Hokej: Legia nie zagra w lidze?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

15-09-2015 / 15:32

(akt. 07-12-2018 / 20:31)

Hokeiści Legii prawdopodobnie nie wystartują w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. Spowodowane jest to brakiem funduszy na grę. Warszawiacy nie zebrali pieniędzy niezbędnych do funkcjonowania na zapleczu najwyższy klasy rozgrywkowej. Inną sprawą jest, że pierwsza liga nawet nie ruszyła i nie ruszy. Chęć występów zgłosiły zaledwie dwa kluby.

- Stołeczny klub zrezygnował ze zgłoszenia się w tym sezonie do rozgrywek ligowych - tłumaczy rzecznik prasowy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Grzegorz Leśniak. 

 

W tym sezonie będzie najprawdopodobniej istniała jedynie jedna klasa rozgrywkowa - Polska Hokej Liga, która rozpoczęła już rozgrywki. Akces do gry na niższym szczeblu, gdzie to tej pory występowała Legia, zgłosiły dwie ekipy - Stoczniowiec Gdańsk oraz UKH Dębica. Pierwotnie I liga miała ruszyć 3 września.  

 

Prawdopodobnie skończy się na tym, że wspomniane kluby dołączą z czasem do PHL, która w sumie będzie miała czternaście drużyn. - Wiążące decyzję zapadną w środę. Wtedy dojdzie do spotkania przedstawicieli związku, najwyższej klasy rozgrywkowej oraz prezesów klubów z PHL i I ligi - dodał Leśniak. 

 

Sytuacje mogłoby zmienić znalezienie możnego sponsora, którego środki zagwarantowałyby legionistom występy na poziomie PHL. Drużyna w ostatnich latach zaczynała treningi, w porównaniu do rywali, z dużym opóźniem. Rok temu udało się wystartować dzięki pomocy kibiców i klubu piłkarskiego. Największym sukcesem "Wojskowych" po reaktywacji były występy w fazie play-off o Ekstraligę oraz wypromowanie młodych zawodników na najwyższym poziomie. Mateusz Bepierszcz Filip Komorski występują w GKS Tychy i zagrali w reprezentacji Polski, a Karol Wąsiński reprezentuje Zagłębie Sosnowiec. 

 

Komentarze (11)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Ziggy666
 • 0 / 0
Zawracanie kijem Wisły
Generał
 • 0 / 0
Hokej w Polsce to ślepa uliczka, miasto powinno wspierać budowę lodowisk, inwestować w wypoczynek na lodzie, aktywną rozrywkę a jak już będzie baza to za 20 lat wrócimy do tematu.
~Micha(L)
 • 0 / 0
sport to nie jest "ślepa uliczka" - miasto inwestuje w tęcze, a nie w lodowiska. Legie stać na sekcję hokeja i tyle w tym temacie. PR-owcy z koziej...wólki..............ich......
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Michał,
Którą Legię stać?
Hokejową Legię nie stać. Piłkarską może i stać, ale ile Leśny będzie dopłacał do interesu, mając na głowie klub piłkarski i spłatę byłych właścicieli?
Kibice Legii się dorzucą?
Bez sponsorów hokeja nie będzie.
~Radek_niezalogowany
 • 0 / 0
Jeżeli Warszawy nie jest stać na sekcję hokeja, jeżeli zainteresowanie hokejem w Warszawie jest nikłe, to tym bardziej Legii nie jest stać, aby taką sekcję utrzymywać.

Każdy klub musi istnieć dla kibiców, którzy wesprą zakupionymi biletami funkcjonowanie klubu. Do tego muszą być sponsorzy, którzy w zamian za dofinansowanie otrzymają skuteczną reklamę swojego produktu czy tez usługi. Jeżeli zaś hokej w Warszawie jest kwestią garstki pasjonatów, to nie ma szans, aby się utrzymał.

Wielcy przedsiębiorcy mają to do siebie, że często inwestują w kluby o takiej dyscyplinie sportu, jaką sami kochają. Piłka nożna, rajdy samochodowe, tenis. Tylko prawdą jest, że dziś już mało kto chce wykładać miliony na kluby sportowe. Wyłóż miliony a następnie użeraj się z kibolami, grupami niezadowolonych, krytyką, hejtem itp.
~MartinMix:)
 • 0 / 0
Według mnie to zwykła porażka miasta, które powinno w znacznie większym stopniu inwestować w sport - jak na blisko 2 milionową aglomerację jest lipa bo ile tych klubów z Warszawy gra na najwyższym poziomie i jakoś się utrzymuje bez problemów finansowych? 3? 4?
W ostatnim czasie pojawiła się informacja że Warszawa rocznie wykłada niedużo więcej niż dostaje od Legii kasę za czynsz i podatki stadionowe! więc jest to porażka na maxa.
Inna sprawa że sekcja hokeja Legii to też już chyba niepotrzebny luksus bo ile razy można rozpaczliwie ratować tą sekcję?zrzutki kibiców co roku przez najbliższe 10 albo 20 lat?
~Micha(L)
 • 0 / 0
szkoda:( Legia, sport..............szkoda:(, a nasze piłkarskie wkłady do koszulek tyle zarabiają -wystarczyłaby konkretna zrzuta lub "wejście" w sekcje (vide: nowy współwłaściciel arki gdynia - piłkarz Pogoni) i byłoby git....ale.....nie ci ludzie, nie ten klimat..............szkoda:(
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie będziemy liczyć cudzych pieniędzy i mówić, kto co ma zrobić ze SWOJĄ kasą.
Jeden lubi szybkie samochody i ładne laski, drugi ładne samochody i szybkie laski, a trzecie kupuje nieruchomości. Każdy zabezpiecza sobie jakiśtam byt na przyszłość.

Inwestycja w hokeja się nie zwróci. To nie Kanada i nie ma tu NHL, hokejem interesują się pasjonaci, a na nich nie wytrzepiesz kasy, żeby się coś miało zwrócić.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Niestety, ale bez wpływów z dnia meczowego, sponsorów, transmisji tv nie da się zbudować klubu na miarę najwyższej kategorii rozgrywkowej.
Skończyły się czasy, gdy polskie kluby, polski sport opierały się na zaangażowanych w klub milionerach, którzy realizowali swoje pasje, marzenia, czy też bawili się w prezesów klubów sportowych.
~yoyogi
 • 0 / 0
A na cholere komus hokej, ten sport nigdy nie bedzie popularny w Polsce bo jest za drogi by go uprawiac. W tym kraju to nawet nie ma 10 lodowisk z prawdziwego zdarzenia.
~Pazdek
 • 0 / 0
W Polsce nr. 1 zawsze będzie nożna. Była jest i będzie. Hokej, siatkówka czy koszykówka to tylko dodatki do gały.