News: Hokej: Druga wygrana legionistów w Sosnowcu

Hokej: Druga wygrana legionistów w Sosnowcu

13.10.2013 23:02

(akt. 09.12.2018 05:58)

Hokeiści Legii wygrali na wyjeździe 4:1 z SMS-em II Sosnowiec w meczu 8. kolejki pierwszej ligi. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Rafał Solon, Grzegorz Rostkowski, Mateusz Solon oraz Michał Porębski. W sobotę legioniści pokonali przeciwników 5:0.

Legioniści pierwszą bramkę zdobyli w drugiej tercji - wynik spotkania otworzył Rafał Solon, który wykorzystał podanie Karola Wąsińskiego. Pod koniec tej części gry "gumę" do siatki Kamila Berggruena skierował Grzegorz Rostkowski.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji gola zdobył Mateusz Solon, któremu asystował Łukasz Bułanowski. Rywale trafili do siatki dosłownie pół minuty później - z bramki cieszył się Mateusz Gościński. Wynik spotkania w 43. minucie ustalił Michał Porębski. Na uwagę zasługuje dobra postawa Krzysztofa Zborowskiego. Golkiper warszawskiej ekipy obronił 25 strzałów.

Kolejne mecze hokeiści Legii rozegrają z KTH w Krynicy 19. i 20. października. Po czterech rozegranych meczach w ośmiu kolejkach legioniści zajmują szóste miejsce z sześcioma punktami na koncie.

SMS II Sosnowiec - Legia Warszawa 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Gościński (41:20', Jaworski) - R. Solon (25:21', K. Wąsiński, P. Wąsiński), Rostkowski (37:55', R. Solon), M. Solon (40:48', Bułanowski), Porębski (42:36', R. Solon, Rostkowski).

SMS II: Czernik, Orłowski, Musialik, Bichta, Goździewicz, Sroka, Sikora, Chorążyczewski, Błotnicki, Secemski, Panczakiewicz, Makowski, Starostecki, Gniewek, Pędraś, Mielbiczek, Krok, Nowak, Hulewicz, Kopyściański, Degórski.

Legia: Zborowski (Kurzątkowski) - Solon, Porębski, P. Wąsiński, Rostkowski, K. Wąsiński, Grzesik, Popielarz, Wróblewski, Białek, Solon, Pawłowski, Kran, Kubicki, Maciejewski