News: Hokej: Minimalna porażka z liderem

Hokej: Minimalna porażka z liderem

01.02.2014 20:12

(akt. 08.12.2018 22:38)

Hokeiści Legii pojechali do Katowic powalczyć z liderem pierwszej ligi Naprzodem Janów o kolejne punkty przed rozpoczęciem fazy play-off. Zadanie było jednak piekielnie trudne – Naprzód zdecydowanie przewodzi w tabeli mając aż 83 punkty. Dla porównania legioniści mają na koncie 54 punkty. W starciu z Naprzodem legionistom pomagał były zawodnik katowickiej ekipy - Sebastian Baca.

Spotkanie rozpoczęło się od walki i ataku za atak. Legioniści od początku starali się pokazać, że przyjechali walczyć o zwycięstwo, a nie po najmniejszy wymiar kary. I już w 6. minucie podopieczni trenera Lubomira Witoszka objęli prowadzenie. Karol Szaniawski zagrał do Tomasza Wołkowicza, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Zaskoczenie w ekipie Naprzodu, ale nasi gracze nic sobie z tego nie robili. Grali uważnie w obronie, twardo i nieustępliwie na całej długości i szerokości tafli. To przynosiło efekt, lider tabeli nie mógł sobie poradzić z taką postawą naszego zespołu i po pierwszej tercji było 1:0 dla Legii.

W drugiej części gry obraz gry nie uległ zmianie, mecz był wyrównany, ale tym razem to gospodarzom udało się zdobyć bramkę. Stan meczu wyrównał Łukasz Elżbieciak wykorzystując akcję przeprowadzoną przez Jakuba Radwana i Marka Pohla. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze – Wołkowicz opuścił lodowisko na dwie minuty za uderzanie kijem. Nie minęło osiem minut, a sytuacja się odwróciła – za atak kolanem z tafli na dwie minuty musiał zjechać Pohl, a sytuację wykorzystał Wołkowicz, który na bramkę zamienił podanie od Michała Porębskiego. 2:1 dla Legii i taki rezultat utrzymał się do końca drugiej tercji.

Na początku trzeciej tercji na ławkę kar ponownie powędrował ambitnie grający Wołkowicz – tym razem za zahaczanie. Legioniści jednak nie dali sobie strzelić gola. Gospodarze jednak dopięli swego i na dziesięć minut przed końcem spotkania wyrównali stan meczu. Do siatki trafił ponownie Elżbieciak po dograniu od Adriana Kurza. Na niecałe dwie minuty przed syreną kończącą trzecią część gry znów na ławce kar wylądował Wołkowicz. I niestety tym razem gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Radwan skorzystał z podania Elżbieciaka i zaskoczył naszego bramkarza. 2:3 na 90 sekund przed końcem. Legioniści już nie zdążyli odrobić strat, ale nalezą im się brawa za ambitną grę z liderem.

Naprzód Janów – Legia Warszawa 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

0 : 1 Tomasz Wołkowicz ( Karol Szaniawski )     05:38

1 : 1 Łukasz Elżbieciak ( Jakub Radwan - Marek Pohl )     26:53

1 : 2 Tomasz Wołkowicz ( Michał Porębski )     34:12

2 : 2 Łukasz Elżbieciak ( Adrian Kurz )     49:29

3 : 2 Jakub Radwan ( Łukasz Elżbieciak )     58:30