News: Hokej: Legia znika z hokejowej mapy Polski

Hokej: Legioniści wygrali w Dębicy

22.11.2014 21:15

(akt. 04.01.2019 13:18)

Legioniści wystąpili w sobotę w Dębicy mając do dyspozycji trzy pełne "piątki". W składzie znaleźli się dwa absolutni debiutanci z formacji ataku - 17-letni Adrian Krzymowski i 20-letni Karol Kotyński. "Piątkę" dopełnił 16-letni Adam Kołodziej oraz 21-letni Jakub Kubicki, a przede wszystkim były kapitan warszawiaków, Mateusz Wardecki. Legioniści po bardzo dobrym meczu wygrali 9:6, szczegóły poniżej.

Pierwsza tercja była wyrównana i dostarczyła kibicom wiele emocji. W 4. minucie pierwszą bramkę zdobyli warszawiacy za sprawą Grzegorza Rostkowskiego, któremu asystował Patryk Wąsiński. Wkrótce do wyrównania doprowadził Kamil Olearczyk. 27 sekund po tym było już 2:1 dla gości - do siatki trafił Michał Porębski, a kluczowym podaniem znowu popisał się "Wąsu". Następnie przyszedł czas na gospodarzy, którzy zdobywali bramki dzięki uderzeniom Radosława Sawickiego Macieja Gągola. Do remisu 3:3 tuż przed przerwą doprowadził Damian Kran, do którego "gumę" zagrał Kamil Floriańczyk.

Druga część gry była już trochę spokojniejsza, choć walki na lodzie nie brakowało. Po 60 sekundach gry legioniści już prowadzili, a bramkarza po podaniu Jarosława Grzesika pokonał Karol Szaniawski. Po chwili gola strzelił Wąsiński, któremu asystował Rafał Solon. Podopieczni Lubomira Witoszka prowadzili już dwoma bramkami, ale gospodarze nie odpuszczali. Dębiczanie strzelili gole po kolejnych próbach Sawickiego i Gągola. Dzięki drugiemu trafieniu Krana w 39. minucie, stołeczni hokeiści schodzili jednak do szatni prowdząc. W zdobyciu bramki pomogli mu Wąsiński i Porębski.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia tercja. W niej lepsi byli już zdecydowanie legioniści. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Szaniawski z podania Ilyi Vechera, Patryk Wąsiński kończąc akcję Jakuba Kubickiego i Michała Porębskiego i ponownie "Wąsu" po zagraniu Kubickiego. Rywale byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Piotra Naparło. Tym samym Legia wygrała z UKH Dębica 9:6. Brawo!

UKH Dębica - Legia Warszawa 6:9 (3:3, 2:3, 1:3)

0 : 1 Grzegorz Rostkowski ( Patryk Wąsiński ) 03:42
1 : 1 Kamil Olearczyk ( Radosław Sawicki ) 04:58
1 : 2 Michał Porębski ( Patryk Wąsiński ) 05:25
2 : 2 Radosław Sawicki ( Kamil Olearczyk ) 13:53
3 : 2 Maciej Gągol ( Arkadiusz Mielniczek ) 18:22
3 : 3 Damian Kran ( Kamil Floriańczyk ) 19:48
3 : 4 Karol Szaniawski ( Jarosław Grzesik ) 20:43