News: Hokej: Wygrana z SMS-em

Hokej: Wygrana z SMS-em

18.01.2014 22:30

(akt. 08.12.2018 23:22)

Hokeiści Legii wygrali na wyjeździe 6:2 z SMS-em I Sosnowiec. Bramki dla stołecznej ekipy zdobyli Patryk Wąsiński, Łukasz Bułanowski, Karol Szaniawski, Tomas Wołkowicz, Karol Wąsiński oraz Mateusz Solon. Gole dla przeciwników strzelili Rafał Orłowski, a także Przemysław Mielniczek. Na niedzielę zaplanowano rewanż.

Legioniści od początku byli przeważającą stroną w starciu z SMS-em, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 9. minucie gry kiedy krążek do siatki skierował Patryk Wąsiński, któremu podawał Rafał Cychowski oraz Karol Szaniawski. Dokładnie 10 minut później gola na 2:0 strzelił Łukasz Bułanowski, a asysty zaliczyli zdobywca pierwszej bramki oraz ponownie "Cycek".

Drugą tercję od bramki Orłowskiego w 25. minucie spotkania rozpoczęli gospodarze, którzy grali wtedy w przewadze 5 na 3. Przez dłuższy czas na lodowisku utrzymywał się status quo, ale trafieniem na trzy minuty przed końcem przerwał go Szaniawski, któremu zagrywał Jakub Jaskólski. W ostatnich sekundach golkipera SMS-u zdążył jeszcze pokonać Tomasz Wołkowicz, któremu asystował Karol Wąsiński.

W ostatniej części gry gospodarze ponownie walczyli o odrobienie strat, ale nie potrafili przełamać solidnej legijnej defensywy i w 50. minucie to oni stracili gola, którego autorem był młodszy z braci Wąsińskich, a cegiełkę dołożyli do tego Rafał Solon oraz Wołkowicz. Szybko szóstą bramkę dla Legii dołożył Mateusz Solon, któremu podawał Bułanowski. Od tego momentu podopieczni Lubomira Witoszka grali bez żadnego ciśnienia. W 52. minucie Mielniczek wykorzystał jeszcze rzut karny, ale potem wynik już się nie zmienił i sosnowiczanom nie pozostaje nic innego jak postarać pokazać się z lepszej strony w niedzielę.

SMS I Sosnowiec - Legia Warszawa 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Orłowski (24:20', Świerczewski, 5/3), Mielniczek (51:53', k.) - P. Wąsiński (8:33', Cychowski, Szaniawski, 5/4), Bułanowski (18:28', P. Wąsiński, Cychowski), K. Szaniawski (36:57', Jaskólski), Wołkowicz (39:15', K. Wąsiński, 5/4), K. Wąsiński (49:16', R. Solon, Wołkowicz), M. Solon (50:39', Bułanowski).

Legia: Zborowski, Kurzątkowski - Porębski, R. Solon, K. Wąsiński, Wróblewski, Wołkowicz - Cychowski, Jaskólski, K. Szaniawski, Białek, Wolski - M. Szaniawski, P. Wąsiński, M. Solon, Bułanowski.