News: Hokej: Pierwsza porażka w sezonie

Hokej: Pierwsza porażka w sezonie

25.10.2014 22:18

(akt. 08.12.2018 08:09)

Hokeiści Legii Warszawa przegrali 6:9 na wyjeździe z SMS-em Sosnowiec. Cztery bramki dla Legii zdobył Mateusz Solon, a dwa trafienia dołożył Białorusin Ilya Vecher, który po zmianie przepisów mógł wystąpić w pierwszoligowym meczu. Jeszcze w trzeciej tercji było 6:6, ale legioniści grający w dwunastu, nie zdołali powstrzymać rywali mających cztery piątki. W niedzielę rozegrany zostanie rewanż.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla legionistów, gdyż już w 2. minucie do siatki rywali trafił Ilya Vecher, a asystowali mu Mariusz Szaniawski Jarosław Grzesik. Razem ze zmianą przepisów, Białorusin - w odróżnieniu od zeszłego sezonu - mógł wyjść na lód w barwach stołecznego zespołu. Wkrótce wyrównał Patryk Krężołek. Nie minęło 180 sekund, a jedyny obcokrajowiec wśród "Wojskowych" ponownie umieścił "gumę" w bramce po podaniu Kamila Floriańczyka. Niestety po chwili do remisu ponownie doprowadził Jakub Michałowski. W 13. minucie pierwszy raz na prowadzenie wyszli miejscowi, a dokonali tego dzięki temu, że Krzysztof Dudkiewicz pokonał Bartłomieja Mazę. Warszawianie nie odpuszczali i wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił Mateusz Solon i zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 3:3.

Druga tercja również była pełna emocji, zresztą tak jak i cały mecz. W 22. minucie gola ponownie strzelił Mateusz Solon, któremu pomogli w tym Vecher oraz Mateusz Wardecki. Po pięciu minutach trafienie na 4:4 zaliczył Patryk Gościński, a po chwili "poprawił", zdobywając piątą bramkę dla SMS-u, Dawid Musioł. W kolejnych minutach widzieliśmy twardą walkę na lodzie, ale 200 sekund przed końcem tercji bramkę zdobył Solon, a asystentami zostali Damian Kran i ponownie Vecher.

O losach spotkania decydowała trzecia tercja. Faworytami, ze względu na większą ilość sił, byli gospodarze występujący w pełnym zestawieniu. Legionistów, nie licząc bramkarzy, było na lodzie dwunastu. Ze składu wypadł chociażby kapitan Patryk Wąsiński, który miał wysoką gorączkę. Ostatnia część gry rozpoczęła się od szybkiego ciosu miejscowych zadanego przez Kamila Falkenhagena. Po chwili golem rywali skontrował Solon i było 6:6. Kluczowymi podaniami popisali się Kran i Michał Porębski. Z siłami było jednak coraz gorzej i z każdą chwilą mocniej dominowali miejscowi. W 51. minucie na prowadzenie SMS wyprowadził Łukasz Krzemień. W ostatnich chwilach konfrontacji sztab "Wojskowych" zdecydował się na ściągnięcie bramkarza, za którego w pole wszedł dodatkowy zawodnik. Arbiter niemiłosiernie karał legionistów i trudno nie skrytykować rozjemcy zawodów. W tym czasie do pustej bramki trafił Jakub Michałowski, a po chwili dzieła zniszczenia dopełnił Krężołek i Legia Warszawa uległa SMS-owi Sosnowiec 6:9.

SMS Sosnowiec - Legia Warszawa (3:3, 2:2, 4:1)