News: Hokej: Wygrana legionistów z wiceliderem (akt.)

Hokej: Wygrana legionistów z wiceliderem (akt.)

08.02.2014 18:55

(akt. 13.12.2018 21:41)

Hokeiści Legii po dramatycznym meczu wygrali 7:4 z KS Toruń. Bohaterem stołecznej drużyny został zdobywca czterech bramek Patryk Wąsiński. Dwa trafienia dorzucił Karol Wąsiński, a jednego gola strzelił Tomasz Wołkowicz. Gospodarze po pierwszej tercji prowadzili, aż 5:0, ale po kolejnych 20 minutach gry było tylko 6:4. Ostatecznie w końcówce pojedynku podopieczni Lubomira Witoszka jeszcze raz skierowali krążek do siatki i mogli się cieszyć z wygranej.

Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj

W sobotę zajmujący czwarte miejsce w tabeli legioniści mierzyli się z wiceliderem pierwszej ligi KS Toruń. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie, bowiem po niespełna 30 sekundach Tomasz Wołkowicz po podaniu Karola Szaniawskiego skierował krążek do siatki. W drugiej minucie było już 2:0 po tym jak Patryk Wąsiński pokonał golkipera rywali - kluczowe dogrania zanotowano, kiedy hokeiści mieli za sobą kwadrans starcia. Wtedy trafił Karol Wąsiński. 1,5 minuty później było już 4:0 za sprawą kapitana zespołu - podawał ponownie Bułanowski. Młodszy z braci "Wąsów" nie chciał być gorszy i także zanotował drugą bramkę jeszcze w pierwszej części gry, Karolowi znacząco pomogli Szaniawski i Rostkowski.

Druga część gry była zgoła odmienna od pierwszej - do bramki trafiali przede wszystkim rywale. Najpierw golkipera Legii pokonał w 24. minucie Dzięgiel. Szybko kolejnego gola zanotował Patryk Wąsiński, któremu podawał Jarosław Grzesik. Potem do głosu doszli wyłącznie goście. W 31. minucie bramkę zdobył Mądrowski. Pięć minut później z trafienia cieszył się Huzarski, a pod koniec tercji "gumę" do siatki skierował Kalinowski.

Ostatnia tercja była niezwykle zacięta. W trakcie końcowych 20 minut zobaczyliśmy wiele walki i starań ze strony obu zespołów. Legoniści skutecznie się bronili i nie dali się pokonać torunianom. W ostatnich sekundach do pustej bramki trafił jeszcze Patryk Wąsinski, gdyż rywale zagrali va banque i bramkarza wymienili na dodatkowego zawodnika. Gospodarze zanotowali ważną wygraną z wyżej notowanymi rywalami i w niedzielę zrobią ponownie wszystko aby zaskoczyć widzów. Początek rewanżowego spotkania na Torwarze o 15:45.

Legia Warszawa - Nesta Toruń 7:4 (5:0, 1:4, 1:0)
Wołkowicz (0:28', K. Szaniawski), P. Wąsiński (1:13', Bułanowski, Rostkowski), K. Wąsiński (14:34'), P. Wąsiński (15:54', Bułanowski), K. Wąsiński (16:57', K. Szaniawski, Rostkowski), P. Wąsiński (25:12', Grzesik), P. Wąsiński (19:39').