News: Hokej: Porażka Legii z SMS-em

Hokej: Porażka Legii z SMS-em

17.11.2013 19:57

(akt. 09.12.2018 03:13)

Hokeiści Legii przegrali po dogrywce 2:3 z SMS-em I Sosnowiec. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Patryk Wąsiński oraz Mateusz Białek. Podopieczni Lubomira Witoszka nadal zajmują pozycję w końcówce stawki. Za tydzień legioniści podejmą w Warszawie Orlika Opole.

W sobotę hokeiści Legii wygrali w Sosnowcu 6:3, a dzień później ulegli w rewanżu 2:3 po dogrywce. Wśród przyjezdnych zabrakło dwóch doświadczonych bramkarzy - Michała Strąka Krzysztofa Zborowskiego.  Pierwsza tercja zakończyła bezbramkowym remisem, obie ekipy wzajemnie się badały i unikały odważnych ataków.

W drugiej tercji padło zaledwie jedno trafienie, a zdobył je dla gospodarzy Łukasz Krzemień. W trzeciej części gry gola na 0:2 strzelił Mateusz Gościński. Wtedy do odrabiania strat wzięli się legioniści. Najpierw bramkę kontaktową po podaniu Łukasza Bułanowskiego zdobył Patryk Wąsiński, a wyrównał Mateusz Białek - asystę zaliczył doświadczony Tomasz Wołkowicz.

Regulaminowy czas gry upłynął, a zwycięzcy nie było. Rozpoczęła się dogrywka i już minutę po wznowieniu spotkania golkipera Legii pokonał Bartosz Fraszko i golem tym zakończył spotkanie. Podopieczni Lubomira Witoszka przegrali dziewiąty mecz w sezonie, za tydzień zmierzą się na Torwarze z Orlikiem Opole.

SMS I - Legia 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 1:0 d.)
Krzemień (23:59', Kuraś, Matusik, 5/4), Gościński (41:33', Świerczewski), Fraszko (61:02') - P. Wąsiński (50:59', Bułanowski, 4/5), Białek (55:32', Wołkowicz).

SMS: Czernik, Kieler - Wsół, Musioł, Bar, Stojek, Fraszko - Horzelski, Kafel, Matusik, Krzemień, Kuraś - Krawczyk, Falkenhagen, Jaworski, Gościński, Skrodziuk - Świerczewski, Woźniak, Gorzycki.

Legia: Maza, Kurzątkowski - Porębski, R. Solon, Wołkowicz, K. Szaniawski, K. Wąsiński - Cychowski, Jaskólski, Bułanowski, Białek, P. Wąsiński - Grzesik, Popielarz, Kubicki, Wróblewski, M. Szaniawski - Maciejewski.