski. Za stołecznymi hokeistami trudny weekend. W najbliższym czasie na pewno zrobią wszystko, by zrewanżować się za dwa ostatnie mecze.

Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)
1:0 8:26' Łukasz Kisiel (as. Marcin Kozłowski)
2:0 9:16' Dominik Nahunko (as. Sebastian Baca, Łukasz Rutkowski)
3:0 13:32' Jakub Jaskólski (as. Sebastan Baca) 5/4
3:1 31:45' Maciej Stępski (as. Patryk Wąsiński)
4:1 34:16' Marcin Kozłowski (as. Jakub Jaskólski) 4/5
5:1 36:47' Łukasz Rutkowski (as. Adam Jaskólski) 5/4
5:2 41:06' Mateusz Solon