News: Hokej: Legia przegrała z Orlikiem

Hokej: Legia przegrała z Orlikiem

16.02.2014 20:43

(akt. 08.12.2018 21:42)

Hokeiści Legii przegrali w niedzielę 2:6 z Orlikiem Opole. Gole dla stołecznego zespołu zdobyli Patryk Wąsiński oraz Michał Porębski. Trafienia dla rywali zaliczyli Szczurek (dwa), Strużyk (dwa), Zabolotny oraz Minge. Poniżej relacja ze spotkania. Za tydzień "Wojskowi" zmierzą się z UKH Dębica.

Po sobotniej porażce legionistów 1:5 z Orlikiem, podopieczni Lubomira Witoszka chcieli się zrewanżować trzeciej ekipie pierwszej ligi. Niestety już po pięciu minutach gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Michała Szczurka. W następnych minutach przyjezdni walczyli, ale niewiele to dawało, bo gra "Wojskowych" po prostu się nie kleiła. Z nowymi nadziejami gracze Legii przystępowali jednak do drugiej części spotkania.

Worek z bramkami otworzył się po 24 minucie spotkania kiedy to z gola cieszył się Patrick Zabolotny. Nieco ponad 60 sekund później bramkę zdobył Daniel Minge. W 28. minucie do siatki wreszcie trafili grający akurat w przewadze legioniści - krążek obok bramkarza posłał Patryk Wąsiński, a asystował mu Łukasz Bułanowski. Pięć minut później golkipera Legii pokonał Mateusz Strużyk, który gola strzelił również w 38. minucie. Wcześniej jednak, bo 25 sekund przed napastnikie Orlika, trafienie zanotował Michał Porębski, a podawali mu Tomasz Wołkowicz oraz Jarosław Grzesik. Stołeczni gracze po 40 minutach przegrywali 2:5.

W trzeciej części gry legioniści nadal nie do końca radzili sobie z napierającymi gospodarzami, ale gra jednak trochę się wyrównała. Nadal jednak sędzia często odsyłał zawodników obu zespołów na ławkę kar. Bramka padła dopiero w  55. minucie kiedy Szczurek ponownie pokonał Zborowskiego, pozwalając Orlikowi odskoczyć na cztery gole. Wynik ostatecznie się nie zmienił i "Wojskowi" po raz drugi przegrali w ten weekend w Opolu. Za tydzień podopieczni Lubomira Witoszka rozegrają ostatnie spotkania w sezonie zasaniczym - rywalem będzie UKH Dębica.

Orlik Opole - Legia Warszawa 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)
Szczurek (5'00), Zabolotny (24:00', 5/4), Minge (25:11'), Strużyk (32:43'), Strużyk (37:35', Minge), Szczurek (54:51') - P. Wąsiński (27:12', Bułanowski, 5/4), Porębski (37:10', Wołkowicz, Grzesik, 5/4)

Orlik: Szatkowski, (Nobis) - Kostek, Stopiński, Szczurek, Szydło, P. Zabolotny - Obrał, K. Zwierz, Korzeniowski, M. Zwierz, Wójcik - Talaga, Trawczyński, Gawlik, Strużyk, Minge - Cymbała.

Legia: Gutkowski (Zborowski) - Porębski, R. Solon, K. Wąsiński, Wołkowicz, K. Szaniawski - Grzesik, Popielarz, P. Wąsiński, Bułanowski, Rostkowski - Wolski, Kubicki, Baca, Białek, M. Solon.