News: Hokej: Komplet punktów z SMS-em II Sosnowiec

Hokej: Komplet punktów z SMS-em II Sosnowiec

26.01.2014 15:39

(akt. 08.12.2018 22:57)

Hokeiści Legii pokonali w niedzielnym spotkaniu SMS II Sosnowiec 5:2. Bramki dla stołecznej ekipy zdobyli Patryk Wąsiński, Jakub Jaskólski, Tomasz Wołkowicz, Paweł Popielarz oraz Karol Szaniawski. Trafienia dla rywali zaliczyli Łukasz Błotnicki, a także Wojciech Gorzycki. Wkrótce zaprezentujemy zdjęcia oraz skrót wideo z potyczki podopiecznych Lubomira Witoszka.

Zdjęcia Moniki Krucz - kliknij tutaj

Hokeiści Legii powinni przystępować w niedzielę do rewanżu z zespołem z Sosnowca, ale sobotnie spotkanie nie odbyło się przez awarię autokaru - goście nie zdołali dotrzeć do Warszawy. Pierwsze starcie legioniści wygrali więc walkowerem, ale na kolejny pojedynek SMS II już dotarł do stolicy, więc zawodnicy musieli wyjść na lód i powalczyć o zwycięstwo.

Przez pierwsze minuty oba zespoły wzajemnie się badały, przez co zawodnikom brakowało trochę zdecydowania. Częściej w posiadaniu krążka byli gospodarze, którzy starali się prowadzić grę i stwarzali sobie więcej okazji pod bramką przyjezdnych. Pierwszy gol padł w 11. minucie, a jego strzelcem był Patryk Wąsiński, który wykorzystał dogranie Pawła Popielarza. Niedługo później, kiedy "Wojskowi" grali w przewadze, stan rywalizacji podwyższył Jakub Jaskólski. Asystę przy jego trafieniu zanotował Tomasz Wołkowicz. W koncówce pierwszej części gry kontaktową bramkę zdobył Łukasz Błotnicki.

W drugiej tercji oba zespoły wykazały się niezłą defensywą. Dobrze w legijnej bramce spisywał się 18-letni Krzysztof Gutkowski, który wrócił z wypożyczenia z niemieckiego Crimmitschau. Gospodarze ostrzeliwali golkipera rywali, ale "guma" wpadła do siatki zaledwie raz - w 28. minucie. Gola strzelił wtedy Wołkowicz, a asystował mu rozgrywający dobre spotkanie Popielarz.

Ostatnia część gry również obfitowała w ostrożną grę, ale legioniści potwierdzili wtedy, że zasłużenie wygrywają. Po niecałych 50 minutach gry szansę z rzutu karnego miał starszy z braci Wąsińskich, ale Patryk nie trafił do bramki. Niecałe trzy minuty później sprawę naprawił Popielarz, który po podaniach "Wąsa" i Łukasza Bułanowskiego strzelił gola. Chwilę optymizmu goście dostali w 53. minucie po trafieniu Wojciecha Gorzyckiego, ale bardzo szybko nadzieja została zabrana przyjezdnym. Ostatnią bramkę zdobył Karol Szaniawski, któremu dogrywali Karol Wąsiński i Michał Porębski. Wynik został wtedy ustalony, a legioniści mogli cieszyć się z kompletu punktów zdobytego w weekend, choć wiadomo, że zwycięstwo na lodzie musi cieszyć bardziej!

Legia Warszawa - SMS II Sosnowiec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
P. Wąsiński (10:15', Popielarz), Jaskólski (16:23', Wołkowicz, 5/4), Wołkowicz (27:57', Popielarz), Popielarz (51:30', P. Wąsiński, Bułanowski), K. Szaniawski (56:54', K. Wąsiński, Porębski) - Błotnicki (18:05'), Gorzycki (52:36').