News: Hokej: Porażka Hokeistów

Hokej: Porażka Hokeistów

15.11.2014 19:00

(akt. 08.12.2018 07:06)

Hokeiści Legii przegrali 1:7 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu I ligi. Jedyne trafienie dla stołecznej ekipy zanotował Ilya Vecher. Po dwa gole dla rywali strzelili Łukasz Rutkowski i Sebastian Wrana, a po bramce dołożyli Michał Stokłosa, Marcin Kozłowski i Mateusz Bernat. W niedzielę dojdzie do rewanżu. Poniżej relacja.

Legioniści źle rozpoczęli spotkanie, gdyż już po 69 sekundach przegrywali 0:1 za sprawą Łukasza Rutkowskiego, który strzelił gola w przewadze, gdyż na ławce kar siedział już Tomasz Pawłowski. Kolejne minuty nie przyniosły owoców w postaci bramek, ale dominowali gospodarze, którzy oddawali więcej strzałów. Gracze Zagłębia z kolejnego gola cieszyli się dopiero w 11. minucie, a zdobywcą bramki okazał się Michał Stokłosa. Wkrótce "gumę" w stołecznej bramce umieścił Marcin Kozłowski. Legioniści odpowiedzieli w 18. minucie za sprawą Białorusina Ilya Vechera, któremu asystował Karol Szaniawski. Przed syreną kończącą pierwszą tercję gola zdołali jeszcze strzelić sosnowiczanie - akcję Mateusza Białka wykończył Sebastian Wrana.

Białek wystąpił przeciwko swoim byłym kolegom. Potężnie zbudowany atakujący w poprzednim sezonie występował w barwach Legii. Zdobył wtedy w 27 meczach 15 bramek i zanotował 6 asyst. W drugiej tercji kibice na bramki czekali do 24. minuty - wtedy to stołecznego bramkarza pokonał ponownie Wrana. Pod koniec tej części gry do siatki trafił Rutkowski i Zagłębie prowadziło 6:1 - taki wynik utrzymał się do końca drugiej odsłony.

Początek trzeciej tercji nie obfitował w ofensywę. Wynik się nie zmieniał, lecz stroną, która przeważała było Zagłębie. Wystarczy wspomnieć, że po 50 minutach walki miejscowi oddali 30 strzałów, a legioniści zaledwie 12. W ostatniej części gry zepchnięcie legionistów do defensywy wynikało też z tego, że tylko legioniści "łapali" kary. W 59. minucie wynik ustalił Mateusz Bernat. W niedzielę dojdzie do rewanżu.

Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
1:0 1:09' Łukasz Rutkowski (as. Łukasz Mejka) 5/4
2:0 10:49' Michał Stokłosa (as. Andrzej Stojek)
3:0 12:17' Marcin Kozłowski (as. Łukasz Zachariasz)
3:1 17:27' Ilya Vecher (as. Karol Szaniawski)
4:1 19:45' Sebastian Wrana (as. Mateusz Białek) 4/5
5:1 23:07' Sebastian Wrana (as. Jakub Jaskólski) 5/3
6:1 37:45' Łukasz Rutkowski (as. Sebastian Baca) 5/4
7:1 58:32' Mateusz Bernat 5/4

Legia: Maza, Gutkowski - Grzesik, Pawłowski, K. Szaniawski, Rostkowski, Vecher - R. Solon, Kran, Wąsiński, Porębski, Floriańczyk - Bułanowski, M. Szaniawski, Kubicki, Stępski, M. Solon - Kołodziej.